piątek, 23 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 11499 wyświetleń

Fotografie z dawnych lat

NIEZIDENTYFIKOWANE FOTOGRAFIE ZE ZBIORÓW IZBY PAMIĘCI ZIEMI GRAJEWSKIEJ.

Poniżej prezentujemy dwie cz/b niezidentyfikowane fotografie ze zbiorów Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej. Prawdopodobnie obie dotyczą tego samego wydarzenia (pogrzebu) z okresu zimowego 1945 lub 1946 roku. Wszystkich czytelników, którzy posiadają jakieś bliższe informacje na temat tych zdjęć, wydarzeń lub osób z którymi są one związane prosimy o kontakt:  email 9psk@interia.pl lub telefoniczny kom. 0 608 056 808.

Będziemy wdzięczni za każdą sugestię lub informację, która pomoże w bardziej szczegółowym opisaniu tych zdjęć, a co za tym idzie w bliższym poznaniu historii naszego miasta.
Tomasz Tudziński

Komentarze (7)

zdjęcie raczej zrobione po wojnie bądz też w jej końcowej fazie(pepesze u wojaków)

Patrząc na druga fotkę wnioskuję, że skoro jest tam tak dużo księży to moze byc pogrzeb bardzo znaczącej dla naszego miasta osoby, bądż pogrzeb księdza.Myślę, ze ten ślad pozostał tez w albumach, czy w kronikach Parafii Świętej Trójcy.

Dobrze by było abyśmy znali historię naszego miasta Grajewo.

a co to są te pepesze??

PPSz wz. 1941, PPSz-41 (ros. ППШ-41 - Пистолет - Пулемёт Шпагина обр. 1941 г. - Pistolet-Pulemiot Szpagina), potocznie nazywany: pepeszą lub pepeszką - radziecki pistolet maszynowy kaliber 7,62 x25mm, skonstruowany przez Georgija Szpagina i wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Podstawowa broń tej kategorii na uzbrojeniu Armii Czerwonej podczas II wojny światowej, używany także w licznych krajach świata.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pepesza

moze to pogrzeb ks.pęzy?albo skutki dzialalnosc ak na tych terenach.

a nie jest to pogrzeb sobolewskiego? chyba była taka ulica w grajewie albo jest nadal.ale to był chyba ,,czerwony,,tomek

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.