wtorek, 27 lutego 2024

Warto przeczytać

Gdzie szukać szybkiej gotówki

 

Pożyczka świąteczna - czyli gdzie szukać szybkiej pewnej gotówki?

Święta to czas, w którym powinniśmy odpocząć, pobyć z rodziną czy przyjaciółmi, porozmawiać i spędzić miło rodzinne chwile. Zanim jednak rzeczywiście zasiądziemy przy świątecznym stole, a dzieci zaczną rozpakowywać prezenty pod pięknie udekorowaną choinką, trzeba poczynić wiele zakupów. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Wyjściem może być pożyczka świąteczna.

Ponad 1100 zł na święta

Według najnowszego raportu firmy badawczej Deloitte z listopada 2016 roku, statystyczna polska rodzina wyda dokładnie 1121 zł na przygotowania do Bożego Narodzenia. To kwota o około 50 zł większa niż przed rokiem. Nieco mniej niż połowa - 489 zł przeznaczona zostanie na zakup prezentów, 512 zł na produkty spożywcze, niezbędne do przygotowania tradycyjnych świątecznych potraw, a pozostała część - 120 zł na spotkania towarzyskie.

Okazuje się więc, że ponad 1000 zł wydamy, aby zorganizować trzy świąteczne dni (licząc łącznie z wigilią). To dosyć dużo, zwłaszcza dla osób uzyskujących wynagrodzenie w wysokości najniższej pensji krajowej - 1850 zł brutto, czyli nieco ponad 1350 zł netto. Przy czteroosobowej rodzinie, gdzie tylko dwoje dorosłych pracuje i tam mało zarabia, organizacja świąt jest dużym obciążeniem finansowym. Jak mu podołać? Jednym ze sposobów jest zaciągnięcie pożyczki świątecznej.

Gdzie pożyczyć pieniądze na święta?

Zakładając, że nie posiadamy własnych oszczędności, które moglibyśmy przeznaczyć na zakupy prezentów i żywności z okazji świąt Bożego Narodzenia, musimy poszukać innego źródła finansowania.

O pożyczkę możemy poprosić najbliższą rodzinę czy przyjaciół. Warto przy tym spisać choćby prostą umowę, jaka zabezpieczy interesy obu stron. Choć stare polskie przysłowie brzmi „dobry zwyczaj, nie pożyczaj”, pożyczki w rodzinie i w gronie przyjaciół nadal się zdarzają. O ile osoba pożyczająca pieniądze rzeczywiście zwróci je w terminie, wszystko jest w porządku. Problem pojawia się, jeśli przeciąga termin spłaty, nie odbiera telefonów i wyraźnie unika osoby, której jest winna pieniądze. W ten sposób szybko można stracić dobry kontakt z mamą, tatą, dziadkami, rodzeństwem czy przyjaciółmi.

Lepszym rozwiązaniem może być zawiązanie umowy pożyczkowej z firmą pozabankową, udzielającą szybkich pożyczek gotówkowych. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z takiej oferty, warto jest szukać sprawdzonego, rzetelnego pożyczkodawcy i najbardziej atrakcyjnej oferty w porównywarce pożyczek na stronie lowcachwilowek.pl

Bardzo dobrą opcją wyboru pożyczki będzie pierwsza, darmowa chwilówka dla nowego klienta. W serwisie finansowym lowcachwilowek.pl taką ofertę dla nowych pożyczkobiorców prezentują między innymi takie firmy jak:

  • NetCredit.pl - pożyczka na kwotę od 150 do 2000 zł, na okres od 1 do 30 dni,

  • Lendon.pl - pożyczka od 100 do 2000 zł, na okres od 5 do 30 dni,

  • Vivus.pl - pożyczka na kwotę od 100 do 2500 zł, na okres od 1 do 30 dni,

  • Filarum.pl - pożyczka w kwocie od 100 do 1000 zł, na okres od 1 do 30 dni,

  • AlfaKredyt.pl - pożyczka na kwotę od 100 do 1500 zł, na okres od 7 do 30 dni

  • Pożyczkomat - pożyczka w kwocie od 200 do 1500 zł, na okres od 7 do 35 dni,

  • ExtraPortfel.pl - pożyczka w kwocie od 1000 do 2000 zł, na okres od 5 do 45 dni,

  • Ferratum - pożyczka w kwocie od 100 do 1500 zł, na okres od 15 do 60 dni.

Innym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu lub skorzystanie z debetu na karcie kredytowej, lub w koncie bankowym, choć często dopełnienie formalności kredytowych w bankach zajmuje bardzo dużo czasu.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.