czwartek, 28 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 9 komentarzy
  • 7455 wyświetleń

Dzień Babci w ZSM nr 2

Dzień Babci i Dziadka w ZSM nr 2

 

Niechaj Dziadzio z Babunią.
tak nam długo żyją,
póki komar i mucha morza nie wypiją.
Oj, ty mucho, ty komarze, pijcie wodę powoli,
aż się Babcia i Dziadzio nażyją do woli!

Babcia i Dziadek to ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego Przedszkolaki   z ZSM nr 2 w Grajewie zaprosiły swoich Dziadków na krótki program artystyczny. Po raz kolejny miały okazję zaprezentować swoje zdolności przed szerszą publicznością.  Dzieci z grupy 4 i  5 latków wraz
z wychowawczyniami włożyły wiele pracy w przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W  samodzielnie wykonanych strojach  zaprezentowały przybyłym gościom  przedstawienie, wiersze i  wesołe piosenki. Nie zabrakło drobnych własnoręcznie wykonanych upominków oraz słodkości i życzeń dla  Dziadków. Uroczystości towarzyszyła miła atmosfera oraz łzy wzruszenia. Goście byli pod ogromnym wrażeniem występu swoich wnucząt.

Mamy nadzieję, że ten piękny dzień długo pozostanie w ich pamięci!

Komentarze (9)

A grupy 3 latków zostały pominięte bo to przecież takie "maluchy", które nic pamiętać nie będą... chyba dyrekcja szkoły zapomniała jak pięknie dzieciaki przygotowały się na pasowanie na przedszkolaka, śpiewały piosenkę na festynie bożonarodzeniowym... wychowawczynie stanęły na wysokości zadania a teraz trochę przykro, bo dziadkowie i babcie na pewno bardzo liczyli na występ wnuczków...

Słonko....bardzo nieładnie się zachowujesz, jak zwykle zaczyna się od krytyki, jeśli coś Ci nie pasuje to idź porozmawiaj z Paniami lub z Panią Dyrektor i może razem ustalicie czy przedstawienie będzie czy nie. Tu jest miejsce na pochwały dla dzieci i Pań Wychowawczyń, jestem matką jednego z dzieci i dziękuję a wszystko.
p.s. Ja jak miałam jakiś problem to wiedziałam gdzie jest gabinet Pani Dyrektor i uwierz nigdy mnie nie wygoniła a zawsze wysłuchała więc Ty zamiast narzekać na forum rusz swoje cztery litery i weź się w garść, każdy mądry przed monitorem.

brawo mama, też tak uważam i basta, a występ piękny, dzieciaki przeurocze, dziadkowie dostojni, bardzo ciekawy event :)

moja corka jest uczennica 1 klasy i tez nie bylo dnia babci
bardzo przykro

event?Mikolaj Rej w grebe sie przewraca.Ludzie sznujmy nasz jezyk.

słonko: na pasowaniu i na festynie były przerażone bo są na to ewidentnie jeszcze za małe i to dla nich jeszcze mocno stresująca sytuacja - z 3 czy 4 dzieci odważnych nie zrobisz cudów i nie pociągną całej grupy - jak masz problem naucz swoje dziecko wierszyk, piosenkę. kwiatek w dłoń i niech idzie do babci czy dziadka i mówi śpiewa tańczy - a nie wszystko zwalać na szkoł

droga Mamo moje dziecko chodzi do trzylatków wielokrotnie rozmawiałam z wychowawczyniami, które bardzo chciały żeby dzieciaki mogły uczestniczyć w Dniu Babci i Dziadka, wystarczyłoby żeby dzieciaki zaśpiewały wspólnie piosenkę i dziadkowie rozpłynęli by się ze szczęścia. Nie wiem czy do końca przeczytałaś co napisałam... nie narzekam na wychowawczynie ani na dzieciaki tym bardziej. Jestem bardzo zadowolona, że moje dziecko chodzi właśnie do tego przedszkola i mam chyba prawo wyrazić swoje zdanie prawda? nikogo tu nie obraziłam tylko zwróciłam uwagę na fakt, że trzylatki zostały pominięte. Co do Pani Dyrektor, wiem że można z nią pogadać i nie wygoni, w tej kwestii nie miałam z nią okazji porozmawiać to fakt. Uważam jednak, że jako jednostka niewiele bym zdziałała w tym przypadku. Chociaż na pewno wzięłaby moje zdanie pod uwagę. Uważam jednak, że nie można mówić ze nie róbcie takiej uroczystości bo dzieci są za małe i nie będą pamiętać. Każde nawet najmniejsze doświadczenie buduje ich osobowość.
Księżycu przyznam rację, że na festynie były przerażone ale wtedy nikt nie wziął tego pod uwagę, uważam też, że w gronie babć i dziadków cuyli by się chyba swobodniej niż przed olbrzymim tłumem na scenie? i po raz kolejny zwracam uwagę, że przedszkole jest w porządku i nic na nie, nie zwalam. To co zrobię z dzieckiem w domu z okazji jakiegoś święta to co innego niż to co zrobi ono w grupie rówieśników... wydaje mi się, że wysyłamy dzieci do przedszkola żeby uczyły się żyć w grupie, nabrały uwagi i zrobiły wiele czasem nowych rzeczy, na które pracujący rodzice nie zawsze mają czas. i nie mam tu na myśli, że przedszkole ma odwalać robotę za rodziców, bo pewnie zaraz mi to ktoś zarzuci.

Moje dziecko tez chodzi do trzylatkow. Uważam że przedszkole jest ok, ale szkoda, że zrezygnowano z zorganizowania im tej uroczystości. Starsze dzieci zasługują na wielkie brawa ale wraz z dziadkami i babciami żałuję że moje dziecko nie mogło wziąć w tym udziału.

'Mikolaj Rej w grebe sie przewraca.Ludzie sznujmy nasz jezyk.' - Człowieku, po pierwsze Mikołaj Rej stosował polskie znaki, odstępy między wyrazami to kolejna kwestia, nie wspomnieć o poprawności pisowni wyrazów. Z tego co wiem nie miał nic przeciwko zapożyczeniom poprawnie używanym. Mniej złośliwości, więcej uśmiechu by wszystkim żyło się lepiej.... :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.