Wiadomości

Dotacja na dostęp do Internetu

  Miasto Grajewo otrzyma ok. 300 tys. zł unijnej dotacji na realizację projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Mieście Grajewo." Skierowany jest on do osób najbiedniejszych i niepełnosprawnych, których nie stać na to, żeby kupić komputer i podłączyć się do sieci.
 Zestawy komputerowe wyposażone w bezpłatny dostęp do Internetu mają trafić do 30 rodzin, których ze względu na trudną sytuację materialną nie stać na zakup takiego sprzętu, a w szczególności dzieci i młodzieży uczącej się, osiągającej bardzo dobre wyniki w nauce, uprawnionej do uzyskania stypendium socjalnego i pochodzącej z rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz osób niepełnosprawnych.
 W ramach projektu znajdujące się w Miejskiej Bibliotece Publicznej czytelnie również zostaną wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Do oddziału dla dorosłych trafi 9 komputerów (w tym jeden pełniący rolę serwera), zaś do oddziału dla dzieci trafią 3 komputery, co pozwoli utworzyć w pełni funkcjonalną i ogólnie dostępną czytelnię internetową.
 Przez okres realizacji projektu tj. dwa lata (2011-2012) dostęp do internetu będzie finansowany z dotacji unijnej. Aby sprawnie wykorzystywać przekazany sprzęt komputerowy co najmniej dwie osoby z każdego gospodarstwa domowego zostaną przeszkolone w obsłudze komputera i korzystaniu z Internetu.
 Całkowita wartość projektu wynosi: 342.600,00  zł, z czego dofinansowanie ze środków
Unii Europejskiej - 85%.
 
 Warto zaznaczyć, że Miasto Grajewo znalazło się w gronie 52 samorządów z całej Polski, których projekty zostały zakwalifikowane do otrzymania dotacji, w pierwszym w tym roku naborze wniosków w ramach  Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w ramach działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion”. Grajewo jest jednym z dwóch (obok Suwałk) samorządów z Województwa Podlaskiego, które otrzymają dofinansowanie. - www.grajewo.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.