Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 4085 wyświetleń

Grajewski Szpital pozyskał 12 mln zł dofinansowania

Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie pozyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia w konkursie o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych w wysokości 11 840 995,00 zł. Dzięki tym środkom zrealizowane zostanie zadanie pn. "Podniesienie jakości udzielanych świadczeń medycznych poprzez doposażenie i modernizacje SOR i pracowni z nim współpracujących Szpitala Ogólnego w Grajewie". Jest to 100% kwoty wnioskowanej.

 

W ramach zadania planowane jest wykonanie:

- dokumentacji projektowej,

- kompleksowa modernizacja architektoniczna – Pracownia Endoskopii,

- kompleksowa wymiana wyposażenia Endoskopia,

- doposażenie SOR,

- wyposażenie Laboratorium.

 


Głównym założeniem projektu obok poprawy jakości świadczonych usług medycznych, jest także poprawa ich dostępności poprzez zwiększenie ilości badań w zakresie endoskopii oraz poprawa bezpieczeństwa, oraz komfortu pacjenta trafiającego do newralgicznego obszaru pierwszego kontaktu, jakim jest SOR.

 

W związku z powyższym dzisiaj przy Szpitalu odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie z dyrektor Szpitala Martą Romanowską na czele, przedstawicielami Powiatu Grajewskiego, którym przewodniczył Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Radną Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandą Mieczkowską. W konferencji nie mogło zabraknąć Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego, który zarówno przy tej, jak i przy wielu innych inwestycjach związanych z Powiatem Grajewskim, przyczynił się on do pozyskania ww. funduszy, za co szczególnie dziękował Waldemar Remfeld.

 

Komentarze (13)

Szkoda tylko, że co 4 lata :)

To worek bez dna. Ważniejsi od sprzętu są ludzie. Nawet najdroższy sprzęt nic nie znaczy bez fachowego i przyjaznego pacjentowi personelu.

To tylko sie cieszyc. A co z oddz.chir. Bo trn oddzial to po prostu WSTYD

To znaczy, że szykuje się fala ofiar gwałtownych zdarzeń niekoniecznie losowych.

Nic to nie da, podejścia personelu tam pracującego to nie zmieni. Szkoda tylko pieniędzy

Czemu moja siostra dwa razy rodziła w Ełku? Wiem, że tam takiej kasy nie dają, a szpital dobrze funkcjonuje i ma dobrą opinię u pacjentów. Zrozumcie, to nie pieniądze przywrócą dobrą opinie naszego szpitala.

Nie pasuje to do Ełku

Kampania wyborcza za cudzą kasę. Ręce opadają.
Mam taką swoją definicję państwa. "Państwo to jest związek rodzin, które zamieszkują dany obszar i dla zapewnienia wspólnego bezpieczeństwa płacą podatki". Zatem nie jest to zbiór ludzi, którzy dorywają się do władzy i czerpią z niego korzyści ile tylko uda się wyrwać. Smutny ten nasz kraj.

Trzeba wymienić personel nie sciany !

Anna, zmiana personelu nic nie da. Należy zmienić formę prawną na spółkę kapitałową. Wszystko wtedy wróci do normalności i każdy w szpitalu na swoje miejsce, a pacjent będzie tym dobrem dzięki któremu szpital funkcjonuje. Właśnie dobry przykład to szpital w Ełku, ale i Medicus.

Tam pracują aktorzy nawet jeden nagrał niezły filmik

W Grajewie lepiej nie rodzic

Tego posła to już nie za dużo, wszędzie go pełno, a plakatowa podobizna zaczyna zaśmiecać już każdą wieś.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.