czwartek, 18 lipca 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 5067 wyświetleń

Festyn Strażacki w Wierzbowie 2024

W dniu 23 czerwca 2024 r. w Wierzbowie odbył się Festyn Strażacki, w ramach którego odbyły się XXVIII zawody sportowo - pożarnicze.

Podczas otwarcia doceniono młode pokolenie, które osiągnęło sukcesy w obszarach tematycznie związanych z charakterem imprezy.

Wyróżnieni zostali:
- 17. Wierzbowska Drużyna Harcerska "Złota Lilijka", której drużynową jest Pani Marta Wesołowska, przy wsparciu Dyrektor SP Wierzbowo Pani Lilli Aldony Łempickiej,
- Uczniowie SP Białaszewo (Kacper Dardziński, Filip Dardziński, Lena Pachucka, Aleksandra Maciorowska, Bartosz Lendo, Karol Modzelewski, Tomasz Brzozowski, Monika Zalewska) - finaliści konkursu wojewódzkiego bezpieczeństwa ruchu drogowego, przygotowywani pod kierunkiem Dyrektora SP Białaszewo Pana Andrzeja Szklarzewskiego oraz Nauczyciela SP Białaszewo Pana Marcina Karwowskiego,
- Sportowcy Klubu Sportowego "Gwiazda" Szczuczyn: Patrycja Dąbrowska (złota medalistka Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodziczek w zapasach kobiet w kat. do 66 kg) , Szymon Zambrowski (srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików U13 w sumo w kat. do 65 kg) , Zofia Bukowska (srebrna medalistka Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodziczek w zapasach kobiet w kat. do +66 kg) z Sekcji Zapasów i Sumo działającej przy SP Wierzbowo, których Trenerem jest Pani Katarzyna Dauksz, przy wsparciu Wiceprezesa KS "Gwiazda" Szczuczyn Pana Grzegorza Zańko,
- Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom": Maria Lewczuk (finał krajowy) oraz Nikodem Turowski (finał wojewódzki).

Gratulacje wyróżnionym składali: Wójt Gminy Grajewo Grzegorz Górski, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Wojciech Grochowski, Przewodniczący Rady Gminy Grajewo Przemysław Łajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki, Starosta Powiatu Grajewskiego Waldemar Remfeld, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Maria Gwiazdowska, Burmistrz Grajewa Maciej Bednarko, Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo Monika Stefańska, Podharcmistrz Hufca Biebrzańskiego Witold Kossaakowski, Komdendat Powiatowy Policji w Grajewie Adam Brodowski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie Daniel Lewczuk.

- Droga młodzieży, Szanowni Rodzice i Opiekunowie zaszczytem dla nas było złożenie Wam gratulacji. Przyszłość jest przed młodym pokoleniem, idźcie przez życie z uśmiechem i odwagą, nie zapominajcie, że sukcesy osiąga się ciężką pracą. Proszę Was, abyście Gminę Grajewo mieli w sercu i miło wspominali takie chwile jak ta - podkreślił w swoim wystąpieniu Wójt Grzegorz Górski.

Zawody sportowo – pożarnicze obejmowały dwie konkurencje: sztafetę pożarniczą 7 x 50 m i ćwiczenia bojowe.

Klasyfikacja generalna drużyn męskich:
1 miejsce – OSP Wierzbowo
2 miejsce – OSP Ruda
3 miejsce – OSP Boczki - Świdrowo

Klasyfikacja generalna drużyn żeńskich:
1 miejsce – OSP Wierzbowo
2 miejsce – OSP Ciemnoszyje

Sędzia główny zawodów: kpt. Marcin Mulewski.

 

 

Festynowi Strażackiemu obok zawodów pożarniczych towarzyszyły atrakcje dna najmłodszych, m.in. dmuchańce, animacje, konkursy i zabawy przygotowane przez Gminę Grajewo,  LGD "Biebrzański Dar Natury", Komendę Powiatową Policji w Grajewie, OSP Ciemnoszyje i OSP Boczki - Świdrowo oraz Fabrykę Zabawy.

 

Wszystkim biorącym udział z zawodach gratulujemy, publiczności dziękujemy za dobrą atmosferę, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie zawodów.

Komentarze (7)

No to widac ze PiS rzadzi bo dalej pikniki Strazackie. Tylko gdzie Wozy Strazackie juz ich nie ma bo nie ma Solidarnej Polski.

Do graj ewo ; nie wypisuj glupot i nie szczuj ,nawet dalej komentowac nie warto takiej wypowiedzi .

Ciekawa "logika" pokrętna ale... myślałeś o konsultacji medycznej?

To były już 28 Zawody Gminne i nie wiem co ma do tego PiS. Wozy strażackie były ale to sprawność i rywalizacja strażaków się liczyła a nie samochodów. Trzeba było przyjechać i zobaczyć a nie tylko zbędnie komentować

Strażak od strażaka na odległość bosaka "bryl""

Przykro się patrzy jak z roku na rok festyn jest coraz skromniejszy. Mniej ludzi jest zainteresowanych. Kiedyś zespół grał na przyczepie i impreza była do 1 rano. Wydaje mi się że nasza gmina/nasze wioski się wyludniają. Czy ktoś się może ze mną zgodzić albo nie ?

Graj Ewo ty jesteś zakompleksiony trollem siedzisz w bunkrze i słonka niewidziałeś

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.