Kultura i rozrywka

Dzień Papieski w LO

Dzień Papieski w LO
23 października 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. M. Kopernika w Grajewie obchodzono uroczyste spotkanie poświęcone pamięci świętego Jana Pawła II.

Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli świętego Jana Pawła II powrócił jako treść kolejnego Dnia Papieskiego. "Niewątpliwie świętość jest dla dzisiejszego świata tematem z jednej strony wstydliwym i wręcz niechcianym, a z drugiej, czasem co prawda nie wprost, ale niezwykle pożądanym. Niektórzy zdają się nie interesować świętością w ogóle, czasem odrzucają ją jako niemożliwą do osiągnięcia lub nawet nikomu niepotrzebną. Tolerują świętość o tyle, o ile dotyczy ona pragnień innych. Jednak wcale niemała rzesza ludzi poszukuje świętości, łaknie jej i za nią tęskni”.

Tegoroczny XIV już Dzień Papieski, był znakomitą okazją do sięgania po świętość zgodnie z nauczaniem Największego z rodu Polaków – już świętego Jana Pawła II. W przedstawionej inscenizacji pt.: "Przed sklepem z aniołami” uczniowie nawiązali do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego "Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Z uznaniem patrzyliśmy na zaangażowanie młodych ludzi, którzy z oddaniem ukazali wartość wolności i świętości we współczesnym świecie słowami poezji Jana Pawła II wplecionymi w codzienne wydarzenia życia: pracę, pośpiech a czasem zajmowanie się tym, co zbyteczne przy jednoczesnym pomijaniu spraw istotnych, cennych, wiecznych…


foto, wideo e-Grajewo.pl


Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.