czwartek, 2 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 7408 wyświetleń

Gratulacje dla ZPiT „Grajewianie”

Miniony weekend (27-29 listopada br.) młodzież z ZPiT „Grajewianie” spędziła na Litwie. W piątek, w Wielofunkcyjnym Ośrodku Kultury w Niemenczynie odbył się specjalny koncert z okazji Andrzejek z udziałem ZPiT „Grajewianie” oraz miejscowych zespołów. Publiczność była pod wielkim wrażeniem zaprezentowanych tańców. Kolejnego dnia młodzież odwiedziła najciekawsze, zabytkowe miejsca w Wilnie, które na długo pozostaną w pamięci.

Niedziela dla wielu uczestników wyjazdu była bardzo pracowitym dniem. Pary taneczne z naszego zespołu reprezentowały miasto Grajewo na II Turnieju Tańców Polskich „ O Palmę Wileńszczyzny”, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. W tym roku do udziału zgłosiły się 64 pary. Uczestnicy turnieju wystąpili w pięciu kategoraich wiekowych.
„Grajewianie” zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w krakowiaku, oberku, kujawiaku i mazurze. Udział naszych tancerzy był bardzo udany – przedstawiciele zespołu zajęli:

w IV kategorii

Piotr Borchert i Natalia Szycik – II miejsce

Adam Tondera i Magdalena Niecikowska – IV miejsce

Robert Gutowski i Emilia Niedbała – V miejsce

Filip Kozłowski i Patrycja Wądołowska – VI miejsce

w V kategorii

Michał Lichota i Sylwia Dąbrowska – II miejsce

Gratulujemy naszym tancerzom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy bardzo gospodarzom, a w szczególności dyrektorowi Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie, którym jest German Komarowski, za zaproszenie nas na Litwę i ciepłe przyjecie nas u siebie.
 

wtorek, 31 stycznia 2023

Morsy zagrały z WOŚP

Komentarze (4)

Beawo Sylwia i Michał

Brawo wszyscy, każdy bardzo się stara i każdy zasługuje na brawa, szkoda ze nie ma zdjęć.... Grajewianie - jesteście super młodzieżą.

Cieszymy się, że Grajewo jest tak pięknie reprezentowane przez młodzież. Jesteście wizytówką miasta.

Gratulacje dla wszystkich par!uwielbiam Was oglądać!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.