niedziela, 5 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 6765 wyświetleń

"Gody" po raz czternasty

Już po raz czternasty w  Miejskim Dom Kultury w Szczuczynie spotkali się uczestnicy Powiatowego Przeglądu Widowisk Kolędniczych „Gody 2016”. Współorganizatorami  przeglądu  są Starostwo Powiatowe w Grajewie oraz  Urząd Miejski w Szczuczynie.

    Wystąpiło 10 zespołów w 2 kategoriach, które oceniało jury: Marianna Ostrowska, Maria Wykrętowicz i ksiądz Robert Mieczkowski.
    W kategorii teatrów wiernych tradycji zwyciężył zespół Jaczunki  z Internatu Zespołu Szkół w Niećkowie pod kierunkiem Zofii Gede. Drugie miejsce ex aequo przyznano zespołowi Tacy Sami z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i Szczuczynie pod kierunkiem Wojciecha Żabińskiego oraz Szczuczyniakom  z Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej. Trzecie miejsce ex aequo otrzymali  Mali Szczuczyniacy  z Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego oraz Jacek Nowak z Wąsosza.


W kategorii teatrów czerpiących z tradycji pierwsze miejsce przyznano zespołowi z Parafii i GOK w Wąsoszu pod kierunkiem księdza Roberta Wołosik i Jolanty Koniecko. Drugie miejsce otrzymała Jutrzenka ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie przygotowana przez: Cecylię Poreda, Teresę Pieńczykowską, Lucynę Bogdan i Darosławę Wojciechowską. Trzecie miejsce zajęły  Iskierki ze Szkoły Podstawowej w Ławsku prowadzone przez Marzenę Kalinowską – Baran. Czwarte miejsce zajęły Betlejemskie niedźwiadki ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej przygotowane przez Małgorzatę Laszczkowską oraz  zespół z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie kierowany przez Marię Józwik.


    Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie zaś wszyscy uczestniczący – pamiątkowe dyplomy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


Tekst i zdjęcia: Barbara Paszkowska/Andrzej Szabelski MDK Szczuczyn

 

Komentarze (1)

Brawo Marysiu! Liczy się Twoje zaangażowanie w całe przedsięwzięcie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.