Kultura i rozrywka

Dzieci poznały W. Widłaka


 22 maja br. Oddział  dla  Dzieci  Miejskiej  Biblioteki  Publicznej  w Grajewie zorganizował spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem. W  sali  widowiskowej  MDK pojawili się uczniowie trzecich klas miejscowych szkół podstawowych. Dzieci poznały książki, które napisał przybyły autor, wsłuchiwały się też w opowieści jak powstały poszczególne dzieła. Pisarz tłumaczył, że mając długopis, ołówek, czy klawiaturę komputera i chęć można, używając umysłu, wszystkich swoich zmysłów i wyobraźni stworzyć własną opowieść. Oczy, uszy, nawet węch sprawiają, że pomysły wpadają do głowy, trzeba tylko umieć to wykorzystać.

Artysta, jak przystało na mężczyznę, świetnie radził sobie ze sporą grupą niesfornych dzieciaków. Jak Jego książkowy "Pan Kuleczka", opiekun trzech sympatycznych zwierzątek: kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk - Bzyk był tolerancyjny, ale uczył poszanowania reguł. Dziewczynki i chłopcy chętnie zabierali głos, brali udział w zadaniach jakie przygotował im pisarz, by spotkanie było dla nich ciekawe. Wspólnie sięgali do "woreczka pomysłów", który uszyła p. Wojciechowi autorka ilustracji do "Pana Kuleczki" Elżbieta Wasiuczyńska.

fot. wideo e-Grajewo.plWojciech Widłak, polski pisarz (ur. 1957) – tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce  - publikowanej przez wydawnictwo Media Rodzina. Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych, wieloletni redaktor miesięcznika „Dziecko", w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci w 1998 r.


Ma w dorobku kilkanaście książek. Za swoją twórczość otrzymał m.in. wyróżnienie w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych Książka Jesieni 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do nagrody Polskiej
Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.