środa, 26 stycznia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 2526 wyświetleń

Efekty rewitalizacji zobaczymy już w tym roku

W ubiegłym roku rozpoczęły się prace rewitalizacyjne w centrum Grajewa. Wykonawca rozebrał kolidujące, zdegradowane budynki oraz wykonał szereg prac ziemnych. Kolejne etapy metamorfozy miejsca zobaczymy niebawem. 


W ramach prac na odcinku od ul. Traugutta do Placu Niepodległości powstanie ciąg pieszo - jezdny o nawierzchni z nieregularnej kamiennej kostki. Wskazany odcinek zostanie oznakowany i oświetlony, będą tu zamontowane ławki, kosze i stojaki na rowery.


Modernizacji doczekają się też ulice Kilińskiego i Traugutta. Na odcinkach od ul. Ełckiej do Ks. J. Popiełuszki oraz od Kilińskiego do Piłsudskiego zakłada się wykonanie kanalizacji deszczowej oraz budowę nawierzchni jezdni i chodników, jak również pionowego i poziomego oznakowania oraz oświetlenia.


Przebudowie zostanie poddany sam Plac Niepodległości - kanalizacja deszczowa, nowa nawierzchnia jezdni i chodników, także placu (kostka oraz płyta kamienna); oświetlenie i monitoring. Przewidziana jest zmiana lokalizacji istniejącego pomnika oraz urządzenie zieleni i strefy relaksu.


Prace prowadzi lokalna firma za kwotę ponad 3 796 454 zł. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wkrótce
plac w centrum miasta powinien zmienić oblicze.

 

e-Grajewo.pl

 

 

Komentarze (3)

Pomnik powinien być przeniesiony na ślepe Jeziorko. Po co tamować ruch lub wydawać na przeniesienie go 65 tysięcy.

Tak się ślimaczy ta robota że niektórzy to nie doczekają jej zakonczenia

Daj spokój "krystofor" z tymi przenosinami. A jakiż to pomnik? Słup postawiony bez sensu przez rządnych czczenia czegokolwiek. Mamy teraz stary, przedwojenny, prawdziwy pomnik przed UM i wystarczy. Ten ostrykół należy rozebrać a materiał wykorzystać na coś pożytecznego.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.