wtorek, 9 sierpnia 2022

Warto przeczytać

Drzwi prysznicowe składane - praktyczne rozwiązanie, niezwykła estetyka

Wiele osób, planując wnętrze swojej łazienki z prysznicem, musi uwzględniać w swoich zamierzeniach przede wszystkim metraż tego pomieszczenia. Wydawać by się mogło, że im mniej przestrzeni, tym mniej pola do estetycznych rozwiązań. Nic bardziej mylnego! Dlaczego drzwi prysznicowe składane to nie tylko bardzo praktyczne, ale również niezwykle estetyczne rozwiązanie w wielu łazienkach i to nie tylko tych najmniejszych?


Drzwi prysznicowe składane - czy tylko do małych łazienek?


Przy urządzaniu wnętrza łazienki należy bezwzględnie uwzględniać jej metraż. W przypadku małych łazienek wybór drzwi uchylnych może okazać się niezbyt trafionym pomysłem. Drzwi, których nie można w pełni otworzyć, to nie tylko praktyczne uniedogodnienie, ale także dość wyraźny i trudny do przeoczenia zgrzyt estetyczny.


Właśnie dlatego posiadacze mniejszych łazienek powinni zastanowić się nad wyborem innych drzwi. Bardzo ciekawą propozycją okazują się drzwi prysznicowe składane, zwane także łamanymi. Drzwi harmonijkowe również uznaje się za składane, ale ilość składanych modułów w tego typu drzwiach jest większa niż dwa w typowych wersjach łamanych.


Drzwi prysznicowe składane świetnie sprawdzają się w przypadku małych łazienek, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Są zdecydowanie bardziej estetycznym wyborem niż zasłona wykonana z tworzywa sztucznego i nie odbierają nic z przestrzeni poza obrębem prysznica, bo składają się do jego wnętrza, nie zaś na zewnątrz jak drzwi standardowe.


Nieprawdę jest też to, że drzwi prysznicowe składane (łamane) będą nieodpowiednie do łazienek o dużej powierzchni. W przypadku prysznica, który stoi w centrum takiego pomieszczenia, drzwi składane nadają mu ciekawego wyglądu, utrzymując wyjątkową estetykę całej łazienki. Nie każdy użytkownik łazienki będzie też fanem drzwi otwieranych na zewnątrz lub drzwi przesuwnych, dlatego składana wersja stanowi niezwykle atrakcyjną alternatywę.


Estetyka łazienki a wybór drzwi prysznicowych składanych


Względy praktyczne są bardzo ważne, nie można jednak zapominać o estetyce. Wszak łazienka służy nie tylko do higieny osobistej – przyjemniej jest wziąć prysznic w takiej, która została pięknie zaaranżowana. Do jakich więc aranżacji najlepiej wykorzystywać drzwi prysznicowe składane?


Składane/łamane drzwi do prysznica wyglądają niezwykle okazale w przypadku łazienek zaaranżowanych w stylu modernistycznym, loftowym oraz industrialnym. Obydwa style łączą czysto praktyczne względy z estetycznymi, tworząc spójną całość, w których drzwi składane znajdują swoje miejsce. Transparentne szkło, profile w odpowiednim kolorze, dyskretne uszczelki – te cechy sprawiają, że drzwi składane stają się atrakcyjną opcją dla miłośników ekskluzywnej estetyki.


Posiadacze łazienek utrzymanych w stylu minimalistycznym (zwanym również nierzadko skandynawskim) także skorzystają na wyborze drzwi łamanych. Minimalizm zakłada redukcję niepotrzebnych elementów bez negatywnego wpływu na estetykę pomieszczeń. Trudne do wykonania? Nie ze składanymi drzwiami prysznicowymi, które do tego stylu pasują bardzo ściśle - nie zajmują przestrzeni i świetnie wyglądają.


Na poziom estetyki wpływa również fakt, że drzwi składane należą do grupy tych, które łatwo się czyści. Dostęp do niemal każdego zakątka drzwi nie jest utrudniony, dzięki czemu szkło, uszczelki czy profile łatwo wyczyścić, zachowując czystość i wysoki poziom higieny w łazience.

Drzwi prysznicowe składane to świetny wybór zarówno do małych, jak i większych łazienek. Praktyczne, funkcjonalne, zadowalające estetycznie i łatwe w czyszczeniu odmienią wnętrze niejednej łazienki!

 

niedziela, 7 sierpnia 2022

Zmień życie. Wybierz telefon na kartę

czwartek, 4 sierpnia 2022

Dźwięk jak w sali kinowej? To możliwe!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.