Kraj

Fikcyjny napad

Fikcyjny napad
Zgłosił rozbój, którego nie było. Teraz odpowie przed sądem.

Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz fałszywe zeznania odpowie 18-letni mieszkaniec powiatu piskiego. Młody mężczyzna zgłosił policjantom, że kiedy podróżował swoim oplem omegą, nagle zajechały mu drogę dwa auta.  Według relacji nastolatka, nieznane osoby siłą wyciągnęły go z samochodu, po czym ukradli pojazd i  uciekli. Na szczęście ta cała historia to tylko bujna wyobraźnia zgłaszającego. Faktycznie auto znajdowało się w lesie, ponieważ w trakcie jego przejażdżki  ugrzęzło w błocie. Okazało się, że 18-latek zamiast zorganizować sobie pomoc, aby wydostać samochód,  zgłosił policjantom rozbój. Teraz 18-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę przed godziną 21.00 policjanci zostali powiadomieni przez 18-latka o rozboju. Według  relacji pokrzywdzonego wynikało, że kiedy podróżował swoim oplem omegą, nagle zajechały mu drogę dwa auta. Wysiadło z nich kilku mężczyzn, którzy siłą  wyciągnęli 18-latka z pojazdu, a następnie ukradli opla i odjechali. Rzekomo skradzionego samochodu oraz sprawców napadu szukali wszyscy ełccy policjanci będący w służbie. Pokrzywdzony jednak za każdym razem zmieniał wersje wydarzeń oraz miejsce popełnienia rozboju. Funkcjonariusze po przeprowadzeniu szeregu czynności ustalili, że zgłoszone przez 18-latka przestępstwo nigdy nie miało miejsca. Okazało się także, że nastolatek wybrał się ze swoją dziewczyną na niedzielną przejażdżkę, ale na leśnej drodze zakopał samochód w błocie. Zamiast zorganizować sobie pomoc, aby wydostać auto, zgłosił policjantom rozbój. 18-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz młody mężczyzna odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz fałszywe zeznania. Grozi mu za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. KPP Ełk

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.