niedziela, 3 lipca 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 1685 wyświetleń

Erasmus+. SP nr 1 w Turcji

W dniach 16-20 maja 2022 r. delegacja z SP1 w Grajewie brała udział w spotkaniu projektowym w Turcji, w związku z realizacją projektu Erasmus+ „Language Learning via Literature” 2021-2023.


Pierwszego dnia uczniowie ze wszystkich krajów partnerskich prezentowali wybraną baśń ze swojego kraju, a polscy uczniowie dodatkowo przedstawili zgromadzonym jak wygląda system edukacyjny w Polsce. Następnie odbyła się uroczystość powitalna w szkole goszczącej, podczas której można było zobaczyć tradycyjne tureckie tańce i wziąć w nich udział, usłyszeć pieśni, spróbować tradycyjnych tureckich potraw. Kolejnym punktem dnia był rejs statkiem po jeziorze Sahinkaya.


Drugiego dnia uczestnicy zwiedzali miasto Samsun, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, wzgórze Amistos, Muzeum Amazonek oraz park rozrywki.
Trzeciego dnia odbyła się wycieczka do Amasya. Zwiedzano Muzeum Zakochanych oraz miejsca historyczne i związane z kulturą Turcji. Później uczniowie na zajęciach pisali na koszulkach swoje ulubione cytaty z książki pt.: „Alicja w Krainie Czarów”. Uczestnicy odwiedzili również meczet w Vezirköprü.


Następnego dnia uczniowie budowali z klocków lego słynne budowle pochodzące z krajów partnerskich projektu, odbyło się spotkanie z Burmistrzem Vezirköprü i Inspektorem Edukacji  oraz zwiedzano Vezirköprü. Wieczorem odbyła się uroczystość rozdania certyfikatów uczestnictwa oraz wymiana upominków.


Podczas tego spotkania uczniowie poznali rówieśników z krajów partnerskich, przybliżono im tradycję oraz kulturę Turcji, mieli okazję spróbować tradycyjnych tureckich dań, nauczyli się tolerancji, współpracy w międzynarodowym zespole używając języka angielskiego, zwiedzili muzea i miejsca związane z kulturą kraju goszczącego. - Szkolny koordynator programu Erasmus+, Jakub Czyż

niedziela, 3 lipca 2022

Kino pod chmurką "DYSTOPIA"

Komentarze (1)

Świetna sprawa, brawa dla organizatorów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.