wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

"Dwójka" w Wojewodzinie

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to bardzo trudna i ważna decyzja w życiu młodego człowieka. W odpowiedzi na oczekiwania gimnazjalistów - w "Dwójce" od lat prowadzona jest preorientacja zawodowa, mająca na celu zbadanie predyspozycji zawodowych i przybliżeniu uczniom wiedzy o ciekawych zawodach. Młodzi w trakcie spotkań i wycieczek poznawali pracę: strażaków, policjantów, strażników pogranicza, wojskowych, marynarzy, leśników, sportowców, menadżerów, pracowników samorządowych. W naszym powiecie oferta szkół kształcących w zawodzie jest bardzo bogata.

22 lutego i 8 marca uczniowie klas III PG2  pojechali w Grajewie do Zespołu Szkół w Wojewodzinie, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Podzieleni na 4 grupy brali udział w zajęciach z doradztwa zawodowego, poznawali specyfikę technikum hotelarskiego, budowlanego i technologii żywienia. Uczniowie oglądali profesjonalny pokaz kelnerski w wykonaniu uczniów technikum hotelarskiego.

Chcieliśmy w imieniu kadry pedagogicznej i uczniów złożyć serdeczne podziękowanie pani dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie Zdzisławie Choynowskiej za umożliwienie poznania oferty edukacyjnej swojej szkoły, która daje swojemu absolwentowi ciekawy zawód. - ZSM nr 2

 
 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.