niedziela, 26 września 2021

Warto przeczytać

Dlaczego Polacy wstydzą chodzić się do sex shopów?

Dlaczego Polacy wstydzą chodzić się do sex shopów?

Pomimo XXI wieku i popularyzacji seksu na świecie, dla wielu mieszkańców naszego kraju dalej jest to bardzo wstydliwy temat, na który nie chcą rozmawiać. Wielu z nich na słowo sex shop robi się czerwona ze wstydu i udają, że takie miejsce w ogóle nie istnieje. A gdy widzą je na ulicy, to odwracają wzrok, lub omijają je bardzo szeroko. Jednak skąd taka reakcja wśród ludzi dorosłych, dlaczego tak bardzo wstydzą się tego miejsca?

Dzisiejsze sex shopy różnią się od tych które były kiedyś

W dzisiejszych czasach sex-shopy nie przypominają tych, które powstały jeszcze pod koniec XX wieku. Kiepski wygląd, tragiczny wystrój wnętrz czy banery, które zamiast przyciągać, odstraszały potencjalnych klientów, zniknęły już na dobre. Osoby prowadzące tego typu biznes uważają sex shopy za zwykłe sklepy, oferujące akcesoria dla osób dorosłych. Między innymi możemy tam dostać wibratory, kulki analne, różnego rodzaju olejki służące do masażu czy bieliznę erotyczną. Oprócz tego znajdziemy tam śmieszne prezenty na różnego rodzaju okazje takie jak wieczory kawalerskie/panieńskie lub 18 urodziny.

Zmieniające się podejście do erotyki i swojego ciała

W dzisiejszych czasach widzimy, że zostają przerwane granice związane z dziedzinami naszego życia. Erotyka nie jest wyjątkiem. Młodzi ludzie coraz bardziej łamią temat tabu związany z tym zagadnieniem. Coraz głośniej rozmawiają na temat seksu czy eksperymentów z nim związanych. Sex-shopy nie są tutaj wyjątkiem. Z roku na rok z gadżetów erotycznych zaczynają korzystać systematycznie młodsi ludzie, którzy chcą doznać nowych doświadczeń w sprawach łóżkowych. Jak najbardziej jest to naturalny proces, z którym nie należy walczyć. Ponieważ pomaga to przyzwyczaić społeczeństwo do wszechobecnego obcowania z seksem.

Popkultura XXI wieku, a niszczenie tabu 

Popkultura XXI wieku ma duży wpływ na to, jak teraz zaczynają być postrzegane takie miejsca jak sex-shop. Przestało być to kojarzone już tylko z miejscem dla różnego rodzaju fetyszystów, a zaczęło jako zwykły sklep z asortymentem dla każdego. Powstanie wielu książek czy filmów poruszających tematykę seksualności wywarło duży wpływ na to, że stosunek stał się tak popularny i spotkał się z wielkim zainteresowaniem czytelników, czy ludzi oglądających filmy. Dzięki rozpowszechnianiu się takich treści wśród osób wzrosło zapotrzebowanie na różnego rodzaju gadżety erotyczne. Przez co już nie tylko młodzi ludzie robią zakupy w sex-shopach, ale także starsze osoby, które czują takie zapotrzebowanie.

Podsumowanie 

Jak można zauważyć, większość osób które wstydzą się takich miejsc jak sex-shopy to osoby które wychowywały się za czasów PRL-u. W tamtych czasach takie miejsca wyglądały strasznie i nie przypominały tego, co mamy teraz. Dodatkowo panowało przekonanie, że sprawy łóżkowe powinny zostać w łóżku i nie wolno mówić o tym głośno, bo było to coś złego. Na szczęście w dzisiejszych czasach, dzięki młodym osobom pogląd ten zmienia się diametralnie.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.