sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 6258 wyświetleń

Grajewo. Coraz bliżej przyszłej jednostki wojskowej

W piątek, 1 marca na terenie przyszłej jednostki wojskowej odbyło się ważne spotkanie w sprawie uzgodnień technicznych. Uczestniczyli w nim Dariusz Latarowski Burmistrz Miasta Grajewo oraz przedstawiciele Zarządu Infrastruktury w Olsztynie, który gospodaruje nieruchomościami MON, pracownicy Agencji Mienia Wojskowego, Nadzoru Budowlanego, Gminy Grajewo oraz mieszkańcy sąsiadujący z działką. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, w niedługim czasie rozpoczną się prace związane z ogrodzeniem terenu. Z otrzymanych informacji, wiemy, że w 2027 roku planowane jest ukończenie pierwszego etapu budowy stacjonarnej jednostki wojskowej w Grajewie.


Przypomnijmy, że w naszym mieście planowana jest między innymi budowa budynku sztabowego, 10 obiektów koszarowo-sztabowych, 3 stołówek oraz 5 magazynów i w sumie 3 budynków garaży. Do tego dojść ma obiekt warsztatów sprzętu wojskowego, biuro przepustek, budynki dwóch punktów kontroli technicznej, a także dwie stacje kontroli pojazdów. Grajewska infrastruktura jednostki zawierać będzie także budynki: szkoleniowe, Wojskowej Straży Pożarnej, oddziału gospodarczego, przepompowni PPOŻ, dwóch myjni oraz stacji paliw, węzła łączności i ambulatorium. Do tego- rampa i bocznica kolejowa, a także dwa zbiorniki przeciwpożarowe oraz trzy na paliwo. W planach budowy jest także hala sportowa, ośrodek sprawności fizycznej oraz boiska sportowe.

 

fot. UM

 

Komentarze (14)

To jeszcze nie ma jednostki w Wojewodzinie? /

Obecnie pisze się o jednostce wcześniej przed wyborami miała być brygada czyli cztery bataliony a obecnie chyba nikt lokalnie nie wie chyba ci będzie w Grajewie. Wojskowi specjaliści twierdzą że formowanie jednostki typu dywizja w warunkach pokoju trwać musi minimum 10 lat . . Może jednak władza pomyślała by o ściągnięciu firm biznesu do Grajewo a nie opierać swoje sukcesy biznesowe na ściągnięciu WP bo to w najlepszym przypadku będzie długi czas....

DO Osowca tam jest infrastruktura i blisko Grajewa. po co nam to pod domami. teraz nie ma na co zrzucać bomb jak wybudują będziemy celem.

Otóż to, otóż to! Płot jest najważniejszy!

Wy zacznijcie powolywac ludzi ,ktorzy sa po przysiedze i czekaja na wstapienie w szeregi. Tylko oczy mydlicie ,ze trzeba czekac itp ile to mozna czekac ? Czekam od listopada i do tej pory nikt sie nie odezwal.

I co tam bedo produkować PKB kraju w gore?

Wesoło będzie na stacji :)

To też prawda. Jednostka przy stacji paliw. Również zadziwia mnie fakt,że nie jedna firma mogłaby się tam rozbudować bądź powstać nowa.
Jednostka na polach w Osowcu,pobliżu Grajewa jak i moniek.

20 hektarów można było pod biznes przeznaczyć. Firma z Grajewa musiała uruchomić nowa linie produkcyjną w Szczuczynie bo w Grajewie nie było gruntów. Firma z Prostek podobna sytuacja byli zainteresowani inwestycją w Grajewie ale również gruntów nie było. /

W Wojewodzinie jest jednostka

W Osowcu pełno miejsca na jednostkę /

Powiat Grajewo podobno po wyborach będzie miał wspaniałego starostę.Więc na tych 20 ha powstanie ubojnia drobiu .Ta z Lipniku ? Oczywiście hotel dla pracowników ze wschodu!

nikt nie pozwoli na tą ubojnie, mieszkańcy sobie poradzą ;) a ten wspaniały przyszły starosta niech lepiej ma sie na baczności, bo nie wie chyba w co brnie. Pozdrawiam

Ot?ż to władze Szczuczyna przyciągają do siebie biznes/

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.