czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

Grajewska Orkiestra Dęta

    15 października 2016r. Grajewska Orkiestra Dęta we wspaniałym stylu zainaugurowała rok artystyczny 2016/2017.

Zgromadzonych gości powitali Antoni Milewski – Prezes OSP w Grajewie oraz Monika Soroko – kierownik działu programowego w GCK, która poprowadziła koncert. Ze sceny popłynęły dźwięki takich utworów jak „Concerto d’Amore”, „La tromba espanola” czy „Stranger in the night” z rep. Franka Sinatry brawurowo wykonany przez Piotra Michalskiego.

Nie zabrakło występów premierowych. W utworze L. Cohena „Halleluja”, z towarzyszeniem orkiestry zadebiutowała Daria Gilejko – solistka stowarzyszenia KULTURA NIEZALEŻNA.

    W przerwach widzowie obejrzeli prezentację pt. „Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu grajewskiego jesienią i zimą” przygotowaną przez kpt. Arkadiusza Lichotę.

Ogromną niespodzianką oraz zupełną nowością był występ zaproszonej specjalnie na tę okazję Orkiestry Dętej z Olecka pod batutą p. Weroniki Kordowskiej. Usłyszeliśmy takie przeboje jak „Hej sokoły” czy motyw muzyczny z filmu „Janosik”.

Nie zabrakło podziękowań oraz wyrazów uznania przekazanych przez z-cę burmistrza p. Macieja Bednarko i wiceprzewodniczącego RM p. Wiesława Dembińskiego na ręce kapelmistrza Grajewskiej Orkiestry Dętej p. Ryszarda Jasionowskiego i Antoniego Milewskiego.

Niesamowitym zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie „Waschington post”.

    Serdecznie dziękujemy za wspaniałe emocje i piękny koncert. Naszej grajewskiej publiczności dziękujemy za gorące przyjęcie i owacje na stojąco.

Zapraszamy za rok.    

GCK
 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.