środa, 8 lutego 2023

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 6254 wyświetleń

Ferie w GCK

   Szybko minął czas zimowej przerwy od nauki. Ferie były w Grajewskim Centrum Kultury okresem pełnym atrakcyjnych zajęć: tanecznych, plastycznych, teatralnych, językowych oraz wokalnych.
    Uczestnicy zajęć plastycznych, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, szkolili się w rysunku, wycinankach, wykonywaniu pacynek oraz lepili w glinie. 
    Dzieci oraz młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach ruchowych przy muzyce „W zimowej krainie”, które miały na celu zachęcanie do ekspresji, rozwijanie kreatywności oraz rozbudzanie u dzieci zamiłowania do rytmicznego ruchu przy akompaniamencie muzyki.
    Bardzo ciekawą propozycją artystyczną i edukacyjną były otwarte zajęcia teatralne „Kuźnia talentów”, podczas których przyszli aktorzy pracowali nad dykcją oraz improwizowanymi scenkami teatralnymi. 
W tym roku Grajewskie Centrum Kultury wyszło naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności i zorganizowało zajęcia taneczne dla najmłodszych dzieci. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, a być może dla niektórych będzie to pierwszy krok do dalszego rozwijania swoich pasji tanecznych. 
    Tegoroczną nowością były również warsztaty językowe „Moja przygoda z angielskim”, które zgromadziły grupę miłośników takiej formy spędzania zimowej przerwy szkolnej. 
    Swoje umiejętności mogli szlifować miłośnicy śpiewu podczas warsztatów wokalnych „Piosenka dobra na wszystko” oraz spróbować swoich sił w karaoke.
    Jak co roku gościliśmy na deskach sceny GCK teatrzyki dla dzieci, które są już nieodłącznym punktem ferii zimowych.  „Rycerz i Bestia” oraz „Pod starym Wawelem przygód bez liku” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodych widzów. 
    Wiele atrakcji czekało na „feriowiczów” w Grajewskiej Izbie Historycznej, gdzie wszyscy chętni mogli wziąć udział w spotkaniu podróżniczym „Traktoriada – Ursusem przez Amerykę Południową” oraz skorzystać z zabaw zaproponowanych w „Rodzinnym kąciku historycznym”. Miłośnicy grajewskiej historii zwiedzali nasze miasto ścieżką „Historyczne Grajewo”.
    Zwieńczeniem ferii zimowych z GCK był wspaniały bal karnawałowy ph. „Pocahontas”. Pomysłowo i kolorowo poprzebierani uczestnicy, spośród których na zakończenie wybrano Króla i Królową Balu,  szaleli w klubie Hades, gdzie zabawę prowadziła Izabela Randzio.
    Na wspólne Ferie z Grajewskim Centrum Kultury zapraszamy znów za rok.
GCK

poniedziałek, 6 lutego 2023

Finalistki Konkursu Miss Polonia

poniedziałek, 6 lutego 2023

Grajewo. Spotkanie autorskie

Komentarze (4)

Tomek zostałeś dyrektorem to jest ok. Ale wytłumacz jedno masz tylu pracowników w GCK (czy MDK jak kto woli) a znowu zatrudniasz na umowę zlecenie p. Izabelę . Zaczynam wątpić w większą wydajność i zaangażowanie pracowników GCK a wcześniej MDK jak sam mówiłeś. Czy w takiej instytucji nie ma nawet jednej osoby aby poprowadzić bal dla dzieci.

Czyżby na zdjęciach nie było widać, że pracownice GCK bawią się razem z dziećmi. Ślepotę można leczyć u okulisty, a inne powikłania u psychoanalityka.

Pani Izabela od lat prowadzi imprezy dla MDKu .. Pani Danusia też była z tego co wiem zachwycona jej zaangażowaniem i pracą.

Witam. Chciałam podziękować pracownicom GCK za fajnie spędzony czas podczas trwania ferii zimowych. Bal przebierańców był również bardzo udany. Pani Izo pozdrawiam i dziękuję.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.