sobota, 9 listopada 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 20629 wyświetleń

Dziewięć lat WTZ w Grajewie

           Stowarzyszenie Wspiera Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grajewie działają od  01.02.2001r. Założycielką placówki w Grajewie jest Anna Zielińska, obecnym kierownikiem - Marta Gutowska.  Głównym zadaniem WTZ jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób, pod fachowym okiem instruktorów terapii zajęciowej, która umożliwi im zdobycie odpowiednich wiadomości i umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Warsztaty otaczają codzienną opieką 35 osób z powiatu grajewskiego i położonych niedaleko Prostek. Do WTZ kwalifikowane są osoby z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Osoby powyżej 16 roku życia. Ośrodek posiada własny środek transportu umożliwiający dotarcie osoby niepełnosprawnej na zajęcia.

           Rehabilitacja prowadzona jest w  pracowniach: gospodarstwa domowego, politechnicznej (prace w drewnie, metalu), introligatorskiej (laminowanie, bindowanie, drukowanie), krawieckiej, muzyczno– rehabilitacyjnej (muzykoterapia, rehabilitacja ruchowej), informatycznej. Z uczestnikami pracuje 7  instruktorów terapii, psycholog, logopeda, pielęgniarka i rahabilitantka.

Kadra WTZ:
instruktor pracowni  plastycznej - Agnieszka Baranowska
pracownia krawiecko - dziewiarska - Barbara Ginka
pracownia introligatorska - Izabela Zarzecka
pracownia politechniczna - Małgorzata Dębińska
pracownia gospodarstwa domowego - Emilia Klimaszewska
pracownia informatyczna - Marysia Podgórska
pracownia muzyczna - Wojciech Żabiński
socjalna - Dorota Ruszczyk
logopeda - Urszula Michalska
psycholog - Bartek Śmieciuszewski
pielegniarka - Elżbieta  Oświęcimska
rahabilitantka - Lucyna Siejda
Ewa Truszkowska
         
           Po kilkuletnim okresie pracy widać, że Warsztaty są bardzo potrzebne, uczestnicy chętnie biorą udział w zajęciach korzystając w ten sposób ze swoistej terapii. Dowodem na to są nie tylko pozostawione prace –  własnoręcznie, precyzyjnie wyszyte, ulepione, namalowane lub zrobione piękne rękodzieła. Również, a może przede wszystkim, szczęśliwe twarze podopiecznych przy pracy.

          Za rok WTZ będą obchodziły dziesięć lat swojej działalności. Gratulujemy i już dziś życzymy wszystkiego dobrego na dalszy okres funkcjonowania.
e-Grajewo.pl
 

tylko w e-Grajewo.pl


Komentarze (10)

wielki szacunek dla tych ludzi pozdrowiena

Pozdrawiam Pania od cwiczen i Pania IZE.

I przede wszystkim wielkie wyrazy uznania Pani Ani Zielińskiej! Ta wspaniała kobieta potrafiła pokonywać wszelkie trudności. I nadal pracuje z poświęceniem.

wszyscy ludzie niepełnosprawnym uwazaja za kogos z innej planety a oni sa bardziej sprawni niz zwykli ludzie..

czy te rękodzieła można kupić??? są bardzo piękne.

Nie wyobrażam sobie życia bez tych warsztatów,mam wspaniałych przyjaciól,koleżanek,kolegów z którymi spędzam miło czas.Dziękuje wszystkim opiekunom że są przy mnie w trudnych chwilach,Wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Dobra, pożyteczna praca - niosąca wiele owocnych efektów dla uczestników oraz radości i uśmiechu ( również dla Kadry ). Powodzenia i odwagi w kroczeniu na przód.

Tak można kupić zapraszamy to tylko czastka tego co tam jest do nabycia dziękujęmy za slowa uznania

W imieniu naszych Uczestników , Kadry oraz swoim dziękuję wszystkim za ciepłe słowa i miłe wpisy..pozdrawiam..

Dziękuję Pani kierownik za miłe słowa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.