czwartek, 21 września 2023

Kultura i rozrywka

Dzień Otwarty w ZS w Szczuczynie

# POSTAW NA ZS SZCZUCZYN 


W minioną środę, 31 maja 2023 r. zgodnie z tradycją, Zespół Szkół w Szczuczynie zorganizował Dzień Otwarty. Tego dnia w murach Zespołu Szkół zawitali uczniowie klas VIII Szkół Podstawowych. Przyszli absolwenci szkół podstawowych zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 oraz mogli przekonać się jak wygląda życie placówki.

 

Uczniowie Zespołu Szkół przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom zawody, w których się kształcą.

Logistycy z klasy 3 TL zaprezentowali w wielkim skrócie kierunek, w którym się kształcą. Opowiedzieli o kwalifikacjach, które można uzyskać kończąc kierunek technika logistyka. Przybliżyli praktyki, zagraniczne staże zawodowe, kursy, w których regularnie uczestniczą. Uczniowie chcąc zwizualizować pracę logistyka na magazynie, przedstawili jak wygląda przewiezienie ładunku paletowego z miejsca „A” do miejsca składowania zdalnie sterowanym wózkiem widłowym. Ósmoklasiści mogli również spróbować swoich sił w kierowaniu wózkiem. 

Technicy pojazdów samochodowych pokazali stację diagnostyczną, pracownie praktycznej nauki zawodu oraz to co na co dzień robią w ramach zajęć praktycznych. 

Wśród atrakcji znalazły się również: symulator dachowania, gokarty, drifty, alkogogle, paintball, hydronetka. 

 

Po kilku godzinach atrakcji i zwiedzania naszej szkoły wszyscy spotkali się na placu apelowym, na pysznej kiełbasce z grilla. Na deser dziewczęta serwowały gofry z bitą śmietaną i owocami. 

Najbardziej aktywni ósmoklasiści zostali nagrodzeni.

 

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w tym samym miejscu, na rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024. 

REKRUTACJA TRWA! ZAPRASZAMY! 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.zsszczuczyn.pl, Facebook’u szkoły oraz  w sekretariacie. 

 

 

 

 

środa, 20 września 2023

Grajewo. Dzień Przedszkolaka

środa, 20 września 2023

Wojewodzin. Narodowe Czytanie 2023

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.