Wiadomości

Emocje w Niećkowie…


W piątek 10 grudnia 2010 r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Niećkowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Jego pomysłodawcą byli uczniowie i nauczyciele.
Punktualnie o 13.30 w sali pojawili się:
Starosta Powiatu Grajewskiego – Jarosław Augustowski
Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński

Spotkanie otworzył p. Dariusz Koniecko, który przejął obowiązki dyrektora Zespołu Szkół w Niećkowie. Swoje wystąpienie rozpoczął od gratulacji skierowanych do Pana Starosty, ku zaskoczeniu wszystkich już pierwsze słowa dyrektora przerwały gorące brawa uczniów, które wywołały uśmiech na twarzy p. Starosty.
„Brawa biliśmy nie dlatego, że odwiedził nas Starosta, ale dlatego, że kibicowaliśmy mu w zmaganiach wyborczych, ponieważ uważamy go za naszego przyjaciela i wiele razy pokazał, że można na niego liczyć. No i oczywiście liczymy na więcej!” – Robert (uczeń kl.III)
Starosta podziękował za tak ciepłe powitanie, przedstawił p. Koniecko jako nowego dyrektora, zapewnił zebranych o swoim wyjątkowym stosunku do wszystkich szkół w powiecie, skierował również w imieniu swoim jak i Rady Powiatu Grajewskiego podziękowanie za aktywność i pracę p. Arturowi Kuczyńskiego, który z tej okazji otrzymał pamiątkowe wieczne pióro.
Teraz nadszedł czas na nauczycieli, którzy dziękowali i gratulowali Staroście, oraz życzyli nowemu dyrektorowi pomyślności i 1000 pomysłów rozwijających szkołę.
Na zakończenie tej części spotkania głos zabrał do niedawna Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie, a od 1 grudnia 2010 r. Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Dosłownie widać było emocje w przemawiającym Burmistrzu. Wyczuła to młodzież i brawami przerywała co chwilę słowa swego dyrektora.
Pan Kuczyński mówił o swojej decyzji kandydowania, o wyborach, podjętych zobowiązaniach i czekającej go pracy. Nazwał nawet siebie absolwentem Zespołu Szkół w Niećkowie i to temu miejscu i ludziom w nim funkcjonującym przypisał swój sukces i tak dynamiczny rozwój. Nowy Burmistrz dziękował pracownikom, nauczycielom, rodzicom, ale przede wszystkim zwracał się do uczniów, podkreślając ich wkład w rozwój szkoły i jego samego.
Emocje wzięły górę nad porządkiem spotkania. Czuło się je od samego początku i to, co wzbierało we wszystkich, teraz znalazło swe ujście w postaci braw. Wszyscy wiedzieli, że na sali nie spotkali się służbiści, spotkanie odbyło się bez kamer i „gości z zewnątrz”. Na sali gimnastycznej spotkała się rodzina Zespołu Szkół w Niećkowie i ta rodzina współdzieliła radość i smutek zachodzących zmian. Smutek z odejścia wartościowego człowieka, ale radość z jego awansu, oczekiwania wobec nowych ludzi, zmian wokół nas.
Ten nastrój podkreślili swym występem uczniowie. Zebrani wysłuchali specjalnie ułożonej na to spotkanie piosenki. Zrobiło się i śmiesznie i nostalgicznie, rodzinnie i bardzo wzniośle.

Życie pisze różne scenariusze, najczęściej tak nieprzewidywalne jak… ludzkie życie. Wypada więc życzyć Wszystkim powodzenia. Starosta, Burmistrz, Dyrektor, każdy rozpoczyna nową – starą drogę. Powodzenia więc i do zobaczenia w Zespole Szkół w Niećkowie

Samorząd Uczniowski

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.