Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10118 wyświetleń

Grajewo. Procesja Bożego Ciała 2024

W czwartek 30.05 odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia  dziękowano Bogu za dar Eucharystii, którą ustanowił sam Pan Jezus Chrystus. Ta piękna uroczystość stanowi cenny element  tradycji Kościoła. Uroczyste procesje, ołtarze, śpiewy, stroje, kwiaty, dźwięki dzwoneczków – to tylko niektóre z elementów chrześcijańskiej i polskiej pobożności, które są wyrazem i publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod świętymi postaciami.

 

Uroczysta Msza św. celebrowana była o godz.10:00, po której wierni przeszli procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, trasą jak w latach ubiegłych: ul. Wojska Polskiego, 9 Pułku Strzelców Konnych, płk. Tadeusza Falewicza, mjr. Jana Tabortowskiego, Wojska Polskiego.

 

 

 

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie 

 

 

 

niedziela, 16 czerwca 2024

Seniorzy nadal celem oszustów!

Komentarze (9)

Ktoś wie jakie w tym roku ulice w trójcy?

Dlaczego maja byc cztery procesje na ulicach. Czy nie wystarczy ze procesja przejdzie w kolo Kosciolow. Tak jak jest w USA. Czy to jakas rywalizacja miedzy kosciolami ktory lepszy a ktory gorszy. Znow pokazywac rewie mody. To nie przystoi katolikom. Ktos powie ze to tradycja zgoda. To niech zrobi najstarszy kosciol w Grajewie. A inne koscioly ksieza i wierni moga dolaczyc to jest jedna wiara i zrobic na ulicy. A kto posprzata po procesji ????.

W Usa również chodzi ulicami procesja byłam w ubiegły roku i szlam w procesji.

Cudro Przekopka Piaskowa i Strażacka

jaki z ciebie KATOLIK? to jest Grajewo Polska a nie USA inie idz i nie gadaj glupot, nawet nie wiesz co oznacza procesja w Boze Ciala

Do katolik co z ciebie za katolik skoro nie wiesz co znaczy procesja Bożego Ciała

Nie bede dyskutowac kto ma jaka wiedze o Bozym Ciele bo nie o tym mowa. Tylko w jaki sposob jest obchodzone przez obecnych katolikow wszystko na pokaz miedzy parafiami ktora lepsza. Wiecej pokazow to lepsza parafia i katolicy.

do katolik ....możesz mieć swoje zdanie i ocenę ale nie nazywaj siebie katolikiem, bo nie przystoi prawdziwemu katolikowi tak mówić ....żaden z ciebie katolik - niestety !!!

effka. Dlaczego zabraniasz mi nazywac sie katolikiem. Czy sie tobie objawilo. Wiesz ze dzwonia tylko nie wiesz w jakim kosciele. Ja nie kwestionuje wiare w Boga tylko to co z tej wiary robi sie teraz bo jestem katolikiem ktory ma wiare w boga i bylym ministrantem i cos na temat wiary wiem. I tego ty mi nie zabronisz byc Katolikiem. Ja wiecej spedzam czasu na mszy swietej jak ty na jednej procesji raz do roku od swieta na pokaz.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.