Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 1483 wyświetleń

Dzień Sybiraka w SP 2

O  GOLGOCIE  SYBIRAKÓW  PAMIĘTAMY… – Dzień Sybiraka w SP 2 w Grajewie

W poniedziałek, tj. 19 września 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie odbył się uroczysty apel upamiętniający tragiczne losy polskich zesłańców na Sybir.

 

 Oddano cześć  tym, którzy zmarli na nieludzkiej ziemi, wyrażono zatroskanie i podziw dla jeszcze żyjących Sybiraków.  Uroczystość przeplatana była wierszami i pieśniami o charakterze patriotycznym. Na zakończenie odczytano Apel Poległych oraz złożono kwiaty pod tablicą „Męczennikom Golgoty Wschodu - Sybirakom” znajdującą się przed budynkiem szkoły. 

 

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta Grajewo, Proboszcz parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej, a przede wszystkim Sybiraczki i członkowie Ich rodzin. 

 

Montaż słowno- muzyczny opracowały panie:  R. Samełko,  L. Brzozowska , A. Niedźwiedzka.

 

Dzień Sybiraka na trwałe wpisał się w tradycję szkoły. Jesteśmy wdzięczni za przykład patriotyzmu, męstwa i otwartych serc. Pamiętamy i będziemy pamiętać, bo jak pisała polska poetka Wisława Szymborska: „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”…

 

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie autorskie w MBP w Grajewie

czwartek, 29 września 2022

Spotkanie z Krówką Matyldą w Muzeum Mleka

Komentarze (1)

widac zabraklo juz jednej sybiraczki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.