niedziela, 26 maja 2024

Kultura i rozrywka

Dzień Dziecka ze strażakami

    1 czerwca 2016 r. był dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie dniem wyjątkowym z uwagi na wyjątkowych gości. Punktualnie o godzinie 9:20 do naszej strażnicy zawitała grupa 19 uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej  w Rożyńsku Wielkim. Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że Dzień Dziecka pragną spędzić w towarzystwie strażaków, którzy od lat cieszą się największym zaufaniem społecznym.

    Tegoroczna wizyta w straży pożarnej była doskonałą formą świętowania połączoną z popularyzacją ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu grajewskiego. Uczniowie i opiekunowie uważnie wysłuchali pogadanki na temat zasad właściwego zachowania się w przypadku powstania pożaru i innych zagrożeń oraz w jaki sposób skutecznie zaalarmować jednostki ochrony przeciwpożarowej i inne służby odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa.

    Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia z bliska pojazdów i sprzętu, którym dysponują miejscowi strażacy oraz obejrzenie praktycznych pokazów działań ratowniczo – gaśniczych. Wszyscy chętni mogli także wykonać ze strażakami pamiątkowe zdjęcie.

    Na zakończenie wizyty strażacy złożyli uczniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczyli wszystkim uczestnikom wycieczki po 2 zakładki z informacjami jak zachować się w obliczu zagrożenia.


 

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

kpt. Arkadiusz Lichota

sobota, 25 maja 2024

Światowy Dzień Mleka (08.06)

piątek, 24 maja 2024

Powiatowy Dzień Strażaka 2024

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.