środa, 19 czerwca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 3875 wyświetleń

Dwie nowe inwestycje ze wsparciem SSSE S.A.

Miło nam poinformować, że Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała dwie kolejne decyzje o wsparciu.

Pierwszą z nich otrzymał przedsiębiorca TOREL G&H Sp. z o.o. z siedzibą w Grajewie. Nowa inwestycja ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu. Przedsiębiorca planuje m.in.: wybudowanie hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń.
W związku z nową inwestycją Spółka TOREL G&H zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 3,5 mln zł oraz zwiększenie zatrudnienia o dwóch nowych pracowników.
TOREL G&H Sp. z o.o. jest producentem ślusarki aluminiowej, w tym okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych. Stosują technologię umożliwiającą fabrykację okien i drzwi o wysokiej jakości, dopasowaną do nowoczesnych jak i zabytkowych budynków. Więcej o firmie na stronie http://torel-grajewo.pl/

 

Kolejna decyzja o wsparciu została wydana firmie Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński,  która zrealizuje nową inwestycję w Ełku. Przedsiębiorca planuje zwiększyć zdolność produkcyjną swojego zakładu poprzez zakup nieruchomości oraz wybudowanie hal produkcyjnych i magazynowych oraz zakup linii produkcyjnych, maszyn i urządzeń. Dodatkowo Cezar wybuduje instalację fotowoltaiczną do wytwarzania prądu na własne potrzeby.
W związku z nową inwestycją firma Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 32 mln złotych oraz zwiększenie zatrudnienia o 4 nowych pracowników.


Przedmiotem działalności w ramach nowej inwestycji będzie produkcja szeroko rozumianych wyrobów dla budownictwa z tworzyw sztucznych, aluminium, mosiądzu, żeliwa i stali oraz MDF.
Firma Cezar istnieje od 1958 roku. Obecnie Grupa Cezar to 6 firm, produkujących materiały budowlane i podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego. Więcej o firmie https://cezar.eu/o-firmie/

 

Przedsiębiorcom życzymy sukcesów zawodowych!

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A

Komentarze (1)

A co mają te inwestycje z Grajewie.
Jest o co pianę bić

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.