poniedziałek, 2 października 2023

Kultura i rozrywka

Grajewskie spotkania z historią

W sobotę 21 stycznia w związku z nadchodzącą rocznicą wybuchu powstania styczniowego w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyła się kolejna edycja „Grajewskich spotkań z historią”.
Pierwszym punktem spotkania był referat Macieja Grabowskiego pt. „Powstanie styczniowe w powiecie grajewskim”. Prelekcji towarzyszyła prezentacja wybranej ikonografii dotyczącej omawianej tematyki. Po wysłuchaniu referatu zebrani mieli okazję na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami.
Drugą część spotkania wypełniła projekcja polskiego filmu fabularnego „Rok 1863”. Zrealizowany w 1922 roku film jest pierwszą ekranizacją powieści Stefana Żeromskiego pt. „Wierna rzeka”, dotyczącej wydarzeniom z początku powstania styczniowego (bitwa pod Małogoszczem).


Dodatkowo podczas spotkania zgromadzona publiczność miała wyjątkową okazję zapoznać się również z wystawą tematyczną przygotowaną przez Pana Karola Ostrowskiego. Znalazły się na niej m.in. elementu uzbrojenia i oporządzenia z okresu powstania styczniowego. Wystawę uzupełniała ikonografia zdjęć i dzieł malarskich powiązanych z powstaniem.

GCK

niedziela, 1 października 2023

Michał Bajor - koncert w Łomży

niedziela, 1 października 2023

ZS2. Akcja "Sprzątanie Świata 2023"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.