Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12916 wyświetleń

Ewakuacja w ZS w Niećkowie

W dniu 17 października 2007r. (środa) w Zespole Szkół w Niećkowie odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne. W akcji uczestniczyli:
- zastęp Zawodowej Straży Pożarnej w Grajewie
- zastęp ratownictwa drogowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie
- funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

O godzinie 11.05 został ogłoszony alarm pożarowy na terenie Zespołu Szkół w Niećkowie, uczniowie pod opieką nauczycieli opuścili sprawnie wszystkie budynki szkoły, podczas kontrolnego sprawdzenia obecności okazało się, że brakuje dwóch uczniów. Do akcji przystąpili Strażacy z Grajewa i Szczuczyna. Błyskawicznie zlokalizowali położenie uczniów, w aparatach tlenowych wbiegli do szkoły i już po kilku minutach wynieśli na noszach poszkodowanych uczniów. Udzielono im pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym czasie stwierdzono podłożenie ognia w zaparkowanym na terenie szkoły pojeździe. Minuty upływały tak szybko jak sekundy. Strażacy podjęli akcję gaśniczą i ratunkową. Zastęp ratownikow drogowych ze Szczuczyna zaprezentował pełnię swoich technicznych i fizycznych możliwości.
Akcję zakończyła pogadanka z funkcjonariuszką policji, która przedstawiła uczniom zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych, niebezpiecznych. Ciekawość uczniów zwróciła część poświęcona antyterroryzmowi.
Całość zakończyła się o godzinie 13.30, pełni wrażeń uczniowie wrócili na zajęcia lekcyjne.

Doskonale rozumiemy, że w życiu należy być przygotowanym na różne okoliczności. O sprawach bezpieczeństwa należy nie tylko mówić, ale przede wszystkim działać. Stąd pomysł, aby zorganizować całe to spotkanie. Wiem, że w naszej szkole młodzież czuje się bezpiecznie, jednak pożytecznej wiedzy i umiejętności nigdy dosyć.

Galeria zdjęć - Dyrektor ZS w Niećkowie Artur Kuczyński

Komentarze (3)

w tej szkle cały czas coś się dzieje
brawo Dyrekcja

faaaaaajnie było :D szkoda, że musieliśmy wrócić na lekcje ;( ....... ale wybac`amy to Dytektorowi, bo jest po prostu QL :D:D:D:D

szkola w nieckowie jest cccccccccccooooooooooll

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.