sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 13187 wyświetleń

Efekt akcji „Szklanka mleka”

Mlekpol – najwięcej mleka do polskich szkół!

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol otrzymała puchar i wyróżnienie Agencji Rynku Rolnego za największą ilość mleka dostarczoną do szkół w programie „Szklanka mleka”. Puchar wręczony został przedstawicielowi Mlekpolu przez Prezesa ARR Władysława Łukasika podczas konferencji zorganizowanej 27 kwietnia br. w Warszawie przez Polską Izbę Mleka.
Mlekpol uczestniczy w programie „Szklanka mleka” od listopada 2007.

W ubiegłym roku do szkół na terenie całej Polski trafiło około 10,5 mln litrów mleka produkowanego przez MLEKPOL. Dzięki „Szklance mleka” dzieci mogą w szkołach bezpłatnie wypijać dziennie kartonik białego mleka. –Mleko jest bardzo ważne w codziennej diecie dzieci i młodzieży, bowiem jest źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, który niezbędny jest dzieciom do budowy kośćca – mówi Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol. – Dzięki programowi „Szklanka mleka” dzieci mogą dostarczyć część dziennego zapotrzebowania na wapń, a poza tym kształtują nawyk codziennego picia mleka, który w przyszłości zaprocentuje. Mlekow codziennej diecie uchroni dzieci i młodzież przed osteoporozą w wieku dojrzałym  – dodaje E.Borawski.

MLEKPOL aktywnie uczestniczy w programie edukacyjnym „Mleko z klasą”. Kartoniki z mlekiem UHT oznaczone są logo „Mleko z klasą”. Szkoły, do których trafia takie mleko uczestniczą również w specjalnym programie edukacyjnym, dzięki któremu uczniowie poznają wartość mleka i jego walory zdrowotne. Poza tym uczestniczą w licznych konkursach oraz aktywizujących grach i zabawach - informuje Joanna Czupryńska Agencja PR First Communications

Komentarze (1)

Szkoda ,że nie ma już mleczka czekoladowego :((..Ale zwykłe za darmo heh ;P

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.