Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 1907 wyświetleń

Dzień Edukacji w SP 4

"Nauczyciel - sternik łodzi uczniowskiej" - pod takim hasłem odbyła się uroczystość  z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie. Obchody z udziałem pocztu sztandarowego rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania  hymnu narodowego. 
Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły pan Karol Choynowski, eksponując w niestandardowym przemówieniu rolę nauczycieli i ich trudną pracę w dobie pandemii. Okazała się ona nie lada wyzwaniem, które należało podjąć natychmiast i uczynić z niego codzienność. W końcowej części swego wystąpienia złożył gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi okolicznościowe życzenia.


Potem odczytał fragment życzeń skierowanych do naszych nauczycieli i pracowników przez Burmistrza Miasta Dariusza Latarowskiego i Przewodniczącą Rady Miasta Halinę Muryjas-Rząsę, którą poprosił o odczytanie dalszej części tego okolicznościowego pisma. Przewodnicząca wzbogaciła je kilkoma refleksjami, które podkreślały wagę bezpośredniego dialogu podmiotów uczestniczących w procesie edukacji, niemożliwego w czasie pandemii i nauczania online. Odwołała się do słów św. Jana Pawła II kierowanych właśnie do nauczycieli i realizowanych przez nich zadań. Następnie w imieniu władz samorządowych Miasta Grajewo złożyła zgromadzonym serdeczne życzenia.


 W imieniu Rady Rodziców głos zabrała Przewodnicząca p. Anna Mazurek, zaś w imieniu społeczności uczniowskiej - Maya Zyskowska,  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.   Przedstawiciele Rady Rodziców przekazali na ręce Dyrekcji bukiety kwiatów, zaś uczniowie wręczyli wszystkim zebranym silikonowe długopisy – kwiatuszki. 


 Następnie głos zabrał Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio ks. Dariusz Gosk, który nawiązał do cytatu zamieszczonego w zaproszeniu oraz słów bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podkreślił inspirującą rolę nauczyciela w procesie edukacji i przekazał wszystkim życzenia.  
    Tradycyjnie zostały wręczone Nagrody Dyrektora nauczycielom w podziękowaniu za osiągnięcia i kreatywność w realizacji procesu edukacyjnego oraz pracownikom administracji i obsługi za rzetelne wypełnianie obowiązków na powierzonych stanowiskach pracy.

 

 Owacjami na stojąco został nagrodzony program artystyczny przygotowany przez uczniów klas: V c, VI a, VI b, VIII d i VIII e pod kierunkiem p. W. Koniecko, p. L. Łepkowskiej, p. A. Maleszewskiej i p. L. Pietrzykowskiej. Ceremoniał z udziałem pocztu sztandarowego przygotował p. W. Jerulank. Nieodzowna okazała się pomoc p. kierownik M. Lewosz oraz pracowników obsługi.
To wspólne świętowanie było pierwszym po okresie pandemicznych obostrzeń i przyniosło wszystkim wiele radości. Po części artystycznej toczyły się wspólne rozmowy, a ich uczestnicy delektowali się deserkami przygotowanymi przez Radę Rodziców. 


Należy podkreślić, że jak co roku wyróżniający się nauczyciele z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Grajewo, otrzymują Nagrody Burmistrza. Z naszej szkoły odebrali je: Dyrektor – p. Karol Choynowski oraz panie: Urszula Krystyna Bołonkowska i  Dorota Poniatowska. 


Więcej wydarzeń: sp4.grajewo.com/
SP 4 Grajewo

Komentarze (1)

Po zdjęciu widać zadowolenie sterników z wykonywanej misji hehe pozdro nauczycielki

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.