Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12486 wyświetleń

"FERMA BYDŁA" w WSA

           W dniach 21 - 22 listopada, już po raz drugi w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży organizowane są targi FERMA BYDŁA, przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Krajowego Stowarzyszenia Promocji Obszarów Wiejskich. Imprezę patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

          Ten rok to bardzo trudny okres dla branży, a w szczególności dla hodowców. Ceny mleka w niektórych regionach kraju spadły do poziomu, który nie gwarantuje opłacalności produkcji, przez co wielu rolników zrezygnowało z hodowli bydła. Regionalne Związki Hodowców szacują, że w niektórych regionach kraju od 2004 roku z produkcji mleka zrezygnowało około 70% dostawców. Mimo tak niekorzystnych warunków na Podlasiu sytuacja wciąż nie wygląda najgorzej, a polskie "zagłębie" mleczarskie produkuje pełną parą.

          Związki hodowców bydła z Podlasia, Mazowsza oraz Warmii i Mazur podjęły się aktywnego udziału w organizacji FERMY BYDŁA w Łomży oraz zapewnienia przyjazdu producentów mleka i żywca wołowego. W trakcie imprezy odbędzie się 25 wykładów najlepszych teoretyków i praktyków z zakresu hodowli bydła, trzody i żywienia zwierząt, mechanizacji, higieny zdrowia, itp. Dobierając tematykę wykładów organizatorzy starali się, aby odpowiadała ona bieżącym potrzebom hodowców i traktowała o najbardziej aktualnych problemach nękających branżę. Targi oprócz funkcji edukacyjnej, spełniają też inną - są okazją do spotkania hodowców z przedstawicielami kilkudziesięciu firm oferujących maszyny, urządzenia, pasze, zwierzęta itp. - informuje WSA w Łomży

Szczegóły imprezy:
wsa.edu.pl

poniedziałek, 26 września 2022

LXIV sesja Rady Powiatu (30.09)

poniedziałek, 26 września 2022

Ełk: zaginął Youssef Elhouil

Komentarze (4)

Na wszelkich oficjalnych spotkaniach widać cały czas ten sam "obowiązkowy" zestaw urzędników różnorakiego szczebla i pochodzenia . Ciekawe , kiedy wykonują swoje podstawowe obowiązki służbowe. Ponadto tak jak w tym przypadku widać , obficie biesiadują w godzinach pracy - zazwyczaj nie na swój na koszt . Tak jest od lat, niezależnie od aktualnej obsady personalnej urzędów. Mam wątpliwości , czy to jest postępowanie mieszczące się w standardach europejskich?

PSL-owska imprezka, a rolników nigdzie nie widac dla kogo te bankiety-za podatników pieniądze

To tak samo jak z dyżurami posłów w biurach poselskich. Niby biuro czynne bo jest sekretarka ale posła nie uświadczysz. Dwonisz pytasz jest poseł, a sekretarka mówi jest ale chwilowo nie obecny, a ta chwila trwa przez cały czas dyżuru. Teraz wiemy gdzie podziewają się obecni choć nie obecni posłowie i inni urzędnicy odpowiedzialnego szczebla. Wszak po ch..ę wysłuchiwać natretnych petentów przecież w ramach wykonywanych obówiazków znacznie przyjemniej uczestniczyc w tego typu imprezach. Zawsze posadzą w pierwszym rzędzie, dadzą dobrze zjeść i nie tylko, słuzby porządkowe dbają o oprawę. Pospólstwo nie pcha się i zawraca głowy bo stoi z tyłu.
Na załaczonych fotkach nie widzę przedstawicieli kościoła czyżby jakies niedopatrzenie organizatorów, a może impreza nie godna uwagi.

Akurat tak się składa że byłem tam rok temu. Uroczyste otwarcie to półgodzinna farsa, gdzie prężą się ministry i inne darmozjady, ale tak szybko jak się pojawili również zniknęli. Impreza jest zdecydowanie nastawiona na rolników a nie na polityków i dostojeństwo kościoła. To jakieś przekłamanie że zdjęcia pokazują tylko ich a nie rolników. Może za brzydko wyglądamy na zdjęciach? Tak czy inaczej szkolenia prowadzą fachowcy. Byłem tylko na dwóch wykładach, ale wartop jednak było jechać taki kawał.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.