Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11660 wyświetleń

Dojrzały człowiek

Gala wręczenia świadectw dojrzałości tegorocznym Maturzystom w Zespole Szkół nr 1 im. M. Kopernika w Grajewie Anno Domini 2004 rozpoczęła się powitaniem przybyłych uczniów, ich wychowawców, przedstawicieli władz miasta, nauczycieli, rodziców i innych zaproszonych gości, wśród których był dawny dyrektor - Pan Żabicki.

Pan Jasiński - dyrektor szkoły wygłaszając pożegnalne słowa do wychowanków opuszczających szkolne mury użył porównania życia do ciągłej podróży. Prosił młodych ludzi, aby uważnie oglądali krajobraz, jaki będą widzieć za oknem, po to by zmierzać w dobrym kierunku. „...każde doświadczenie , każda wiedza to dodatkowe drogowskazy, które mogą pomagać nam lepiej i wygodniej podróżować..., im jesteśmy młodsi, tym częściej zdarzają się przystanki, na których możemy wysiąść, odczytać drogowskazy, jeszcze raz przeczytać rozkład jazdy, wybrać inny pociąg, a nawet zmienić kierunek jazdy...” – powiedział. Życzył On uczniom m. in. spełnienia marzeń związanych z kontynuacją nauki, pomyślnych egzaminów na studia oraz godnego, szczęśliwego i bogatego w wymiarze duchowym i materialnym życia.

Z 235 uczniów, którzy rozpoczynali naukę w LO cztery lata temu 35 nie ukończyło go. Wyniki egzaminów maturalnych (śr. 3,89) w tym roku były dobre, choć o kilkanaście setnych niższe niż w poprzednim. 25 osób w szkole uzyskało na maturze średnią 5.0 lub wyżej.

Wśród absolwentów wielu brało udział w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach. Tegoroczne finalistki Olimpiady Języka Rosyjskiego to : Dorota Łaszcz, Lucyna Smoczek, Marta Mścichowska (nagroda Starosty). Łukasz Pikura i Adam Zieliński potwierdzili przynależność do czołówki zdobywając mistrzostwo województwa, następnie IV miejsce w ogólnopolskich zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze” (2003r. mistrzostwo województwa i II miejsce, opiekun Pan Doleziński) – nagroda Burmistrza.

Kolejne etapy uroczystości przeplatane były przerywnikami muzycznymi wykonywanymi przez uczniów szkoły oraz poezją.

Przedstawiciel rodziców Pan Skawski życzył absolwentom, aby jak zwodowane okręty popłynęli w świat i zdobywali uczelnie nie tylko w naszym kraju, podziękował też nauczycielom oraz dyrekcji za wykonanie niełatwego zadania - doprowadzenia młodzieży do tego etapu życia.

Przekazano sztandar szkoły klasom drugim. Wręczono najlepszym abiturientom nagrody za wysokie średnie, osiągnięcia sportowe i inne. Podsumowano i rozdano nagrody uczestnikom konkursu matematycznego „Kangur”.
Od roku 1974 w szkole prowadzona jest pamiątkowa księga, do której prawo wpisu mają najwybitniejsi absolwenci każdego rocznika, dokonano wpisów również w tym roku.

Olga Saciłowska w imieniu absolwentów dziękując i żegnając grono pedagogiczne wyraziła nadzieję na miłe wspomnienia oraz wsparcie we wkraczaniu w nową rzeczywistość.


e-Grajewo.pl

Komentarze (1)

lo jest spoxik: ja tam nie mam nic do zarzucenia dla naszego lo. jest w porzadeczku, choc czasem ma serdecznie dosyc, ale przychodzi piatek i znow chce sie zyc:)))))))))) a sobota to juz wogole miodzio( S. M. E. R. D. A. hihihihi)... P. K. A. A. B. A. S. wiedza to najlepiej. No i wystraszeni sa wsrod nas.....heheheheh. Pozdrwionka dla wszytskich. 3 majcie sie Niedlugo wakacje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.