czwartek, 23 września 2021

Kultura i rozrywka

Festiwal - koncert w Rajgrodzie

Festiwal - koncert w Rajgrodzie

Po raz pierwszy koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża odbył się w Rajgrodzie.

  Artyści scen polskich koncertowali na zaproszenie Ireneusza Glinieckiego Burmistrza Rajgrodu w sali udostępnionej przez Pensjonat & SPA „RAJ” p.Dąbrowskich w Rajgrodzie 8 lipca 2017 r. To znakomita forma promocji miasta ale także i pensjonatu położonego bezpośrednio nad przepięknym Jez.Rajgrodzkim.

   Wykonawcami rewelacyjnego koncertu pt. „Zaczarowany Świat Operetki i Musicalu”, który trwał 2,5 godz. byli: Monika Gruszczyńska, Anna Osior, Magdalena Witczak, Łukasz Wroński, Tomasz Mazur, Dariusz Wójcik oraz Jacek Szymański, który był jednocześnie prowadzącym. Przy fortepianie przez cały koncert zasiadał Piotr Łukaszczyk.

   W programie były m.in. arie, duety i songi z operetek i musicali. Pozostałe miejsca koncertowe XXIV Festiwalu MDD-Ł to: Drozdowo, Łomża, Czyżew, Śniadowo, Łapy, Jedwabne, Stawiski, Kolno, Czartoria, Augustów i Zabiele.


***
W dniu 9 lipca 2017 r. w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbyła się „Wielka Gala w Pałacu” czyli zakończenie XXIV Festiwalu MDD-Ł.

 Po raz pierwszy wprowadzono zakaz filmowania i fotografowania, w związku z czym przekaz medialny z gali finałowej siłą rzeczy będzie mniejszy, niż w latach poprzednich.    

          Na gali wystąpiło 26 artystów, którzy wykonali przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzyki instrumentalnej.
(kos)

 

czwartek, 23 września 2021

Jesienny Piknik z MotoWilkami

czwartek, 23 września 2021

Erasmus+ w SP1

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.