Kultura i rozrywka

  • 8 komentarzy
  • 8154 wyświetleń

Finał WOŚP w Grajewie

Miejski Dom Kultury zaprasza

na koncert  zespołów oraz aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2014 r. w sali widowiskowej MDK

Grajewo, ul. Wojska Polskiego 2022. FINAŁ WOŚP "NA RATUNEK"
- na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów!
środa, 24 kwietnia 2024

Rajd Pojazdów Zabytkowych

środa, 24 kwietnia 2024

Pierwsza edycja Hip Hop Generation

Komentarze (8)

Nie daję nikomu żadnych pieniędzy do puszek. Owsiakowi też nie. Wspieram akcje charytatywne wpłacając na konto i na scisle okreslony cel oraz przeznaczając 1% podatku dla wybranej organizacji pozarzadowej.

Polska to chyba kraj dziadostwa i żebractwa z pozytywnym epitetem w nazwach wszelakich organizacji. Gdzie się nie obejrzeć to jakieś zbiórki, pomoce itp, nawet kupując papier toaletowy i korzystając z toalety komuś pomagasz. Te akcje stają się już tak powszechne, że zaczynają budzić zobojętnienie. To już za poprzedniego ustroju nie było chyba takiego zbieractwa. Może należałoby zacząć z drugiej strony, gdyby ludzie mieli pracę to byłoby ich stać na datek, a może w ogóle nie byłoby potrzeby zbierać i wspomagać.

jakie beda grac zespoły?

Czy wejscie na koncerty i aukcje bedzie cos kosztowało?

Pewnie pani Dyrektor / żona pana Owsiaka / fundacji WOŚP trzeba zrobić podwyżkę pensji bo te 149 tys. zł rocznie już nie wystarcza.Jak by ktoś nie wiedział ile to jest miesięcznie 12.416 zł.Na jej miesięczne wynagrodzenie to ja muszę tyrać pół roku.

„Wiemy, ile na pracy przy WOŚP zarabia Jurek Owsiak !!!”
Pensja prezesa WOŚP i organizatora Przystanku Woodstock wynosi nieco ponad 4 tys. zł. Informację tę podał serwis Wprost.pl. W rozmowie z Dziennik.pl Owsiak przyznał jednak, że z tych pieniędzy nie bierze nawet złotówki, a utrzymuje się z produkcji programów telewizyjnych. W swojej publikacji, bloger Wprost.pl Tomasz Molga powołuje się na sprawozdanie finansowe fundacji Owsiaka za 2011 rok. Przychody WOŚP wyniosły 48,5 mln ze zbiórki, 7,5 mln z darowizn rzeczowych, a także 3,6 mln zł wpłat od osób przekazujących swój 1 proc. podatku dochodowego. Dało to razem 59 mln złotych. Przez cały 2011 rok fundacja wydała 49 mln zł na zakup sprzętu, realizację założonych programów medycznych, a także działalność informacyjną (resztę przeniesiono na rok 2012).W WOŚP zatrudnionych na etacie są 33 osoby. Fundusz płac w Orkiestrze to 1,15 mln złotych rocznie. Wynika więc, że statystyczny pracownik zarabia 3100 zł miesięcznie. Co do szczegółowych danych: zarząd Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli: Jerzy Owsiak, jego żona Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz dr Bohdan Maruszewski zarabia niespełna 150 tys. zł rocznie, czyli 4136 zł na osobę miesięcznie - pisze wprost.pl. Dodatkowo w 2011 roku Owsiak wypłacił 100 tys. złotych premii pracownikom. W tym 9,5 tys. zł dla zarządu - czyli dla siebie, żony i dr. Matuszewskiego (sprawozdanie nie precyzuje komu dokładnie i ile wypłacono).
Źródło: wprost.pl (onet,muzyka z dn.10 sty 13 10:31)

Kiedy zrozumiecie, że Woodstock NIE JEST organizowany z pieniędzy pochodzących ze zbiórki?! Można o tym poczytać chociażby w internecie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.