wtorek, 28 marca 2023

Szczuczyn

  • 15 komentarzy
  • 8706 wyświetleń

Działki budowlane za darmo

Urząd Miasta w Szczuczynie planuje rozdawać działki budowlane za darmo. Trwa skupowanie przeznaczonej na ten cel ziemi od rolników. Warunkiem otrzymania działki będzie wybudowanie na niej domu w ciągu pięciu lat.

- Są dwa cele tego przedsięwzięcia – powiedział Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna. – Po pierwsze jest to podążanie za zmianami na naszym rynku pracy. Rozwijamy przedsiębiorczość, tworzymy miejsca pracy i chcemy spowodować, żeby ludzie chcieli mieszkać w Szczuczynie. A drugim celem jest przeciwdziałanie ujemnej demografii.

Burmistrz liczy zatem na osiedlanie się w miejscowości także ludzi przybyłych spoza terenu miasta. – Liczymy, że będziemy oddziaływali w ten sposób i na ludzi młodych, którzy już są naszymi mieszkańcami, żeby nie wyjeżdżali i zostali tutaj. Mamy też nadzieję, że staniemy się bardziej atrakcyjni dla tych, którzy przyjadą z zewnątrz, dlatego te działki będą również przeznaczone dla nich - dodaje burmistrz.

Działki mają liczyć od pięciu do ośmiu arów. Jednym z głównych warunków ich otrzymania będzie wybudowanie na nich domu. – Chodzi o to, że przygotowujemy takie mechanizmy, które pozwolą nam uniknąć problemu z różnego rodzaju kombinatorami, którzy chcieliby na tym jakoś zarabiać. Oczekujemy więc od potencjalnych zainteresowanych, że w ciągu pięciu lat wybudują budynek na naszym gruncie – powiedział burmistrz.

Włodarz uważa, że za wcześnie jeszcze na ujawnienie szczegółów przedsięwzięcia. Nieoficjalnie wiadomo, że samorząd jest w trakcie kupowania ziemi od rolników, dodatkowo oprócz działek miasto chce zaoferować darmowe projekty domów. (za Onet.pl)


/e/
 

Komentarze (15)

Każdy może dostać taką działkę? czy tylko osoby z gminy Szczuczyn?

gdzie udać się o informacje na temat tych działek jakie trzeba spełniać warunki???

A ile zapłacił ostatni przedsiębiorca za swoją działkę?

Liczymy, że będziemy oddziaływali w ten sposób i na ludzi młodych, którzy już są naszymi mieszkańcami, żeby nie wyjeżdżali i zostali tutaj.....Burmistrzu! .Samo wybudowanie domu, nie zmieni faktu, że brak pracy, przymusza, szczególnie młodych do wyjazdu, brak perspektywy, to brak wartości życia ludzkiego. Taki pomysł, napewno by cieszył się dużą akceptacją w społeczeństwie, jak byś mógł? co najmiej osiągnąć mały cel? zatrudnienia 1/3 mieszkańców Szczuczyna i Gminy, o stałym zatrudnieniu, z możliwością zarobku minimalnego w wysokości 4,800.00 złotych miesięcznie, jak na warunki w Polsce. POwiem w prost, że POmysł POsrany, w dodatku ściągnięty z wiadomości zachodnich. Polski rząd, pod dyrekcją prezesa Kaczyńskiego i premier Szydło, z pewnością zdobyli by się, na taki pomysł, i zlikwidowali by ten, co rozdaje 500 złotych dla rodziny. Życzył bym, Tobie Burmistrzu Kuczyński, sukcesu, do realizacji takiego programu, lecz wypływa ode mnie szczerość, nauka zdobyta z dużego doświadczenia, ekonomiczno-politycznego, którego doświadczyłem w większości w US, przez ostatnie 39 lat i twierdzę, że to hasło programowe, jest równoznaczne w realizacji do POwiedzenia ministra Sienkiewicza, H, D i KK. Jednak życzę POwodzenia. Jęzeli ktoś z internatów, będzie miał ochotę ze mną podyskutować, proszę zdobądz się na odwagę, i podaj przynajmiej swoje imie.

Andrzeju S Łobrow, nie zawsze zgadzałem się z Twoimi wypowiedziami, a nawet mówiłem że głupoty wypisujesz, ale tu masz całkowitą rację wielki szacunek za prawdę.

Burmistrz Szczuczyna-A drugim celem jest przeciwdziałanie ujemnej demografii....Obietnice zwykle bez pokrycia, metoda szczególnie często wykorzystywana w polityce, dla zdobycia szybkiego POparcia. Przeglądałem stronę nazwaną.."Zespół Szkół w Niećkowie". Zastanawiałem się, co to za szkoła? Chociaż pamiętałem szkołę Rolniczą w Niećkowie z dawnych lat. Dlaczego za tem zespół szkół? Nazwa wskazuje, na kilka szkół w Niećkowie, zmylne słowo "zespół" Dawniej nazwa brzmiała Szkoła Rolnicza w Niećkowie.Zrozumiałe. Jednak Szkoła ta nadal jest strictly Rolnicza. Zmieniając nazwę, można było nadać jej "Szkoła Przemysłu Rolniczego w Niećkowie" Wówczas może mieć rózne wydziały, dotyczące Rolnictwa. Zauważyłem że są tam wydziały takie jak, Kucharz czy Sprzedawca. Komu przyszło do głowy, oby nauczać w szkole Rolniczej, Kucharstwa a tym bardziej Sprzedawca? Edukacja polega na nauczaniu , umiejętności, postaw i przekazywaniu wiedzy niezbędnej do życia w społeczeństwie. Nie jestem zaskoczony tym, że w Polonijnych gazetach, można wyczytać takie informacje o zatrudnieniu jak: szukam sprzątania, przyjmę opiekę na starszą lub starszym panem, jestem lekarzem szukam opieki na 7 dni w tygodniu, pomoc do kuchni itd. Z informacji wynika że, Burmistrz Szczuczyna był Dyrektorem Szkoły w Niećkowie, teraz zastąpił jego kolega Dariusz Koniecko, panowie dla was samych POtrzeba edukacji, obyście edukowali innych. Nic dziwnego że społeczeństwo wyjeżdza gdzie kolwiek, oby zarobić możliwie więcej, czego nie mogą osiągnąć we własnym Kraju. Lecz jednak winę, za ten stan beznadziejny, musimy obarczyć tych od PiS, PO, PSL i POzostałych kryminalistów, którym należą się wczasy w Berezie Kartuskiej!. Demokracja, jednak jest to Demagogia! .Pozdrawiam Janka.

A skąd pieniądze na działki? Żeby jednym dać, innym trzeba zabrać.

I odzywają się malkontenci. Są ludzie którym się nic nie podoba. Jakiś pomysł jest i to trzeba docenić, uważam że dobry. A mógłby siedzieć,nic nie robić i pobierać wypłatę co miesiąc.

Do kitu z takim słownictwem Krys! Doceniać to owszem, należy takie POmysły, które są nie POsrane. Mieszkańcy Szczuczyna, którzy głosowali na Kuczyńskiego, a nawet Ci, którzy nie głosowali, oczekują tworzenia przez niego perspektyw do życia. Szczuczyn to nie FOLWARK do siedzenia bezczynnego. Oceniasz pomysł że dobry. Samo nazwanie "DOBRYM" nie ma najmiejszego znaczenia, POstaraj się wyjaśnić, w czym ten POmysł jest dobrym ? Może ja się mylę? Żucanie slangiem, to język potoczny, używany w celu ukrycia tematu. Krys? czy Chris? jak wolisz? Ja wierzę, że nie jeden raz Burmistrz czy inni zaglądneli na tą stronę, lecz braki im odwagi do wypowiedzi, udają że nie słyszą i nie widzą. NIE prawda. Tobie dano na imię Krzysztof, nie Kris, a tym bardziej Chrys.

Pitu, pitu wybory się zbiżają!!!

Drogi Andrzeju ogarnij się i nie krytykuj innych. To jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

Kiepski Kris...ogarnij się. Ja swój wygląd trzymam SCHLUDNY! Mam nadzieję że wiesz, kim był Gomułka i Cyrankiewicz?
Gomułka z Cyrankiewiczem wizytują przedszkole. - Ile wydajecie na utrzymanie jednego dziecka?- pyta Gomułka.
-Osiemdziesiąt złotych - słyszy w odpowiedzi.
-To za dużo. Zmiejszyć stawkę o połowę.
Następnego dnia odwiedzają więzienie i tam również pytają ile kosztuje dziennie utrzymanie więżnia. - Czterdziesci złotych-pada odpowiedz.
-Za mało - mówi Gomółka-Wydawać osiemdziesiąt złotych.PO zakończeniu inspekcji Cyrankiewicz pyta Gomułkę:
-Co ty wyprawiasz? Jaki jest w tym sens, że dzieciom zabierasz, a więżniom stawkę podnosisz? - A co ty myślisz-kwituje Gomułka - że jak nas POzdejmują to dadzą nas do przedszkola?

"Szanowny" Panie Andrzeju S Lobrow. /. Pan jest człowiekiem takiego pokroju ( a po co, niema sensu, to się nie opłaca, Pan Burmistrz zrobiłby festyn z SUPER zespołem!! Jędruś by powiedział za DROGO, bo po co, nikt tego nie słucha). Pan się chwali że przez ostatnie 39 lat pracował w US. Żal! Pierdział Pan w stołek. Że tak powiem Panie Andrzelku w Szczuczynie na obecną chwilę jest czterech inwestorów gdzie będą zatrudniać ludzi. Pan myśli teraźniejszością, a Pan Burmistrz przyszłością. Skąd w Panu tyle nienawiści w kierunku Burmistrza. Pan dużo pisze lecz bzdury.

Jesteś w błędzie, ' Darku z Grajewa?' co chodzi o moją cechę. Burmistrz Kuczyński, często organizuje (nie zrobiłby) festyny. W sytuacji ekonomiczno-finansowej, jakim jest Szczuczyn, napewno bym zareagował Twoją sugestią...a po co, niema sensu, to się nie opłaca! Kązdy z nas lub różną muzykę, ja zaś nie lubiałem i nie lubię muzyki prowincjonalnej, z tego powodu, nie uważam że Burmistrz zrobiłby festyn z SUPER-DUPER zespołem! I w tym przypadku, masz rację, że Jędruś by powiedział za DROGO, i nie warto, płacić za Chińszczyznę! Napewno są chętni, włącznie z Tobą, co by posłuchali dobrego wykonania muzyki, za którą miliony słuchaczy na świecie, wydało by ostatni grosz, oby posłuchać. Zarzucasz mi, że się chwalę, ja nie muszę, niczym się chwalić, to są fakty, że 39 lat pracowałem i nadal pracuję w US. Natomiast Pierdzieć w stołek, z pewnością każdy z nas to robi, może jedni pod pierzyną, drudzy na sedesie, a inni na spacerze, gorzej jest, jak wstrzymujesz gaz, wówczas masz POsrane POmysły, jak w Twoim przypadku! Zapytaj swojego Burmistrza ze Szczuczyna, czy czasami, nie wydycha gazem w stołek? Zaś na tą chwilę, z czego to ja się orientuję, jest czterech inwestorów na papierze? a nawet może w myślach, Twoich i Burmistrza, Każdy bajkomówca, słownie zatrudniał ludzi. Na koniec moich wywodów, pozwolę sobie zacytować Twoje ostatnie zdanie:."Pan myśli terażniejszością, a Pan Burmistrz przyszłością".....To zdanie, napewno wyrwałeś ze wspaniałego filmu "Sami Swoi" odcinek " Kochaj albo rzuć" gdzie młody z PGR-u rolnik, nauczał Kargula i Pawlaka nowoczesności, ..Trzeba iść z POstępem. Więdz o jakim tu POstępie gadamy, jak wstrzymujecie gaz i POmysły są POsrane.

Każdy pomysł żeby pomóc ludziom w zdobyciu domu jest dobry.
Ziemia rolna nie jest taka droga, przekształcenie jej to już jest koszt.
Przez lata w całym kraju Polacy przez politykę wszystkich rządów 3 RP byli przez to wpędzani w długi na całe życie.
W Arabi Saudyjskiej ludzie dostają działki po ślubie za darmo i jakoś nie ma tam problemu z dzietnością.
Oczywiście są teraz ludzie którzy zapłacili krocie za swoje działki i trzeba będzie im to jakoś zrekompensować np. przez podatek od spekulacji.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.