poniedziałek, 17 czerwca 2024

Warto przeczytać

Drabina jako niezbędny sprzęt do każdego mieszkania. To warto wiedzieć!

Remont mieszkania, odmalowanie ścian, usunięcie kurzu z samego szczytu mebli czy półek – wszystkie te prace łączy konieczność użycia drabiny. Niezawodny sprzęt to podstawa bezpieczeństwa. Używanie zamiast niej stołków, taboretów czy wspinając się na blat kuchenny może grozić naprawdę konkretnym urazem. Zwłaszcza mieszkańcy kamienic powinni mieć na swoim wyposażeniu dobrą drabinę, która szczególnie przyda się w trakcie wieszania nowych zasłon. Przed podjęciem decyzji na temat wyboru sprzętu, dobrze jest na samym początku przemyśleć kilka kwestii związanych między innymi z użytkowaniem, a także przechowywaniem sprzętu. Jakie konkretnie aspekty należy wziąć pod uwagę i o czym pamiętać w momencie zakupu? Postanowiliśmy przygotować kilka wskazówek dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniej drabiny dla siebie.


Domowe prace na wysokości? Tylko z jakościową drabiną!


Wybierając drabinę do swojego mieszkania, powinno się wziąć pod uwagę przede wszystkim osobiste potrzeby oraz zadania, jakie będą wykonywane na drabinie. Zazwyczaj, w realiach domowych, drabina wykorzystywana jest do drobnych prac, jak sprzątanie, mycie okien, wieszanie obrazów czy wymiana spalonej żarówki na nową. Oznacza to, że nie korzysta się z niej nazbyt regularnie, bardziej traktując ją jako sprzęt pomocniczy. W związku z tym, powinniśmy przede wszystkim skupić się na potencjalnym miejscu, w jakim zdecydujemy się przechowywać drabinę na czas braku potrzeby jej wykorzystywania. W wielu mieszkaniach przestrzeń bywa ograniczona, dlatego też najlepszy wyborem będzie zakup drabiny składanej, którą bez problemu można schować w piwniczce, szafie czy nawet powiesić na ścianie za pomocą przystosowanych ku temu uchwytów. Możliwości ze składaną drabiną jest naprawdę wiele, dlatego warto postawić na wygodne rozwiązanie, jakim jest konkretny, aluminiowy model. W dodatku, wybierając drabinę składaną dobrze jest mieć na uwadze sprawną organizację tego rozwiązania – pozwala ono na łatwe skorzystanie z niej w dowolnej chwili. Mając na uwadze konkretną drabinę, dobrze jest zwrócić uwagę na jej wysokość; wyższa drabina będzie bardziej potrzebna w kamienicy, natomiast w przypadku posiadania mieszkania o standardowych wymiarach sufitu wystarczy jedynie niewielka drabina o kilku stopniach.


Dobra drabina powinna być przede wszystkim bezpieczna


Posiadanie niedostosowanej, a co za tym idzie, niewygodnej drabiny w mieszkaniu znacznie mija się z celem, a przy tym zwiększa prawdopodobieństwo ulegnięcia wypadkowi z drabiną w roli głównej. Sprzęt, z jakiego korzysta się w domu, musi być wygodny. Inaczej domownicy będą sięgać po mniej bezpieczne zamienniki, jak wspominane przez nas krzesła lub niestabilne taborety. Szczególnie poleca się zakup drabin aluminiowych – tego typu sprzęt oferuje między innymi firma AWEX, posiadająca w swojej ofercie renomowany sprzęt. Niezależnie od tego, czy jest się profesjonalistą, czy potrzebuje się drabiny do korzystania z niej co jakiś czas w obrębie własnego lokum, dobrze czynić zakup wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Wtedy będzie się miało pewność, że sprzęt jest dostosowany do obowiązujących norm, a przy tym jego użytkowanie jest w stanie zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się czy upadku poprzez chwiejność drabiny. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.