Zdjęcie świec zapłonowych zaczerpnięte z autoczescionline24.pl
Złączki zapłonowe to części, które tworzą elektryczny podnośnik do oświetlania mieszanki paliwowo-powietrznej w środowisku pracy silnika. Katody są ich centralnymi segmentami, ponieważ gdy są połączone z wysokim napięciem, tworzą skręt elektryczny. Temperatura wybuchu może być zasadniczo tak wysoka, jak kilka tysięcy Kelwinów, co zapewnia szybki początek mieszanki paliwowo-powietrznej. Zapalniki błyskowe są normalnym wyposażeniem każdego silnika zużywającego paliwo. Ich działanie polega na zapaleniu mieszanki paliwowo-powietrznej w silniku, co powoduje rozruch, który rozpycha komory, a w efekcie umożliwia jazdę. Podobnie jak te używane w latach trzydziestych, złączka błyskowa jest obecnie przykręcana i zawiera, na podstawowym poziomie, sznurek, metalową tuleję, katody i zakończone opakowanie. W każdym razie pojazdy przez cały czas zmieniały się pod względem wyglądu, mocy i zamożności.
Świeca zapłonowa, podobnie nazywana świecą zapłonową, element, który dostaje się do górnej części komory silnika spalinowego i przekazuje dwa zaciski oddzielone otworem powietrznym, przez który przepływa prąd z wysokoobciążonego układu rozruchowego, aby wytworzyć iskrę do zapalenia mieszanki paliwowo-powietrznej.
Świeca żarowa, zwyczajowo sugerowana jako świeca grzewcza, jest urządzeniem grzewczym stosowanym do wspomagania rozruchu silników wysokoprężnych. Ciepło uzyskane przez świece zapłonowe jest następnie przekazywane do komór i od razu ogrzewa blok silnika.
Świece zapłonowe, które wyglądają na zużyte lub uszkodzone, mogą oznaczać, że silnik uległ awarii lub pracuje na zbyt wysokim poziomie ciepła. Jako wskazówka, Świece zapłonowe należy wymieniać w przedziale czasowym do 40 000 mil, w zależności od częstotliwości użytkowania pojazdu i rodzaju pojazdu, którym się jeździ.
1) Najpierw dobre samopoczucie. Pozostaw pojazd na równej, suchej powierzchni i upewnij się, że silnik jest zimny...
2) Wyeliminuj przewód świecy zapłonowej...
3) Zdejmij cewkę na świecy zapłonowej (COP)...
4) Wykręć świecę zapłonową...
5) Włóż nowe świece zapłonowe...
6) Ponownie zamontuj przewody świec zapłonowych lub cewki zapłonowe (COP)...
7) Odpalić silnik.
środa, 11 grudnia 2024
piątek, 6 grudnia 2024
Komentarze (0)