środa, 27 października 2021

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 1874 wyświetleń

Dotacje unijne na lokalne inwestycje. 250 tys. zł dla "Strzelca"

Dotacje unijne na lokalne inwestycje. 250 tys. zł dla

Remont biblioteki, nowa plaża, utworzenie Centrum Ekologii, Rybołówstwa i Akwakultury, rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej – m.in. na takie inwestycje samorząd województwa przyznał ponad 600 tys. zł dotacji z funduszy europejskich.

 

Wsparcie otrzymają podmioty z północnej części województwa podlaskiego. Ponad 180 tys. zł uzyska Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie na modernizację budynku i zagospodarowanie terenu w pobliżu rzeki Rospudy. Dzięki dotacjom zostanie m.in.: odnowiona elewacja, wymienione okna i drzwi.

Z kolei Polski Związek Wędkarski Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach dostanie ponad 76 tys. zł na kupno samochodu do transportu ryb z łowisk.

Gmina Augustów otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł na rozbudowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej we wsi Jabłońskie.

Tyle samo pieniędzy trafi do gminy Filipów. Dzięki dotacji urządzi gminną plażę przy rzece Rospuda w Filipowie Drugim. Zostanie tam wybudowana altana, przebieralnia oraz ławki.

Natomiast Związek Strzelecki „Strzelec” z Grajewa dotację w wysokości 250 tys. zł przeznaczy na utworzenie Centrum Ekologii, Rybołówstwa i Akwakultury.

Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020

wtorek, 26 października 2021

Akcja "Jesienią sadzimy drzewa" (30.10)

wtorek, 26 października 2021

Wypadek śmiertelny na DK8

Komentarze (10)

To nie są leszcze Stefan

to chyba coś takiego jak muzeum mleka. kto przyznaje środki na takie cele? jakie są kryteria oceny?

Noo Panowie gratulacje

Od tej niedobrej Unii przyjęliscie kase.a co sie zmieniło.unia fe,a pieniadze dobre!

zamiast wydać na melioracje lub zarybianie to oni na centrum ekologii

Kolejne zmarnowane pieniądze... trzeba zarybiać a nie chronić!!

Co zarybiać? Żeby dzierżawca przeciągnął siatkami i znów nic nie było? Trzeba myśleć jak rozwiązać tą patologię na jeziorze Rajgrodzkim.
Bardzo dobra inicjatywa. Trzeba też dotrzeć do świadomości mieszkańców jak i turystów.

No to sobie chłopaki postrzelają do ryb. Za 250 tysi to można postrzelać i do ryb i do kłusowników i do ptactwa wodnego żerującego na rybach.

A to ciekawe........!

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.