niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 145 komentarzy
  • 11651 wyświetleń

Grajewo. Oświadczenie rodziców Wiktora SP4

Za koszulkę ciągany po sądach, machina przeciwko dziecku.


Dziecko założyło koszulkę jednego z kandydatów na burmistrza. Przechodzi gehennę - dyrektorzy, policja, sąd, kurator, psycholog. Dlaczego ta historia wydarzyła się w Grajewie?

 

Bohater całego zdarzenia ma na imię Wiktor, mieszka w Grajewie, ma 12 lat i jest jednym z kilkuset uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. 8 marca założył koszulkę jednego z kandydatów na burmistrza i poszedł w niej do szkoły. Tak jak to robią nastolatkowie, nie pytają rodziców, tylko ubierają się jak uważają, bo przecież w szkole nie obowiązują mundurki. Jest zwykły dzień, jak każdy inny. Wiktor chodził po szkole w koszulce i nagle wicedyrektor zauważa chłopca i przeprowadza rozmowę, tłumaczy, że nie należy w takich koszulkach chodzić po szkole. Nieświadomy chłopak, dostaje informację, że coś źle zrobił. Jednak okazało się, że to nie koniec, następny krok mrozi krew w żyłach, bo przecież większość z nas ma lub miała dzieci w tym wieku. 


Dyrektor placówki Karol Choynowski zamiast porozmawiać z rodzicami i zakończyć sprawę, zgłasza incydent na policję – powód agitacja wyborcza w miejscu do tego niedozwolonym.  Wtedy rodzice  dowiadują się, że ich nieletni syn jest posądzany.  Ciekawostką jest fakt, że w tym samym czasie wszyscy dyrektorzy jednostek organizacyjnych otrzymują pismo od burmistrza, w którym to, burmistrz powołując się na przepisy kodeksu wyborczego, przestrzega przed agitacją wyborczą na terenie jednostek.

 


Rusza machina przeciwko dziecku

Zawiadomienie dyrektora o agitacji wyborczej w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie wpływa do Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Policjanci wykonują swoją pracę,  zgodnie z procedurami przyjmują zgłoszenie  i przekazują sprawę do sądu. Na tym kończy się zadanie policji, jednak nie cała sprawa. Z uwagi, że całe zdarzenie dotyczy nieletniego, sprawę przejmuje III Wydział Rodzinny i Nieletnich  Sądu Rejonowego w Grajewie. Sędzia prowadzący sprawę, postanawia o przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania Wiktora, a podstawa tego, to zgłoszenie  o czyn karalny z art. 494 kodeksu wyborczego.  Kurator sądowy  przeprowadza wywiad środowiskowy w domu i nie stwierdza żadnych zaniedbań ze strony rodziców jak i dziecka. Sprawa jeszcze się nie zakończyła jednak chyba nikt o zdrowych zmysłach nie rozpatruje innego zakończenia niż umorzenie sprawy.


Chyba oczywiste jest, że taka nagonka na dziecko powinna ujrzeć światło dzienne.  Samemu trzeba sobie odpowiedzieć i wyciągnąć wnioski, czy adekwatnie, proporcjonalnie do zachowania Wiktora zachowała się machina władzy.  Zdaje się, że w cywilizowanym mieście, szkole takie zdarzenie powinno zakończyć się na rozmowie z uczniem i rodzicem, zwróceniem uwagi, prośbą i tyle, koniec. Nie daje spokoju i nie można pogodzić się z faktem - gdzie prawa dziecka, uczucia, poglądów jak  działania przeciwko Wiktorowi odbiło się na jego emocjach, pozostałych uczniów jak i całej rodziny.


 W związku z hejtem na dziecko, informujemy, że dane rodziców zostały przekazane redakcji www.e-Grajewo.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt. 


Rodzice

Grajewo 11.04.2024 r.

 

 

 

Komentarze (145)

Zaraz zaraz.. a kto zrobił dziecku zdjęcie i wrzucił do mediów społecznościowych? Koledzy? Nauczyciel? Oczywiście, że konsekwencje wyłącznie dla dziecka są w tym przypadku niewłaściwe. Dorośli ludzie brali w tym udział. I to było niewłaściwe.

To straszne wykorzystywać dziecko do kampanii wyborczej ojca. Rodzicu zastanów się co robisz swojemu dziecku.

Ale obłuda rodziców. Chłopak śmiga zadowolony w koszulce na każdym wiecu wyborczym komitetu ojca. Sa zdjecia. Chcecie zrobić z ludzi głupków?

Lol. Wiktor ma na to wywalone.

Tak działa obecna władza . Tonący brzytwy się trzyma , ale tak postąpić z dzieckiem ?! Wstyd Panie Latarowski !/

Zmiana, zmiana i jeszcze raz zmiana!

Najpierw dzieciaka angażujecie w kampanię, co jest zawsze g..nem, a teraz płacz, bo szkoła przestrzega prawo?! Po to jest.

Burmistrz gotowy na wszystko byle do celu.

Komu ten dzieciak agitował? Dzieciom. Ha ha ha
/

Współczuję chłopcu bo wiem że to może zmienić jego psychikę, powinny być wyciągnięte konsekwencje wobec władz.

W jakim świecie my żyjemy? Po trupach do celu nawet kosztem dziecka. Pan burmistrz powinien się wstydzić i przeprosić.

To jest chore! Chłopiec potraktowany jak największy bandzior i za co? Za koszulkę.

No panie burmistrzu powinien pan się zastanowić nad sobą. Chyba zmęczenie materiału nastąpiło.

Nie mogę uwierzyć w to co czytam . Szok !!! Sprawa powinna trafić do kuratorium .

Coś słyszałam , ale bez szczegółów , to wszystko przez te wybory , niech się wkoncu skończą ! Miasto potrzebuje zmian .

Nie rozumiem, skoro zostało złamane prawo, sprawa się toczy i być może zostanie umorzona, to po co jeszcze bardziej teraz to rozdmuchiwać. Chcieliście drodzy rodzice spokoju, to teraz jeszcze bardziej narażacie dziecko na szykany. Zamiast tonować nastroje, to dolewacie oliwy do ognia, dodatkowo w samym centrum wyborczej dogrywki. A co do stroju, to można zauważyć, że rodzice coraz mniej mają do powiedzenia i coraz mniej kontrolują, w co ubrane i z czym przychodzą uczniowie do szkół...

A komu tą kampanię robił?

Jak dla mnie burmistrz do zmiany i tyle.

Trzeba głosować bo zmiany nam trzeba.

A ja uważam że to rodzice zawinili a nie burmistrz.

Trzeba coś z tym zrobić żeby takie akcje się nie powtarzały, burmistrz zdecydowanie przesadził.

Teraz do TVN trzeba zadzwonić niech burmistrz wypowie się do kamery niech ludzie usłyszą co ma do powiedzenia pedagog dyrektor.

Ale obciach dla burmistrza a niby taki fajny.

Kurator w domu za koszulkę ale jak haracze były zbierane przez uczniów to temat pod dywan był zamiatany.

Paliwo wyborcze. Jak kto woli odgrzewane kotlety. Tu o debate idzie.

Obydwie strony powinny przemyśleć to wydarzenie.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie jeden otworzy oczy,i zadecyduje na kogo ma głosować.

Rodzice ponoszą odpowiedzialność za 12 letnie dziecko. Kiedyś Giertych zarządził chodzenie w szkole w uniformach i jednak jest w tym pewna logika każda szkoła miała by swoje charakterystyczne barwy i nie byłoby problemy z rozróżnieniem z której szkoły jest dziecko i reklamę by robiło swojej szkole, a nie burmistrzowi.

No coz pachnie to zmasowana nagonka na ducha winnego burmistrza, ktory zareagowal jak mowia przepisy prawa wyborczego. Kazda Zabawa moze byc piekna jak i ryzykowna. Nie uwierze, ze tatko z mamcia nie widzieli jak ich dwunastoletnia pociecha jest ubrana do szkoly. Byc moze swiadonie biora udzial w tej propgandzie wyborczej przeciw burmistrzowi, wykorzystujac dziecko. Wiedzieli doskonale, ze taka koszulka wzbudzi zainteresowanie szkolnego srodowiska i wymusi uzasadnina reakcje dyrekcji, ale nie do konca rozumiem reakcji jakiegos sedziego. Rodzice nie mieszajcie do tego praw dziecka, gdyz wina jest wasza i to wam nalezy sie sluszna kara.

Gdzie są prawa dziecka, jak zwykle zamiast władzę i nauczycieli to dziecko i rodzice winni, masakra, zawsze tak było jest i będzie,/

Za daleko to poszło, ale każdy przestrzega swoich obowiązków, chyba aż przesadnie. Myślę, że żebym startowała w wyborach to mój syn pewnie też mnie by tak wspierał i się przechwalał. Panie dyrektorze ... To tylko nieświadome dziecko!

TVN faktycznie się przyda. Myślę, że dyrektor wyjaśni kulisy całego zajścia, Zdaje się, że w szkole jest monitoring...

Artykuł niczym wstęp do thrillera;)) Gołym okiem widać że prowokacja. Ciekawe czy rodzice nie są zaangażowani w kampanię.

Do rodziców na Waszym miejscu powiadomiła bym rzecznika praw dziecka i kuratora oświaty

. Makiawelizm w czystej postaci, szkoda tylko niewinnego dziecka

Panie Latarowski, a gdyby dziecko założyło pana koszulkę, to pewnie dostałoby order?? A tak to ma sprawę w prokuraturze? Śmiechu warte

Mój syn ma koszulkę z postacią "Darius" z gry League of Legends. Lubi chodzić w niej do szkoły, ale chyba mu tego zakażę, gdyż Pan Dariusz odbierze to jako potencjalną agitację na jego korzyść

Prawo jest prawo
Przecież to była jawna prowokacja, a teraz wylewanie żali w internecie

Jak tak można Panie burmistrzu?

Wszechwiedzący znawcy tematu wypisujecie że angażuje dziecko w kampanię. Oświadczam że nie zamknę dziecka w czterech ścianach na cztery spusty, tylko zawsze gdy gdzieś wychodzę a mój syn chce mi towarzyszyć to zabieram go ze sobą i się z tego cieszę, może w waszych domach jest inaczej , nie wnikam. Problemem jest hejt i kłamstwo które się pojawia w przestrzeni. Burmistrz opowiada różne wersje mawet na portalu e-grajewo że w szkole kazano synowi zakryć tą bluzkę, a to że szkoła wezwała rodziców i takie tam inne. Niestety nie jest to prawda, ja pojawiłem się w szkole bez wezwania i z rozmowy z dyrekcją nie wynikało że planowano mnie lub żonę wzywać. Ale wy szanowni Państwo nie przeczytaliście naszego oświadczenia, albo nie zrozumieliście pisząc, na przykład że szkoła słusznie zawiadomiła Policje. Psycholog jest innego zdania i to Pani Psycholog zawiadomiła Rzecznika Praw Dziecka, a więc dopiero się okaże czy tak to powinno się odbyć czy było to na zamówienie polityczne.

Z całym szacunkiem, ale piszecie państwo "syn nieświadomy" , lat 12 i nieświadomy? Nie ośmieszajcie się jeszcze bardziej. Nie jestem za żadnym z kandydatów, ale przestrzegać prawo każdy musi. Uczymy tego dzieci. Jeżeli wy nie umiecie nauczyć swoje dziecko, to są instytucje, które pomogą. A płacz publiczny to jeszcze gorzej o was świadczy. Mam dziecko w tym wieku i wiem co ono zakłada do szkoły, a gdyby ktoś jej zwrócił uwagę w szkole (tak jak waszemu synowi wicedyrektor) to nie dyskutowałaby, tylko się dostosowała. Wasz syn czuł się chyba pewny siebie, że aż policja musiała przyjechać. Wstyd

Chyba akcja agitacja przeciwko obecnemu burmistrzowi, jak kontrkandydat nie ma nic do zaproponowania mądrego, to chwyta się próby pokazania przeciwnika w złym świetle. A czy ten chłopiec to nie rodzina kandydata na burmistrza?

Już mój syn po takiej akcji długo by to pamiętał. Wydaje mi się chłopak miał przyzwolenie rodziców a teraz ci państwo się wybielają. Wstydzić się powinniście wy, bo zawiedliście jako jego rodzice.

Teraz jeden i drogi będą się mścić na zwolennikach swojego poprzednika.

Życzę państwu spokoju ale powinniście powiadomić kuratorium. No nie możemy jako rodzice pozwolić na takie działania władzy. Chrońmy nasze dzieci!

Wykształceni na stanowiskach a tacy nie poważni...brakuje słów.

Dziecko nadal chodzi w tej koszulce po mieście, eventach, zlotach i nie widać aby czuło się pokrzywdzone. Opanujcie się i nie wykorzystujecie dziecka do zdobycia kilku głosów

To może trochę faktów nieujętych w oświadczeniu: chłopiec sam sobie tej koszulki nie wykonał-to raz. Wizerunek chłopca został upubliczniony na fb przez kandydata w wyborach-to dwa. Zdjęcie zrobił nauczyciel-to trzy. Chłopiec nadal biega po mieście w koszulce kandydata, a rodzice nie widzą nic niestosownego w angażowaniu dziecka w kampanię-to cztery. Błędy dotyczą osób dorosłych, nie dyrektora, który po prostu zgłosił łamanie prawa. Niedługo będziemy dalej przesuwać granice: handluje narkotykami? Ale nie dużo, więc nie wzywajmy policji. Pobił kogoś? Ale nie mocno, więc nie wzywajmy policji. Ukradł? Ale tylko czekoladę, więc nie wzywajmy policji. Prawo jest po to, aby go wszyscy przestrzegali. A już na pewno dyrektor szkoły.

. Robicie kampanię kosztem własnego dziecka, a teraz jeszcze wykorzystujecie fakt złamania prawa pod publikę? Nastolatek? No chyba nie taki nastolatek.. Dokąd ten świat zmierza!

Uważam że rodzice zawinili i to na ostro powiem że widać że chyba druga strona chwyta się już wszystkiego aż mi czytać się nie chce tych bzdur i oszczerstw w stronę Pana burmistrza Latarowskiego . Ps skąd ta pewność że do wszystkich szkół zostało wysłane pismo ? Widać że artykuł jest tylko napisany do ataku na burmistrza . Mimo wszystko życzę wszystkiego dobrego i lepszego myślenia ??

Przepraszam ,ale czy pańsywo przeczytało czałosść ze zrozumiemiem bo mi sie wydaje że nie ! Cytuje ,, Ciekawostką jest fakt, że w tym samym czasie wszyscy dyrektorzy jednostek organizacyjnych otrzymują pismo od burmistrza, w którym to, burmistrz powołując się na przepisy kodeksu wyborczego, przestrzega przed agitacją wyborczą na terenie jednostek,, więc sprawa jasna to szkoła zawiniła !!!

obciach to dla ekipy od MB, celowo grają w tę nutę,

Nieznajomość prawa szkodzi. Kodeks wyborczy jest dość surowy. Angażowanie się nauczycieli w ten sposób to złamanie prawa. Wiecie kto był na koszulce tego dziecka i komu zależy by złamanie prawa było legalne?

Kandydat i rodzice, którzy wykorzystuja dziecko w kampanii. Oj nie ładnie Panie Maciek

Chłopak wykorzystany do kampanii przez dorosłych. Chodził z dorosłymi w tej koszulce po mieszkaniach. To z tym trzeba walczyć.

Ten tekst "rodziców" jest dalszym ciągiem kampanii wyborczej.

Nie ma tu nawet odrobiny niewinności.....

Wszyscy dorośli, zarówno z jednej i drugiej strony, którzy brali w tym udział, powinni wrócić do podstawówki i odrobić lekcje.

Ludzie nie dajcie z siebie zrobić głupich. Rodzicie są zaangażowani w kampanię na burmistrza. Idą po trupach kosztem dziecka.

Zdjęcie dziecku zrobił nauczyciel, któremu obiecano po wygranych wyborach stanowisko dyrektorskie w jednostce związanej ze sportem. Przypadek?

Masz rację, haracze były zbierane w szkole i policji nie było. Sprawa zamieciona pod dywan.

A gdzie było przestrzeganie prawa jak w tej szkole jeden chłopiec Pani która pracuje na stanowisku w ...... zabawił się w szefa mafii i zbierał haracze od młodszych uczniów. Problem zgłaszany przez rodziców i uczniów wielokrotnie był wyciszany. Gdzie wtedy był Pan dyrektor Pan burmistrz jakoś nie spieszyło się nikomu aby na takie skandaliczne zachowanie była szybka i stanowcza reakcja.

Dziecko jest dzieckiem nie rozumiem czemu nie załatwiono tego polubownie komuś zalezalo na rozgłośnieniu ale po co możemy sie tylko domyślac ku czemu ta zagrywka

Trzeba zmiany bo nie będzie dobrze

Czyli tak wygląda kampania wyborcza w wykonaniu komitetu Pana Bednarko. No no bardzo ciekawie...

8 kwitna do Wiktora przyszedł kurator aby wykonać swoją pracę. Proszę nie pisać o wyborach czy odgrzewaniu kotletów. Burmistrz nakazał dyrektorowi zgłosić to na policję pomimo tego że dyrektor poinformował burmistrza że sprawa z jego strony jest zamknieta. Dziecko zostało pouczone, przyjęło do wiadomości że nie może w takiej koszulce przychodzić do szkoły. To burmistrz rozkręca intrygę i chce to wykorzystać do swojej kampanii.'

Istotne jest w tym wszystkim to, że zdjęcie zrobił nauczyciel, a zarazem kandydat na radnego. Chłopiec jest synem innego kandydata na radnego, a zdjęcie zamieścił w internecie zupełnie jeszcze inny kandydat na radnego. Wszyscy /trzej/ kandydaci byli z komitetu M.B. I w tym momencie pytam się czy jest to normalne, że zdjęcie dziecka publikuje zupełnie obca osoba? Jak weszła w posiadanie teho zdjęcia? Czy nie jest to świadomie działanie dorosłych? Skończcie w końcu z tą obłudą.

Przeczytalam wszystkie wpisy-wniosek- Za dziecko odpowiedzialni są RODZICE!!!!! Nie wyobrażam sobie,że moje dziecko robi co chce,jak dobrze-OK,jak żle-szkola ponosi winę. Należy odpowiedzieć na pytanie- ile godzin w ciągu doby dziecko jest w szkole, a ile w domu?????? Wszystko na ten temat:(

Czytam komentarze i podpisuję się pod zmianą burmistrza, obecnemu już dziękujemy.

Sporo obrońców ma pan Latarowski, pewnie boją się czegoś stracić.

Jeszcze raz apeluje przeczytajcie cały artykuł ze zrozumieniem nie bądźcie sędziami przed wyrokiem. Z waszych wypocin wynika że wszystko wiecie najlepiej, niestety takie opinie to jest hejt. Jak ktoś ma 12 letnie dziecko które jest świadome zagrożeń jakie może zgotować jemu niezadowolony Burmistz to tylko pogratulować

Chłopak ze szkoły podstawowej założył koszulkę promującą kandydata. Kogo tam miał agitować? Dzieciaki, które jeszcze kilka lat nie będą miały praw wyborczych? Znajmy proporcje, sprawa powinna zakończyć się na rozmowie nauczyciela lub dyrektora z rodzicami.

Skoro rodzice postanowili opisać problem to znaczy że jest na grubo, musimy chronić nasze dzieci przed takimi dyrektorami i burmistrzami.

Znam temat od podszewki, ten artykuł to metoda działania komitetu MB.

może , kandydaci powinni sie skupić na propozycja rozwoju miasta, jakie maja plany na ten rok i kolejne lata?> jakie sa ich zdanie na temat planów PKP na wiadukt i tunel na Piłsudskiego? czy staz miejska jest pogrzebna, czy nadal rozwijać budownictwo komunalne, reorganizacja GCK - biblioteka (czy potrzeba utrzymanie dwóch dyrektorów), budynek dla OSP, czy w szkołach SP potrzeba aż po 2 wicedyrektorów? termomodernizacja budynków, dokończenie łącznika ul. Ekologiczna z ul. Topolową w Koszarówce, dokończyć kostka ul. Elektryczną z drogą 665 ( DAWNA dk65), ułatwić inwestycje generujące nowe miejsca pracy , itd.

Zdjęcie do komentarza użytkownika: ważne sprawy

Konieczna zmiana burmistrza! /

Co ten młodzieniec wam zawinił . To jest chore tak jak wszyscy rozdmuchujący tą sprawę .

Współczuję rodzicom Wiktora i Wiktorowi. Nie oddam głosu na pana Latarowskiego.

Pan M.B. nie potrafi wygrać w legalny sposób, to chwyta się różnych metod ,,ulica mówi,,

Zdaje się, że wina leży po obu stronach /

Zostawcie to nieświadome dziecko w spokoju. /

Większej głupoty nie było. Chodził to Chodził, a kto zwraca uwagę na to co te dzieci mają na koszulkach, różne gęby, stwory itp.
Dajcie sobie zrozumienia,po co robić reklamę tą głupią koszulką, od władz szkoły po policję i inne organy,
Wszyscy są śmieszni i ogłupiali. Brawo.

Warto przypomnieć ,że podobna sytuacja miała miejsce w szkole nr 1. Tyle że dziecko rozdało parę breloczków . I machina ruszyła kurator itd

Bardzo sluszne jest podejscie Ojca Wiktorka, Pedagodzy wescie sie za wychowywanie dezieci i mlodziezy do do Was nalezy w granicach Waszych obowiaqzkow i bedzie fajnie.

Do ważne sprawy...super w samo sedno..na to czekają mieszkańcy a nie głupotami się zajmować....

DO ALEXA - a co ty porównujesz sprzedaż narkotyków do noszenia koszulki??!! Noszą z fuc...ami, innymi żarcikami i jakoś nikt niereagował. Nie porównuj tego do kradzieży bo w każdej szkole kradną i kradli zawszei policji nikt nie wzywa

Romario ,masz zdecydowanie rację. Wszyscy dorośli biorący w tym udział są niedojrzali psychicznie, nienadający się do wychowania dzieci, aczkolwiek wszyscy są pełnoletnimi obywatelami. Smutne! Kłaniają się tu też psychologiczne aspekty wychowania i pracy z dziećmi. Zatem zawinili po kolei: nauczyciel, dyrektor, burmistrz, komendant, sędzia (sprawę powinien odrzucić bez rozpatrywania), a także rodzice. Problem powinien zakończyć się pouczeniem "proszę zdjąć koszulkę, tego w szkole robić nie można". I tylko tyle. Dorośli rujnują dziecku psychikę.
Kiedyś w podstawówce na korytarzu, w czasie przerwy, przepisywałam do zeszytu opowiadanie napisane na brudno w domu. Zauważyła to nauczycielka, pani śp. Kuczewska. Dzieci wyprosiła z klasy, a mi kazała na ostatniej ławce przepisywać. Mogła przecież postawić mi dwóję za brak pracy domowej. Zawsze lubiłam szkołę. Nauczyciele byli mądrzy.
Ten młody człowiek będzie pamiętał zdarzenie do końca życia. Dorośli okazali się niedojrzali, a Grajewo niecywilizowane.

Założył koszulkę i co? A jak nauczyciel łaził w maseczce z piorunem symbolem proaborcyjnych oszołomów nikt nie zwracał uwagi?

A jakim prawem pani krzyczała na dziecko? Zamiast wziąć dziecko na bok i powiedzieć że tak nie wolno wstyd pan dyrektor to kolega pana Burmistrza i aferę robić zamiast dziecko na bok wziąć i powiedzieć że tak nie wolno wstyd i jeszcze raz wstyd

Zgłoście sprawę do Rzecznika Praw Dziecka!!!!! To jest kary godne. A jak kandyduje dyrektor szkoły lub nauczyciel to jest chodzącą reklamą samego siebie i to nie przeszkadza? Co za cynizm.

Agitacja ? W szkole ? Dla dzieci ?które nie mają praw wyborczych? Aha .

Dorośli też noszą zdjęcie i nazwisko wymalowane na koszulce ,niech każdy wybierze się na Bogusze tam i dzieci i dorośli spacerują z wizerunkiem kandydata ,już mdli od tej zawiści ,chyba nigdy tak nie było,albo ulicami spacerują z koszykiem cukierków ,też można pomyśleć że przekupuje mieszkańców.

Pan M.B ma moje pełne poparcie , dlaczego nik nie napiszę co pan burmistrz zrobił w szkole nr1 ? Tam żaden z członków rodziny nie brał udziału w wyborach.Dziecko rozdało parę breloczków i jest teraz ciągane po sądach.To takie wielkie przestępstwo.Nie można było upomnieć dziecka w szkole.

Gdzie rodzice? Mam dziecko w tym wieku i zawsze oglądam jak ubiera się do szkoły. A skoro rano Państwa nie ma, to wieczorem niech synek ubranka do szkoły szykuje. I będzie po problemie!

co do planow PKP , nie maja w planach zadnego wiaduktu ani tunelu na Pilsudskiego ...

W normalnej rodzinie dzieci chca wspierac swoich rodzicow , wiec nie ma w tym nic zlego ,ze dziecko jest dumne z rodzica i chce mu pomagac .

A koszulka, fota i afera to na czyje zamówienie? Szanowny Tato Wiktora?

Szkoda mi tego chłopaka
podejrzewam że nie wiedział co robi "agitacja polityczna" on pewnie nawet nie zna znaczenia tego słowa

Ludzie uczone,a w taki sposób załatwiają sprawę. Za ten incydent przeprosić chłopca i jego rodzicow.

Czemu nie dodajecie komentarzy? Boicie się prawdy ...

A jak Pan z historii na każdej lekcji porusza tematy polityczne to w porządku ? Pluje nienawiścią do prezydenta RP itp może tym warto się zająć. W szkole nie wypada aby nauczyciel poruszał kwestie polityki a tak niestety w sp4 jest i to wypadałoby zgłosić do kuratorium

Za czyny nieletniego odpowiadają rodzice lub opiekun prawny. Rodzice zawinili, a teraz chcą się oczyścić zrzucając winę na dyrektora i urzędującego burmistrza. Po to jest się rodzicem, żeby wychowywać dziecko i znając jego charakter i psychikę , przewidywać co zrobi. To dziecko nie biegało po szkole w jakiejś nieokreślonej ( za dużej) koszulce, tylko w koszulce z rozmysłem przygotowanej rozmiarem dla tego właśnie dziecka, więc wina rodziców jest bezsprzeczna. To rodzice kupili lub dostali w ramach współpracy z komitetem wyborczym tę koszulkę.

Wychodzi prawdziwy Latarowski z worka tuska...wstyd


Kilka lat temu,straszno dziecko policją,bo przyniosło oranżadkę w proszku i wmawiano mu,że to narkotyki,pomimo,iż nauczyciele,a także dyrektor dobrze wiedzieli,co to jest.
Kiedy rodzic chciał zobaczyć,,narkotyk", wówczas dyrektor stwierdził,że jest w kopercie i czeka na policyjną ekspertyzę.
Gdy rzekomo zawiadomiona policja nie przyjeżdżała,więc rodzic sam chciał zadzwonić na policję za gnębienie, oczernianie dziecka.
W takiej sytuacji, dyrektor stwierdził,iż doskonale wiadomo,że to nie są narkotyki,tylko zwykła oranżadka w proszku!
Niestety,ale ta historia miała swój wydźwięk,gdyż Grajewo jest małe, wszyscy wiedzieli o tym,co się wydarzyło, a dziecko przeżyło niepotrzebny stres, zraziło się jeszcze bardziej do szkoły!


Nie rozumiem tego hejtu na rodziców, dziecko angażuje się w kampanie I co z tego? Wy wszyscy 12o latkom wybieracie ubrania? Wasze dzieci wiedzą, co to agitacja wyborcza? Serio to, normalne, że nie wezwano rodziców i nie poinformowano ich o tym? Hejt jest spoko? Wszystko z Wami ok? Też hejtujecie, ogarnijcie się

No to macie Uśmiechnięte Grajewo hahaha

Skoro doszło do złamania przepisów postąpiono jak należy. Czy to dziecko czy dorosły należy ukarać adekwatnie do popełnionego wykroczenia tak by kara miała wymiar prewencyjny by kolejnym razem jednak rodzice zwrócili uwagę w co ubiera się małoletnie dziecko. Rodzicom również należy się kara. Koniec tego bezstresowego wychowania mamy w końcu praworządność ????

Głęboka prowincja, wyścig do koryta, koszulka w szkole i wieka afera z cała machną urzędnicza w tle. Pewien celebryta stołeczny umieszczał flagę narodową niby prawem chronioną w kupie i co i nic.

Tu nie chodzi o koszulkę i o dziecko, tylko o to, że zostało zrobione i upublicznione zdjęcie.

Cóż niektórzy wiedzą jak działa burmistrz Grajewa, znamy różne historie. Mam nadzieję że zmiana szybko nadejdzie.

Ja powiem tylko tyle.Gdy jestem w pracy na rano moje dziecko się samo ubiera do szkoły.Nie przygotowuje ubrań a nawet jak próbowałam to i tak założyło co chciało.

Panie Maćku , nie idź Pan tą drogą. Bardzo brzydka kampania.

Chodzi o to, że to rodzice powinni być najpierw wezwani do szkoły, a nie policja. Dzieciak ma 12 lat. Skończcie z tym hejtem.

Do wszystkich hejterów. Ja się nie użalam, ani nie rozpaczam, tylko opisałem jak działa władza w naszym mieście co i na czyje zlecenie jest robione. Burmistrz opowiada że rodzice zostali wezwani przez szkołę a niestety tak nie było, gdybym się sam nie udał do szkoły nikt by mnie tam nie wezwał. Nie ja zrobiłem zdjęcie, nie ja go upubliczniałem i nie miałem okazji tego zdjęcia oglądać. Wypisywanie że dzieciak biega po mieście w tej koszulce to kolejne kłamstwo, bo do pierwszej tury wyborów syn towarzyszył mi w spotkaniach z ludźmi i co w tym złego że dziecko wspiera rodzica. No niektórzy tego nie rozumieją dla nich dziecko jest jak przedmiot , mój syn jeżeli ma ochotę mi towarzyszyć to ja się z tego cieszę. A jak ktoś jego widział w tej koszulce nad jeziorem to co i tam jesz zabronione zakładanie tej koszulki. Szanowni hejterzy to może wy mi narzucicie swoją wolę kiedy i jak mój syn ma się ubierać. Widać że nawet nie przeczytaliście ze zrozumieniem tego co napisałem ale swoje wiecie, marny przekaz dostaliście.

Problemy w szkole to zamiatają pod dywan ale coś takiego to odrazu interwencja....

Po co ta afera chciał i zalozyl dlaczego nie mógł założyć, bo nie spodobało się to dla Pana Latarowskiego ,teraz sprowadził swoją córkę z Warszawy żeby w kampanii pomagała.Panie Latarowski zwiodła się na Panu miałam inne o Panu zdanie i myślę że nie jeden mieszkanie naszego Grajewa tak uważa.Wielka afera bo 12latek zakłada koszulkę wstyd Panie Burmistrzu mam nadzieję, że to ostatnie rządu Pana.Miasto potrzebuje ZMIAN

Burmistrz twierdzi, że szkoła wezwała rodziców. OJciec Wiktora, że nic takiego nie miało miejsca, że sam pojechał do szkoły. Słowo przeciw słowu. Kto kłamie?

Oświadczenie ma na celu pomoc w kampanii Macieja Bednarko a nie pomóc dziecku czy zapewnić mu spokój. Może zamiast szkalować dyrektora za to, że postąpił zgodnie z prawem, niech Rodzic wyciągnnie konsekwencje wobec nauczyciela, ktory robil chłopcu zdjecia, i drugiemu ktory je udostepnial w internecie. Jeśli bylo to bez zgody rodziców na udostępnianie wizerunku?
To dorośli wciągnęli dziecko w kampanię i nadal wykorzystują chłopca do walki o głosy. Wstyd!

Do Mieszkaniec ja nie muszę pomagać dla Macieja Pawła Bednarko, wyniki z pierwszej tury mówią same za siebie. Dyrektora też nie szkaluje. Nie pomyślałeś że to może być nagonka ze strony włodarza. Ilekroć się w tej sprawie wypowiadał za każdym razem mówił co innego.

Żenada, jak mogliście jako rodzice zrobić taką krzywdę dziecku. Co takiego było większą wartością niż narażanie syna na taki stres? Grajewo jest małe i nic się nie ukryje.

Do Matka. Czytać nie umiesz, przeczytaj kilka razy i się zastanów zanim coś głupiego napiszesz. Nie wychodzi Ci hejt, to się tego nie podejmuj

Już z tym odbijaniem się na emocjach to chyba nie ma co przesadzać.

Dlaczego komentarz nie jest w całości?
:(!

To oświadczenie też świadczy o tym, że znów nie dziecko jest tu najważniejsze.

Bardzo dobrze że ktoś w końcu odwarzył się i wszystko ujrzało światło dzienne. Wiele niewygodnych dla dyrektora czy obecnego burmistrza spraw było wyciszanych. W szkole były zbierane haracze i rodzicom poszkodowanych dzieci wmawiano aby dla dobra dziecka tego nie nagłaśniać a tym bardziej gdzieś dalej zgłaszać. Poszkodowane dzieci również prosiły rodziców aby tego nie robiły bo potem będą przez tych samych oprawców upokarzane w klasie i w szkole. Ojciec Wiktora pokazał jak powinniśmy działać w podobnych okolicznościach. W tym przypadku to dyrektor i burmistrz mają się czego wstydzić. Taka również powinna być postawa w sprawie ściągania haraczy to oprawca powinien wstydzić się swoich czynów a nie uczeń który był atakowany przez grupę drobnych cwaniaczków. Oprawcy dzisiaj mają się wyśmienicie a poszkodowane dziecko musi żyć w poczuciu winy//

To po co pan wydał to oświadczenie, mamy panu współczuć, płakać, psychologa załatwić, strajkować po UM? Pana syn wie co robi, to już nie dziecko, które nie rozumie. Opisał pan sytuację i powinien zająć się tym sąd. Głosowałem na pana Bednarko, ale teraz mój głos ma pan Latarowski

Teraz szkoda młodego dziecka przez dorosłych ludzi cierpi

Anetka ty to co wybory kogoś na taczce wywozisz.A kierunek już obrałas?

Dura lex, sed lex. Prawo zostało złamane, reakcja prawidłowa. Dzieciak sam koszulki nie zdobył, a ktoś mu ją dał. Żal, który wyrażają rodzice mogą mieć tylko i wyłącznie do siebie. Policja nie podlega burmistrzowi, więc chyba postępowanie wyjaśniające jest prowadzone zgodnie ze standardami. Dzieciak odpowie adekwatnie do swojego wieku, a rodzice? Śmiało stwierdzam, że zawiedli i serio, żadne ze słów z tego śmiesznego oświadczenia nie jest uzasadnione. Pozdro ślepe grajewiaczki

Ktoś się w szkole wystraszył i zawiadomił władzę, której by się mogło nie spodobać promowanie kontrkandydata. Wystarczyłoby zwrócenie uwagi uczniowi, a swoją drogą czy coś obraźliwego czy wulgarnego miał napisane, chyba nie. Przerost formy nad treścią, a jaka zdecydowana i błyskawiczna reakcja? Czy to wszystko by się zadziało gdyby koszulka była z wizerunkiem innej osoby ? (D.L.) Dorośli a zachowują się mało profesjonalnie.

Oświadczenie po to wydawałem żeby pokazać jak działa machina władzy. Nie potrzebuję współczucia ani żeby mi ktoś załatwiał psychologa bo nie jest w stanie mi w niczym pomóc, jeżeli nie umie czytać ze zrozumieniem. A na temat czy reakcja włodarza była adekwatne do czynu to nie hejterzy a Rzecznik Praw Dziecka i pozostałe instytucje będą decydować.

Do Nieślepego Niegrajewiaka używasz zwrotów których nie rozumiesz. Twierdzisz że koszulkę ktoś dziecku dał. Tak oczywiście ja ją przyniosłem do domu, a co jest to karalne posiadanie takiej koszulki, no może tacy znawcy prawa jak ty tak uważają. Według ciebie prawo zostało złamane, to zapoznaj się z artykułem 494 Kodeksu Wyborczego a później się wypowiadaj, nie narazisz się wtedy na śmieszność. I gratuluję dobrego wzroku

Czy w szkole były lekcje wychowawcze mówiące o tym że nie można robić kampanii w takiej formie? Wysyłając dziecko do szkoły oczekuję pełnej ochrony, bezpieczeństwa i przede wszystkim edukacji mojego dziecka. Gdzie byla Pani pedagog, wychowawca i inni profesjonaliści.? Mam wrażenie że dyrekcja zbyt ostro potraktowała to dziecko. Polityka wzięła górę w miejscu które ma służyć dobru dziecka i wspierać rodzinę w wychowaniu go.

A kto dał przyzwolenie nauczycielowi - kandydatowi na zrobienie zdjęcia Pana dziecku? I kto dał przyzwolenie na wrzucenie zdjęcia Pana syna przez innego kandydata na FB? Widziałem to zdjęcie... Choć zniknęło w trybie pilnym ;) Pan tu prawi o machinie władzy? Dlaczego nie pisał Pan oświadczeń od razu po zaistniałej sytuacji a dopiero miesiąc później? Odpowie Pan choć na jedno pytanie? Czy kolejny raz zarzuci hejt? Hipokryzja level hard. Perfidna prowokacja, w którą wciągnął Pan dwunastolatka. Nie uwierzę, że kandydaci na radnych, aż tak nie znają przepisów kodeksu wyborczego, co też bardzo źle o was świadczy. Życzę więcej rozwagi i myślenia, bo to Pan jest odpowiedzialny za całą sytuację, a machina władzy działa zgodnie z literą prawa. Polecam wyciągnąć wnioski.

To jacy z Was rodzice, że nie zrobiliście nic kiedy jak to Pani ujęła z dzieci były ściągane haracze itp.? Gdyby moje dziecko spotkały podobne patologie to zdanie dyrektora, burmistrza czy kogokolwiek byłyby mi obojętne i szukałabym pomocy wszędzie włączajac w to wszystkie możliwe instytucje i media. Kto czyta, szuka to znajdzie... Uczycie dzieci jak być biernymi kiedy dzieje się źle. No i takie właśnie bierne społeczeństwo mamy, no i idąc dalej ospały i nieświadomy elektorat. Łatwiej szukać winnych wszędzie tylko nie w sobie. Serio ojciec wciągający dziecko do brudnej kampanii wyborczej to Pani zdaniem bohater?

art08 & 2 kodeksu wyborczego znasz go ? wiec nie wypisuj glupot, jako prawnik powinienes wiedziec i jako ojciec nie powinienes stawiac swego syna na taka gehenne jak opisujesz , nie rozumiem tego zeby po trupach isc do wladzy i poswiecaj kochanych dzieci, czy zastanowiles co zrobiles? jestes Grajewiakiem , wszyscy znaja ciebie,glosowalismy na ciebie, znam ciebie od malenkosci i nie rozumiem dlaczego tak robisz,ambicja cie zabija? umiem czytac ze zrozumieniem, po co ten wpis twoj?roztrzasasz sprawe, w ktorej bohaterem jestes sam, jesli juz przepros wszystkich za swoj nieprzemyslany wyczyn , i nie wypisuj glupot o prawie

czy 12 lat to jest wiek ,żeby tak dziecko było zaangażowane w wybory ?

niespodziewany zwrot akcji

Uważam że rodzice Wiktora powinni zgłosić całą sprawę do kuratoriom i rzecznika praw dziecka. Całą sprawą powinien zająć się dobry adwokat aby w sądzie wyjaśnić czy podjęte kroki przez dyrektora i burmistrza były adekwatne do powstałej sytuacji. Adwokat powinien wystąpić do dyrekcji szkoły o udostępnienie i wgląd we wszystkie skargi jakie rodzice pisali do dyrektora. Ciekawe by było gdyby okazało się że zbieracz haraczy nie był nigdzie zgłoszony a Wiktora za koszulkę machina władzy podała do sądu rodzinnego dla nieletnich. Chciałbym wtedy usłyszeć co w tej sprawie ma do powiedzenia dyrektor i burmistrz.

, jesli MB jest pewien ze wygra dlaczego Wiktor agitowal w szkole wstyd nie rozumiem, radze ci ze zrozumieniem przeczytac art494KW a moze nie wiesz jaka instytucja jest szkola ? to juz nie moj problem,doucz sie

Wiadomo że pchają się na stołki burmistrza ale jedno wiem na pewno burmistrz musi się zmienić ten co był ostatnio musi odejść czas na zmiany na lepsze oczywiście a nie wszystkie stołki poobsadzane po znajomościach

Szanowni Panstwo. Bycie rodzicem nie jest latwe, gdyz trzeba mierzyc sie z roznymi sytuacjami, ktore bardzo czesto podlegaja krytycznej ocenie innych osob. Tak jest skonstruowana nasza spolecznosc, ze nic nie umknie oczom innych. Wazne jest, aby dziecko, rodzice i spolecznosc na przyszlosc potrafila wyciagnoac wlasciwe wnioski i nie plakac na innych, ktorzy nie zgadzaja sie z moja opinia. Mianowicie mowimy o stanowisku ojca niepelnoletniego Wiktora, ktory smigal w szkole w jakiejs wyborczej koszulce jednego z kandydatow. Tym samym, czyn ten wywolal uzasadniona reakcje szkoly, i innych osob, ktore w swietle Kodeksu wyborczego nie godza sie na agitacje wyborcza w szkole. Maja do tego prawo i ich zdanie nalezy uszanowac. Do konca nie rozumiem zachowania ojca dziecka, ktory nie rozumie, ze dzieci i szkola powinni byc z dala od podobnych sytuacji. Tatko tlumaczy sie jak dziecko, "a co jest karalne posiadanie takiej koszulki" Nie! Podobnie jak przyprawianie rogow tez nie podlega pod kodeks karny lub cywilny, ale czyn etycznie jest zly. Jest zlota zasada, ktora w Polsce zostala zdewaluowana "Nie wszystko co nie jest karalne, wypada robic" Widzac, ze administrator tej strony "zakochany" jest w cenzurze, podobnej do tej z glebokiego PRL, to na tyle wystarczy.

brawo redakcjo nic takiego nie napisalam na P MB tylko tyle ze nie rozumie orawa wyborczego zwlaszcza powolujac sie na art a nie wie jaka instytucja jeszt szkola a wy zatrzymaliscie moj wpis, szkoda, mialam inne zdanie o wasz portal

Do emerytka nauczycielka M. Nie wierżę że jest pani emerytowaną nauczycielką . Ten art08 par 2 Kodeksu Wyborczego mówi o archiwizowaniu i przechowywaniu dokumentów wyborczych. To co ma do tego koszulka z wizerunkiem kandydata. Do Ziomek. Tyle razy było pisane na tym forum że 8 kwietnia do naszego domu zawitała Pani kurator, to co dziecko trafia pod sąd a ja nadal mam cicho siedzieć. Dlatego opisałem jak nie równe są proporcje. Jak działa machina władzy, mam chyba do tego prawo. Do Robert. Tak oczywiście masz rację. Psycholog z 20 letnim stażem stwierdziła że nigdy w swojej karierze nie spotkała się z czymś takim i z urzędu zawiadomiła Rzecznika Praw Dziecka. Do hejterów ja napisałem to po to żeby ludzie zobaczyli jaka jest dysproporcja w zderzeniu się z machiną władzy i myślę że mądrzy ludzie to rozumieją, a wpisy hejterów czytają z wielkim podziwem. Ja dziś rozmawiałem z faktycznie emerytowaną nauczycielką i ona mi powiedziała że albo trole takie rzeczy wypisuja albo ludzie którzy do niczego w życiu nie doszli i zżera ich jad od środka i dlatego jadą po kim mogą i jak tylko mogą. I chyba coś w tym jest.

Śledzę te wpisy. Degrengolada /-/

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.