sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

e-Deklaracje

Wzrasta zainteresowanie podatników systemem e-Deklaracje

Ponad 300 podatników i płatników z województwa podlaskiego korzysta już z systemu e-Deklaracje umożliwiającego składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.
 
System e-Deklaracje działa od 1 stycznia 2008 r. Każdy podatnik, który posiada bezpieczny podpis elektroniczny i zgłosił do urzędu skarbowego zamiar składania deklaracji w odpowiedniej formie, może z niego korzystać. Obecnie na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl podatnicy mają do wyboru około sześćdziesięciu interaktywnych formularzy podatkowych, ale w odpowiedzi na rosnące oczekiwania podatników, ich liczba systematyczne wzrasta i do systemu wprowadzane są kolejne formularze, które można składać drogą elektroniczną.

W województwie podlaskim, tak jak w całym kraju, z systemu e-Deklaracje korzystają w przeważającej większości przedsiębiorcy. Do naszych urzędów skarbowych napływają głównie deklaracje VAT-7 dla podatku od towarów i usług, ale ostatnio pojawiają się również deklaracje PIT-11 dotyczące rocznej informacji o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz deklaracje PIT-36L przeznaczone dla osób prowadzących działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowane są podatkiem liniowym.

Dzięki systemowi e-Deklaracje, podatnicy oszczędzają przede wszystkim czas, który musieliby poświęcić na osobistą wizytę w urzędzie skarbowym. Wszystkie sprawy związane z przesyłaniem deklaracji podatkowych, które są zobowiązani przekazywać do urzędu, załatwiają za pośrednictwem internetu. 


Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Białymstoku

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.