Kultura i rozrywka

Dzień Języków Obcych w ZS w Wojewodzinie


W dniu 21 marca społeczność szkolna tradycyjnie zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować 1. Dzień Wiosny, znany też jako „Dzień Wagarowicza”, a w naszej szkole jako Dzień Języków Obcych. Była to okazja do wspaniałej zabawy, a także zaprezentowania talentów artystycznych naszej młodzieży oraz doskonalenia umiejętności językowych. Uroczystość została zorganizowana przez nauczycielki języków obcych: p. Olenę Levchynską, p. Darię Nowogrodzką oraz p. Kingę Odlanicką-Poczobut przy współpracy nauczycieli wychowawców.

 

Klasy rywalizowały o tytuł najlepszej w 5 konkurencjach:

Prezentacja „Pani Wiosny”
„Piosenka”
„Mam Talent”
„Taniec”
„Najlepsze przebranie”


Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Julia K. Ksepko-Kurkowska, p. Beata Urbańska, p. Teresa Manturo, p. Bożena Groszyk


W tym roku uczniowie odznaczyli się szczególną pomysłowością i starannością w przygotowaniu występów. Były mini-scenki na cześć zbliżającej się Pani Wiosny, kolorowe kostiumy i kreatywne dodatki, a nawet happening z udziałem żywych gołębi. Uroczystość uświetniły tańce synchroniczne jak i indywidualne, uczniowie odkryli przed nami również niezwykłe talenty wokalne. Nie zabrakło pokazu mody w stylu „Eko”, scenek z kabaretu czy też prezentacji umiejętności szkicowania. Imprezę poprowadzili członkowie SU Luiza Kowalczuk i Bartosz Dzieżyc, zapewniając miłą atmosferę i dobry humor . Podczas przerwy na obrady jury dodatkową atrakcję w postaci występu wokalnego zapewnili Paweł Małolepszy i Mateusz Przyborowski. Wprowadzili publiczność w świetny nastrój i zachęcili do wspólnej zabawy na parkiecie. Brawa za talent i umiejętności sceniczne;)

 

Po długich naradach komisja wyłoniła zwycięzców w Rywalizacji Klas:
I miejsce: kl. I TRW (Gratulacje pierwszoklasiści!)
II miejsce: kl. IV TŻR (Brawa maturzyści)
III miejsce: kl. III TŻW 
Wyróżnienie: kl. II TŻBW


Główną nagrodą jest VOUCHER na Pizzę w Da Grasso w wysokości. 500 złotych. Jeszcze raz gratulujemy kl. I TRW oraz wychowawcy p. Piotrowi Manturo.
Wszystkim klasom gratulujemy świetnych występów i dziękujemy za wspólną zabawę. Jesteście wspaniali!

 


Daria Nowogrodzka

czwartek, 8 czerwca 2023

Koncert Trele Morele Podlasie (21.06)

czwartek, 8 czerwca 2023

Państwowa Szkoła Muzyczna poleca

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.