poniedziałek, 22 lipca 2024

Kultura i rozrywka

Dzieje polskiego godła

LEKCJA HISTORII Z PRACOWNIKIEM IPN – u BIAŁYSTOK

Tuz przed obchodami Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZSM nr 3 Szkoła Podstawowa nr 4 w klasie V b i VI b odbyły się dwie lekcje otwarte historii z udziałem P. Pawła Kalisza - pracownika Działu Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Białystok. Na lekcje zaprosił go P. Wiesław Jerulank. Temat “Flaga i godło Polski”.

W interesujący i bardzo przystępny sposób przedstawił on dzieje polskiego godła narodowego i flagi na przestrzeni minionych lat. Prelekcję uzupełniały unikalne zdjęcia i reprodukcje Orła i barw narodowych. Dzięki temu uczniowie poznali w jaki sposób zmieniały się te dwa nasze symbole narodowe przez okres ponad 1000 lat istnienia państwa polskiego.

Po lekcjach P. Paweł Kalisz wziął udział w szkolnych obchodach 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po programie artystycznym mówił o znaczeniu flagi w życiu każdego Polaka i zachęcał wszystkich, by często eksponowali nasze barwy i nigdy się ich nie wstydzili.

WJ

 

niedziela, 21 lipca 2024

Policja zaprasza na Niebieski Piknik

czwartek, 18 lipca 2024

Jarmark Produktu Lokalnego w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.