niedziela, 5 lutego 2023

Warto przeczytać

Felgi, nie tylko dla urody

Obręcze ze stopów lekkich, niegdyś marzenie wielu młodych właścicieli samochodów osobowych. Marzenie często niedościgłe z uwagi na wysokie ceny, a także małe nasycenie rynku. Obecnie takie obręcze już nie leżą w sferze marzeń. Na rynku jest wiele firm, które felgi aluminiowe mają w swojej ofercie. Jak jednak pokazuje praktyka, nie wszystkie alufelgi są godne zainteresowania. Jak więc kupować, by nie przepłacić, ale by otrzymać felgi ze stopów lekkich odpowiedniej jakości?

 Uroda to nie wszystko.

Na pewno samochód wyposażony w koła z obręczami z aluminium wygląda bardzo dobrze. Dobrze dobrane felgi mogą nie tylko poprawić wygląd samochodu, ale również jakość jazdy, bezpieczeństwo oraz wartość samochodu. Znakomita większość kupujących felgi, kieruje się przede wszystkim ich wyglądem. Kolejną rzeczą, na którą zwracają kupujący jest cena obręczy. Im niższa tym lepsza. Trzeba jednak powiedzieć sobie wyraźnie, wygląd oraz niska cena jako priorytet, to niezbyt dobre posunięcie. Felgi, które kosztują „grosze” to najczęściej są produkty niskiej jakości. Pod błyszczącą powłoką pięknej felgi, może się kryć bubel, który w swojej strukturze może kryć małe pęknięcia lub inne wady, które podczas codziennego użytkowania mogą być przyczyną uszkodzenia koła. W sieci można spotkać wiele firm, które oferują obręcze aluminiowe niewiadomego pochodzenia, kusząc niskimi cenami. Na takie ogłoszenia nie warto zwracać uwagi. Problem jest taki, że nawet eksperci nie potrafią na pierwszy rzut oka odróżnić felgi oryginalne od ich podróbek. Najczęściej wyznacznikiem jest zbyt niska cena, nieadekwatna wręcz do obiecywanej najwyższej jakości. Żadna felga oferowana przez sprzedawcę nie ma prawa kosztować połowy, czy nawet jednej trzeciej felgi, która jest w ofercie sprawdzonego sprzedawcy. Zamieszczanie w ogłoszeniach, że są to odrzuty, może sugerować jedynie, że oferowane felgi nie są pełnowartościowe. Kupowanie felg aluminiowych warto dokonywać w sprawdzonych sklepach, które na oferowane towary dają gwarancję. Takie felgi posiadają atesty, które świadczą o tym że są dopuszczone do użytkowania na drogach. Nie warto nawet myśleć o kupnie felg nie posiadających takiego atestu. Natomiast nie ma co się przejmować informacją, że felga jest z Chin. Obecnie większość producentów przenosi produkcję na daleki wschód, więc kupowanie felg pochodzących z Państwa Środka jest bezpieczne, o ile felga jest oryginalna, a nie podróbką.

Rozmiar jest ważny.

Szukając felg do swojego samochodu, trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar. Spora grupa młodych kierowców pragnie zmodyfikować wygląd swojego samochodu, dając większe lub szersze obręcze niż zakłada producent pojazdu. Takie postępowanie jest dopuszczalne, jednak trzeba być z tym ostrożny, gdyż zbyt wysokie lub zbyt szerokie koło, może sprawić, że jazda będzie niemożliwa. Na stronach dobrych producentów obręczy można wirtualnie dopasować felgę do swojego samochodu. Warto skorzystać z takiej opcji przed zakupem. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.