wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

Grupa MoCarta (foto)

GRUPA MOCARTA w Miejskim Domu Kultury w Grajewie

 „Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi”. Artur Renion.

 

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk.

Grupa MoCarta wielokrotnie pojawiała się w telewizji. (TVP1, TVP2, telewizje regionalne - Łódź, Wrocław, Katowice). Do października 2000 wiolonczelistą Grupy był tragicznie zmarły Artur Renion. Od XII 2000 nowym członkiem Grupy jest Bolek Błaszczyk.

Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również  z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in.  z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny).

W marcu Grupa MoCarta obchodziła jubileusz 15-lecia działalności artystycznej. Specjalne jubileuszowe uroczystości miały miejsce 26 kwietnia w Piwnicy pod Harendą.

 

16.11.2013 r. Grupa MoCarta wystąpiła na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury w Grajewie z nowym programem „Frak’n’roll”.

 


 

---------------------------------------

MDK w Grajewie informuje, że zbliża się II edycja Gali Wolontariatu, której inicjatorem jest Burmistrz Miasta Grajewo Pan Adam Kiełczewski. Zapraszamy do składania kandydatur osób zajmujących się działalnością wolontariacką.

Nagrody przyznane zostaną w 5 kategoriach:
1) wolontariusz roku – osoba wyróżniająca się w organizowaniu i wspieraniu działań
wolontariackich,
2) uczeń wolontariusz, szkoły gimnazjalne.
3) uczeń wolontariusz, szkoły ponadgimnazjalne,
4) mecenas wolontariatu – osoba długotrwale wspierająca działalność społeczną na rzecz mieszkańców miasta Grajewo,
5) inicjatywa roku – wyjątkowa forma działalności adresowana do mieszkańców Grajewa w 2013 roku.
Wnioski należy składać w sekretariacie w Miejskim Domu Kultury, ul. Wojska Polskiego 20, 19-200 Grajewo w terminie do 27 listopada 2013 r. do godz. 15.30.

zobacz:
Gala Wolontariatu

 

------------------------------------

Miejski Dom Kultury w Grajewie zaprasza na wystawę obrazów "Igłą malowane”, która otwarta będzie do 29.11.2013r.

Prace Jerzego Dmochowskiego oglądać można od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 w MDK w Grajewie.


poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

poniedziałek, 27 marca 2023

Erasmus+. SP1 w Turcji

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.