wtorek, 28 marca 2023

Kultura i rozrywka

"Grajewskie spotkania z historią"

W sobotę 28 października 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyła się kolejna edycja „Grajewskich spotkań z historią”. Tym razem było to spotkanie autorskie z dr Aleksandrem Miśkiewiczem pod tytułem „Tatarzy wierni Polsce. Szkice z dziejów Tatarów polskich w XX wieku”.  


Pan Aleksander Miśkiewicz przedstawił zebranym pokrótce historię polskich Tatarów w ostatnim stuleciu. Nie zabrakło informacji o służbie Tatarów w polskiej armii, czy Aleksandrze Sulkiewiczu, przyjacielu Józefa Piłsudskiego, czy losie Tatarów po zakończeniu II wojny światowej. Gość spotkania wspomniał też o obecnym życiu polskich Tatarów. W tym w życiu społeczno-kulturalnym, czy politycznym. Pan Aleksander Miśkiewicz wspomniał też o swojej aktywności wydawniczej w „Przeglądzie Tatarskim” oraz w piśmie „Goniec Kresowy”. Odpowiadał też na pytania zebranych. Dotyczył one m.in. jego rodziny, relacji polskich Tatarów z muzułmanami innych narodowości, głównie przybyłych z Bliskiego Wschodu. Ciekawostką była informacja o kolonii polskich Tatarów w Nowym Jorku. Na koniec spotkania prelegent zaprosił zebranych do bliższego spotkania z kultura tatarską, a szczególnie do skosztowania kuchni tatarskiej.


W międzyczasie Pan Wiesław Jerulank – nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie, podziękował Grajewskiej Izbie Historycznej za współpracę oraz podarował „Kamienie Pamięci” ofiarowane przez IPN.

 

wtorek, 28 marca 2023

Kreatywna sobota w SP2

poniedziałek, 27 marca 2023

Niećkowo. "Warsztaty integracyjne"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.