Kultura i rozrywka

Europejski Dzień Języków w SP1

Europejski Dzień Języków w SP1

27 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie po raz kolejny świętowano Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbył się apel oraz warsztaty pt.: „Escape room” w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Oprócz tego uczniowie wykonali plakaty, które informowały o święcie.

 

W trakcie apelu przekazano informacje dotyczące genezy święta, ciekawostki o językach obcych. Przedstawiono prezentację o aktualnie realizowanym w szkole projekcie Erasmus+ „Cultural Similarities and Differences Between European Countries”. Jeden z uczniów  klasy 6a zaprezentował utwór pt.: „Cavatina” grając na trąbce. Następnie uczniowie biorący udział byli dzieleni na kilka grup i brali udział w ciekawych warsztatach językowych (anglistycznych, germanistycznych, rosyjskojęzycznych) przygotowanych przez nauczycieli tych przedmiotów.

 

Ponadto przygotowano kącik Erasmus+, w którym zaprezentowano produkty wypracowane przez szkoły partnerskie w ostatnio zakończonym projekcie Erasmus+ „Food for Thought - A Cultural Recipe of European Traditions and Customs”. Produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy z zainteresowaniem i wnikliwością przeglądali je.

 

Cele programowe wydarzenia to podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, umożliwienie uczniom prezentacji swoich umiejętności językowych, zachęcanie uczniów do udziału w projekcie Erasmus+ „Cultural Similarities and Differences Between European Countries”. Prezentacja produktów zakończonego projektu Erasmus+ „Food for Thought - A Cultural Recipe of European Traditions and Customs”.

 

Celem ustanowienia tego wydarzenia przez Radę Europy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych, także poza formalnym cyklem kształcenia. - Szkolny koordynator programu Erasmus+, Jakub Czyż

 

niedziela, 17 października 2021

Toczyłowo i okolice z góry

niedziela, 17 października 2021

Erasmus Days SP 1

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.