Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 6187 wyświetleń

Grajewo. Zmiany stawek oplat w SMLW

Zarząd SMLW w Grajewie zawiadamia, że z dniem 01.01.2024 r. zmianie ulegają niżej wymienione opłaty zatwierdzone Uchwałą Nr 11/2023 Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Grajewie z dnia 27.09.2023 r.:


1. Eksploatacja z kwoty 1,75 zł/m2  na kwotę 1,99 zł/m2
2. Zaliczka na c.o. z kwoty 5,96 zł/m2  na kwotę 5,69 zł/m2
3. Ciepła woda z kwoty 54,17 zł/m3  na kwotę 48,15 zł/m3
4. Opłata za utrzymanie śmietników z kwoty 1,00 zł/lokal na kwotę 1,30 zł/lokal
5. Podatek od nieruchomości z kwoty 0,13 zł/m2  na kwotę 0,15 zł/m2


Ustalenie wysokości opłat odbywa się w oparciu o nowy Plan ekonomiczno – gospodarczy i wynikającą z niego kalkulację kosztów. Opłaty eksploatacyjne i inne wnoszone przez użytkowników lokali powinny pokrywać poniesione koszty eksploatacji i utrzymania nieruchomości.
Obecne realia ekonomiczne wymuszają na Spółdzielni aktualizację opłat eksploatacyjnych, ponieważ pozostawione na dotychczasowym poziomie nie pozwoliłyby na pokrycie planowanych kosztów.


Opłaty te wynikają z faktycznie ponoszonych w bieżącym 2023 roku kosztów oraz planowanych na 2024 rok, wzrostu cen rynkowych materiałów budowlanych, minimalnego wynagrodzenia, wzrostu kosztów większości usług świadczonych na rzecz Spółdzielni, w tym m.in.: wzrostem kosztów utrzymania porządku wokół budynków i terenach spółdzielczych, ubezpieczenia zasobów, okresowych przeglądów i konserwacji instalacji elektrycznej, hydraulicznej, gazowej, wentylacyjnej oraz wysokiej inflacji.


Natomiast zgodnie z obowiązującą taryfą ciepła pomniejszeniu ulega wysokość zaliczek na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę.

Komentarze (16)

Do p. Prezesa pytanie ,dla czego,ego płacimy za użytkowanie śmietnika skoro płacimy za eksplatację i podatek od nieruchomości ? , pozdrawiam

Ciepła woda potanieje! Hura

Co z tego ,że ciepła woda zeszła z kwoty 54,17 na kwotę 48,15 jak w dalszych obliczeniach nadal jest kwota 54,17 nie tylko u mnie ,może czegoś nie rozumiem ,proszę o wyjaśnienie tej sytuacji ,najlepiej przez kogoś ze spółdzielni

A czy to nie jest tak,że w roku można tylko dwa czy 3 razy zmieniać opłaty?

Wzrost materiałów budowlanych,,,to chyba kpina , raczej potaniały w porównania do zeszłego roku

Genialne posunięcie.Gdy Rząd ogłasza spadek inflacji do 8,2%. Zarząd prognozuje ogólnie, że będzie wysoka- bez jej określenia- na kwartał przed. Nie podaje żadnych wskaźników wzrostu ani ewentualnych spadków. Ciekawe z czego wynika obniżka ciepłej wody? Czy nowe mierniki mają coś wspólnego a może ograniczono straty...

Czyli jak widać z wykresu zarząd i administrację mamy gratis. I to jest fenomen! Poproszę o poprawienie wykresu.

ten fundusz remontowy to jakaś kpina....

Chociaż jedna dobra wiadomość.

Sprawdźcie na Waszych opłatach stawkę za ciepłą wodę. Niby obniżka, a dalej ta sama stawka w rozliczeniu.

Zdjęcie do komentarza użytkownika: Uważny

Mam też błędne wyliczenie za ciepłą wodę blok 62

Do komentatorów - czytajcie dokładnie wszystkie informacje. Wyraźnie jest napisane, że zmiany mają nastąpić od nowego roku a nie przed wyborami.

Zarząd SMLW w Grajewie zawiadamia, że z dniem 01.01.2024 r. zmianie ulegają..... Musisz czytać dokładniej a później komentować.

Ludzie czytajcie, ze zrozumieniem. Nowe opłaty obowiązują od 1 01.2024 roku

Już SMLW wysłała korekty - awaria systemu

50% do zwolnienia , 50% pracy na pół etatu .
proszę odpowiedziec co to za pozycja .. eksploatacja " co sie kryje pod tą nazwą , zlikwidować fundusz remontowy , mieszkancy chcą odmalować klatkę , prosze bardzo składka i malujemy , bardziej będa sznować , tylko że jak brudas sie wprowadzi to może mieszkac w cyfie , bedzie mu pasowało , ale czas z tą komuną skończyć

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.