środa, 1 lutego 2023

Wiadomości

 • 26 komentarzy
 • 3328 wyświetleń

Festyn w Białaszewie - prawie 28 tysięcy dla Wiktorka!

4 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Białaszewie podczas Mikołajkowego Festynu dla Wiktorka na terapię genową zebrano 27 883,15 zł!


Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji: konkursy z nagrodami, licytacje, kiermasz różności i staroci, stoiska z ozdobami świątecznymi i zabawkami, kącik zaplatania warkoczyków, gry i zabawy sportowe, występ zespołu Maxel, występ Klubu Seniora z Białaszewa, świąteczna sesja zdjęciowa, kiermasze z pysznościami: ciastami, przekąskami, kartaczami, pierogami, grochówką oraz odwiedziny Świętego Mikołaja z prezentem dla każdego dziecka. Dobrych serc nie brakowało jednym z hitów licytacji była płyta zespołu MAXEL która osiągnęła kwotę 700 zł.


Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, dzięki którym niedzielna zbiórka odniosła sukces: uczestnikom festynu, darczyńcom, uczniom i ich wspaniałym rodzicom którzy przygotowali piękne i smaczne stoiska, zespołowi Maxel, Klubowi Seniora z Białaszewa, pracownikom szkoły i wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.


Zaangażowanie wielu, wielu, naprawdę bardzo wielu osób było ogromne i nie sposób ich wymienić z imienia i nazwiska. Dziękujemy dyrektorowi p. Andrzejowi Szklarzewskiemu za super organizację i koordyncję festynu. Na wyjątkowe podziękowanie za wielotygodniowe przygotowania naprawdę zasługują: Ewelina Ajdyn, Mariola Jankowska, Zofia Karwowska oraz Piotr Modzelewski Maxel.


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM


Grono naszych darczyńców:

 •  Agroturystyka Przechody
 • Biał-Rol Białaszewo
 • Bricomarche Grajewo
 • Balony HeLove Grajewo
 • Deresz Karolina
 • Esteticon Instytut Zdrowia i Urody Centrum Stomatologii Medycyna Estetyczna
 • Firma Handlowo-Usługowa Mag-Bud Piotr Lipski
 • Paweł Jastrzębski
 • Intermarche Grajewo
 • Katarzyna Romanowska
 • Jankowska Mariola
 • Karwowska Zofia
 • Księgarnia Alfa
 • Kuźnia Ruda
 • Łajewscy Beata i Przemysław
 • Maciorowska Justyna
 • Mazurek Anna
 • Modzelewscy Martyna i Piotr
 • Piłkowska Anna
 • Joanna Suszyńska
 • Ewelina Rózio
 • Społem Grajewo PSS
 • Olga Gudan
 • Szklarzewski Andrzej
 • Iwona Haponiuk
 • Zespół MAXEL
 • oraz darczyńcy anonimowi.

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (26)

Wow! Byłam tam, super organizacja, moc atrakcji a zebrana kwota szok!!! Gratulacje organizatorom.

Dlaczego tylko jedno dziecko z całej gminy tudzież powiatu grajewskiego jest wyróżnione i tylko jemu wszyscy pomagają? A co z innymi dziećmi które są chore, niepełnosprawne? Co mają zrobić rodzice tych dzieci?

Może wujek Wiktorka zamiast stawiać nowy dom w trybie ekspresowym to oddałby te pieniądze na siostrzeńca, dlaczego obcy ludzie mają pomagać skoro najbliższa rodzina tego nie robi //

Super:) gratulacje

dziwny kraj,rodzice muszą żebrać żeby ratować życie dziecka a jak trzeba bronić ojczyzny to w obronie życia obywateli tego kraju oddadzą swoje życie by ratować życie dzieci między innymi ,,mieszkańca,,

Nie no nie wierze.. bola was d**py z powodu pomocy dla dziecka? Co z innymi ??? Każdy może założyć zbiórkę i zbierać a i nie zaglądajcie do portfela wujka...

Jak ktoś nie ma nić mądrego dopowiedzenia to powinien zamilkną. Nie chcesz nie dawaj, nie komentuj. Nie życz nikomu zmagania się ze śmiertelną chorobą, która uzależniona jest jedynie od $$$. Każdy szuka pomocy jak może, oby tylko uratować życie.

Mieszkaniec, a skąd Pan wie że najbliższa rodzina nie pomaga , że nie dała żadnych pieniędzy? Skąd takie info ? Nie rozumiem takich ludzi , nie chcesz to nie wrzucaj pieniążków. Grajewiak bo ten chłopczyk zbiera 10 milionów na lek a ma szansę na normalne życie

Ach Boze jacy wy jesteście okrutni. To dziecko nie ma roku, a ludzie już są dla niego wredni. Widzisz inne dziecko w potrzebie?! To zorganizuj zbiórkę a nie przeszkadzaj w zbiórce dla tego dzieciaczka. Nie żałuj nikomu zdrowia. A co cię obchodzi że ktoś z rodziny buduje dom?! Mojego męża brat ma nasze dzieci gdzieś i co inni też powinni je tak traktować? Aż trudno uwierzyć że to pisze ktoś dorosły

Grajewiak i mieszkaniec. Oby wasze dzieci nie potrzebowały takiej pomocy liczonej w milonach. Naprawdę nie ma czego zazdrościć. Boziu jaka zawiść i nienawiść. Grajewiak to niech rodzice tych potrzebujacych dzieciaków biorą się do roboty i organizują zbiórki a nie czekaja ze się samo zrobi.

Do Mieszkańca Łatwo osądzać ludzi zwłaszcza,gdy samemu nie doświadczyło się podobnej tragedii.To właśnie dzięki zaangażowaniu całej rodziny i znajomych Wiktorek ma szansę walczyć o swoje zdrowie.Przez Ciebie przemawia zawiść.Nie pomagasz to przynajmniej nie oceniaj innych.Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie jak oddajesz wszystkie ciężko zarobione pieniądze i sam idziesz z rodziną mieszkać pod mostem.

Rozumiem,że to dziecko jest chore , a rokowania po terapii mogą być różne , ale to robi się już niesmaczne . W szkole miesiąc w miesiąc rodzice muszą płacić składki dla tego chłopca . Rozumiem dobrowolne pomaganie , dramat rodziców . Mamy różne sytuacje życiowe , choroby przewlekle ,małe duże dramaty . A tu 10 zł na Wiktoria ,kwiatki dla Wiktorka,na dzień nauczyciela dołożyć dla Wiktorka. Jedna szkoła czy powiat tyłu mln nie nazbiera . Każdy na początku chciał pomóc z dobrego serca obecnie czuje się do tego przymuszona , czy stać czy nie stać mam dać .Z naszego okręgu już dwoje dzieci zbierało na najdroższy lek , ale nigdy nie było takiego absurdu jak przymuszanie do wpłaty. Zdaje sobie sprawę,że to dość kontrowersyjną wypowiedź, ale chciałabym mieć wybór któremu dziecku chcialabym pomóc.

Moje dziecko uczestniczyło w tym festynie pojechałam tam specjalnie bo z plakatu zapowiadało się atrakcyjnie. I tak faktycznie było. Taka ciepła rodzinna atmosfera. Organizatorzy się na pewno napracowali, pozyskali tyle rzeczy na licytacje, rodzice tyle pyszności naszykowali.
Cieszę się ze tak miło spędziłam niedziele i do tego zupełnie dobrowolnie pomogłam.
Nie chcesz nie idziesz i nie dajesz - ale i nie przeszkadzaj w zbiórce tej kosmicznej kwoty.

A ja do rodziców Wiktorka. Nie poddawajcie się!!!!! bo większość z tych tu zwyrodnialców gdyby na szali było zdrowie czy życie kogoś bliskiego czy ich samych zrobiliby wszystko. Ja sam stanąłbym goły w centrum miasta, oddałbym nerkę i wątrobę i co by tam tylko chcieli gdybym wiedział że moje dziecko dzięki temu wyzdrowialoby. Tfu wstyd dla tych co są przeciwni. Jeśli nie macie z czego to nie dawajcie, nikt wam głów nie pokrywa, ale kopać tych co walczą to delikatnie mówiąc przesada

Brawo. Super sprawa. Należy się podziękowanie wszyskim darczyńcom i organizatorom. Teraz najbliższy taki festyn to chyba w SP 2 w Grajewie.

W takim razie niech rodzice robią tą zbiórkę....ale z tego co na razie się dzieje to wszystkie zbiórki organizują pracownicy z gminy, trochę to dziwne. Są też inne chore dzieci czemu w takim razie im gmina nie pomoże? A po za tym jedna zbiórka na miesiąc byłaby wystarczająca, a nie codziennie coś nowego to oddawać ciuchy, to koce, to licytacje,to festyny, to zbieranie na pogrzebach w puszki czy na cmentarzu w dzień zmarłych....jakoś na dzień strażaka nie było żadnego zespołu bo nie było pieniędzy, na organizowanie co tydzień imprez są pieniądze. A po za tym jak pisze pani wyżej przymuszanie w szkołach na przykład na płacenie to już gruba przesada. Świat jest okrutny, taka jest prawda i czas w końcu to zobaczyć. Jak ktoś będzie chciał wpłacić na dziecko to wpłaci bez tej całej otoczki a jak będzie chciał wpłacić na schroniska dla zwierząt to też powinien móc wpłacić a nie być zmuszonym do wpłaty na dziecko. Nie pozdrawiam.

Ja mam tylko nadzieję że wszystkie biedne dzieci z gminy również dostaną tyle ciepła, miłość i i zostaną przeznaczone pieniądze na prezenty dla nich co na takie akcje od osób organizujących oraz gops :)

Nie wierze w to co tu czytam :(
Smutne
Ktoś odwalił kawał roboty ma śmiertelnie chore dziecko a tu taka Straszna znieczulica :(
Czasem może tylko jeden z drugim komentujących niech w myslalach postawi się w sytuacji rodziców dziecka. Naprawdę nie próbowałbys zbierać tych milionów????

Te negatywne komentarze?żal mi was ludzie ?albo nie nie żal?żyjcie w tej waszej obłudzie jak najdłużej.

Ale tu kogoś zazdrość za d... ściska :) ... ale może jak tu swoje żale wyleje .. to w domu będzie spokojniej ...

A gdzie w tym wszystkim są rodzice? Jakoś ich tutaj nie widać /

za PIS wiele się zmieniło na plus.dziwi mnie że refundacja dla takich dzieci jest a tego dziecka nie obejmuje.O co tu chodzi dlaczego podano mu lek i odcięto od refundacji.Nie jestem pewien tego co piszę ale coś obiło mi się o uszy.Też uważam to państwo powinno zapewnić środki na leczenie dla wszystkich chorych obywateli,oraz gnać nierobów do dojenia bydła. wierzę że będzie wszystko dobrze.Niech nikomu nawet największemu wrogowi nie będzie dane takie przeżycie.

Nie wierzę, normalnie nie wierzę w to co tu czytam. LUDZIE POMYŚLELIŚCIE PISZĄC TE RZECZY O TYM CO ROBICIE RODZICOM TEGO DZIECKA.?? Co Ci ludzie czytając te żenujące komentarze teraz czują.!!!!!
Czlowieku boli cię coś wykrzycz to w chałupie, albo w tej szkoke, która niby Ciebie co miesiac zmusza do wpłat ( a swoją drogą jak szkoła może zmusić do wpłaty charytatywnej. Skoro wpłata na "Radę rodziców", która to idzie na rzecz szkoły nie jest wpłatą obowiązkową.) Po co pisać takie rzeczy i ranić ludzi, którzy i tak do końca życia są zranieni ciężką i nieuleczalną chorobą Swego dziecka.
JEŚLI KOCHASZ ZROBISZ DLA SWEGO DZIECKA WSZYSTKO!!!To cudowne, że jest tyle wspaniałych osób, które nie przechodzą obojętnie obok drugiego człowieka i pomagają tym, którzy tego "szcześcia" nie mieli. Ważne jest aby dzielić się dobrem, które doświadczamy. Serce się raduję widząc takie zaangażowanie i mobilizację wśród ludzi. Jesteście WSPANIALI ??????
A co do opinii negatywnych: kochani życze Wam z całego serca abyście nigdy w życiu nie doświadczyli tego co w tej chwili czują rodzice Wiktorka, z czym się borykają i z tym co czuje ich rodzina. Łatwo jest osądzać kogoś i komentować. Dajcie przykład i zorganizujcie zbiórkę na rzecz innych potrzebujących i wtedy wykażecie się inteligencja, kreatywnościa i dobrocią, a nie kopiecie zrozpaczonych rodziców Wiktorka i ich rodzinę. Wstyd.

Te negatywne komentarze...poprostu żal mi was bo nie wiesz co czeka ciebie i twoją rodzinę ,nie wiesz czy też nie będziesz musiał/a zbierać pieniążków.A co do komentarzy typu przymus w szkole,ja osobiście go nie czuje nie chcesz nie dawaj . Pomyślcie czasem co piszecie ,rodzice , rodzina,znajomi,przyjaciele stają na głowie aby Wiktorek dostał jak najszybciej lek , a po takich komentarzach ręce opadają .
Do Rodziców kochani nie przejmujcie się negatywem razem wspólnie damy radę ??

Żal czytać te twoje wypociny osobniku... Czy ty myślisz że ten wujek nie ma swojej rodziny? Ma mieszkać pod mostem bo ma chorego siostrzeńca? Skąd wiesz ile on już swoich pieniędzy dał temu dziecku? Może już dawno by ten dom zbudował gdyby nie choroba tego malucha! Zastanowiłeś się nad tym że ten chłopak razem ze swoją żoną marznie zbierając pieniądze dla tego dziecka gdy ty piszesz te wypociny w ciepłym domu? Puknij się i nie pomagają jeśli masz pisać takie głupoty ! Nikomu nie zaglądaj do kieszeni. A rodzicom tego dzieciątka życzę dużo cierpliwości bo wiem że i tak lekko nie jest a tacy ludzie tylko dobijają swoją wypocina. Mam nadzieję że kiedyś zmienią zdanie jeśli ktoś będzie z ich rodziny potrzebował pomocy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.