UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Sport

  • 8 komentarzy
  • 12873 wyświetleń

Grajewiak w Legii    Mało kto wie, że nasz zawodnik, zawodnik Warmii Grajewo rozpoczął grę w Legii Warszawa. Tym zawodnikiem jest Łukasz Bogusławski.  "Świerk i Bogusławski zasilili Młodą Legię"- czytamy na oficjalnej stronie klubu (www.legia.com). Osiemnastolatek jest wychowankiem MOSiR-u Grajewo.
    Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął wcześnie. Od razu poznano się na talencie Łukasza. Jako młody zawodnik grał w drużynie Warmii ze starszymi od siebie o 2 lata kolegami. Trzeba zaznaczyć, że wcale nie odstawał od nich poziomem gry czy techniką. Jego pierwszym trenerem był Ryszard Borkowski, który na boisku wprowadzał go na pozycji obrońcy. Koledzy z ówczesnej drużyny zauważają, że zawsze ciągnęło Łukasza do przodu, chciał strzelać bramki. Od nich także dowiedziałam się, że widać było, że Łukasz ma świadomość poziomu jaki prezentuje, miał poczucie własnej wartości.
    W 2007 roku, jako czternastolatek przeszedł do Jagiellonii Białystok. Trzeba zauważyć, że brat Łukasza- Patryk również gra w piłkę i również był zawodnikiem Jagi.
    Do Jagiellonii trafili dzięki trenerowi Ryszardowi Karalusowi (szkoleniowiec rocznika 93 w Jadze, jeden z najlepszych trenerów w Polsce, jego wychowankiem był m.in. Tomasz Frankowski). W Białymstoku Łukasz nie grał już jako obrońca. Został pomocnikiem.

    Kolejnym sukcesem Bogusławskiego było otrzymanie powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski U-17.

"Swego czasu dzwonił do mnie Władek Żmuda, trener reprezentacji do lat 16, z prośbą, bym mu podesłał jeszcze kilku graczy takich, jak Łukasz Bogusławski, który w jego kadrze był kapitanem."- wypowiedź Karalusa z roku 2009 Bogusławski był uważany wówczas za jednego z najzdolniejszych młodych zawodników w Polsce.
Był uważany, a jak było w rzeczywistości? Oczywiście chłopak miał i ma wielki talent, ale trener Jagiellonii Białystok- Michał Probierz, będąc na spotkaniu promocyjnym w Grajewie, w odpowiedzi na pytanie jednego z widzów powiedział: " Łukasz to naprawdę dobry zawodnik, mam jednak wrażenie, że wszyscy wokół chcą bardziej tego, by grał niż on sam."
"Trener Probierz na treningach zwracał bardzo dużo uwag. Mówił, że muszę poprawić wiele elementów, głównie grę w defensywie, a także szybciej grać piłką, nie przetrzymywać jej zbyt długo i nie chować się od gry - kończy Bogusławski, którego marzeniem jest zadebiutować w ekstraklasie i grać na jak najwyższym poziomie."
Debiutu w ekstraklasie, w drużynie Jagiellonii Bogusławski się nie doczekał.

15 czerwca 2011 roku czytamy:
"Legia porozumiała się z 18-letnim pomocnikiem Jagiellonii w sprawie gry przy Łazienkowskiej. Łukasz Bogusławski będzie w przyszłym roku występował w zespole z Warszawy w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Za piłkarza trzeba będzie zapłacić 100 tysięcy złotych.
"Sam zawodnik zwrócił się do Legii z chęcią zmiany barw. Poinformowaliśmy ten klub o wysokości ekwiwalentu za wyszkolenie i czekamy na odpowiedź" - mówi Gazecie Agnieszka Syczewska z zarządu Jagiellonii."

"Nie wiem, co się porobiło z tym chłopcem. Dawno ze mną nie trenował, bardziej z Młodą Ekstraklasą lub pierwszą drużyną Jagiellonii.
Nie wiem, dlaczego ostatnio tak mało grał w ME? Jak go podsunąłem do reprezentacji, to trener dzwonił, by podziękować i prosił, by mu dawać więcej takich zawodników" - mówi Gazecie trener Ryszard Karalus, który sześć lat temu ściągnął Bogusławskiego z Grajewa do MOSP-u.
W minionym sezonie Łukasz zagrał tylko 12 meczów w Młodej Ekstraklasie.

Jak będzie w Legii? To się okaże. Wszyscy mają nadzieję, że Łukasz odnajdzie się w tej drużynie i zrozumie czego tak naprawdę chce.


W skrócie:

Imię    Łukasz
Nazwisko    Bogusławski
Kraj    Polska
Data urodzenia    11 lutego 1993
Miejsce urodzenia    Augustów
Wzrost / waga    187 cm / 78 kg
Obecny klub    Legia Warszawa (ME)
Pozycja        pomocnik

   

niedziela, 22 maja 2022

AMP Girls. Dziewczyny na medal!

Komentarze (8)

dobrze młody zrobił napewno se poradzi 3 mam kciuki wybrał Legie miał racje jest silniejsza od jagi .

hey kolego deko szacunku dla klubu piszę się duża literą nazwę klubu Blado widze jego karierę w Legii

Super Łukasz! Kto by się spodziewał ? : Jestem mile zaskoczona! teraz wszystko w Twoich rękach :)

po ostatnich wystepach nawet mało litera cieżko jest mi pisac co za tranfery Jagny brawo Plizga 3 sytuacje 100% nio i niechciany w Legi Burchardinio!!!!:)

wiecie gdzie graja pilkarze po MESA??? ostatnio czytalem artykul ze tylko 17% zawodnikow ktorzy grali w MESA gdy tylko powstala gra teraz w ekstraklasie, ponad polowa kopie sie w II III ligach, ludzie to nie zaden hit transferowy, ale zycze dla Lukasza zeby madrze pokierowal swoim zyciem i gral na wysokim poziomie:)

powodzonka i 3mam kciuki za Łukasza :)

legionisci z wwy beda go wspierac

Łukasz!!Gratulacje!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.