Warto przeczytać

Dla kogo jest program CAT REMAN?

Program CAT® REMAN powstał w wyniku szczegółowych analiz rynku, oraz zapotrzebowania klientów na konkretne produkty. Oczywiście rzesza kontrahentów potentata w dziedzinie budowy maszyn, amerykańskiej firmy Caterpillar inwestuje w najnowocześniejszy sprzęt, stale rozwijając swoją działalność. Rozwój zarówno tych dużych, jak i mniejszych klientów jest dla CAT® najważniejszy, dlatego opracowano program, mający na celu poszerzyć spektrum klientów o takich, którzy poszukują możliwości oszczędzenia kapitału lub przeznaczenia go na inne inwestycje, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego standardu użytkowego urządzeń Caterpillar. Program CAT® REMAN wychodzi więc naprzeciw mniejszym inwestorom, dając możliwość nie tylko zakupu sprzętu nowego, ale także regenerowanego, którego parametry zostały w zasadzie przywrócone do stanu sprzed użycia. Warunkiem uczestnictwa w programie i czerpania korzyści z tego typu rozwiązania jest odesłanie do fabryki części lub urządzenia Caterpillar, które jest już zużyte i wymaga interwencji serwisowej.


Skąd się biorą korzyści?

Według samego zamysłu programu CAT® REMAN, korzyści występują w tym przypadku na wielu etapach. Po pierwsze i najważniejsze, klient otrzymuje pełnoprawny, zachowujący wszelkie parametry nowego sprzęt regenerowany, a w wielu przypadkach nawet lepszy (na przykład po aktualizacji oprogramowania). W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę, że pozbywamy się niesprawnego lub zużytego urządzenia i nie trzeba myśleć o zabezpieczaniu go, czy naprawianiu na własną rękę. CAT® REMAN to także znacząco zmniejszone obciążenie związane z gromadzeniem surowców do produkcji urządzeń – do wymiany poszczególnych, najbardziej zużytych komponentów nie dających się naprawić. Wykwalifikowani serwisanci dokonują jednak zmian z wykorzystaniem wyłącznie oryginalnych części zamiennych. Szereg testów sprawia natomiast, że na rynek ponownie trafia wyłącznie urządzenie, które spełnia normy nakładane na fabrycznie nowy sprzęt Caterpillar. 


Co wyklucza udział w programie CAT REMAN?

Program opiera się na zasadzie solidarności, oddanie części lub urządzenia i otrzymanie nowego, zregenerowanego. Po pierwsze klient otrzymuje część lub egzemplarz, pochodzący ze stanu urządzeń „po regeneracji”. Warunkiem jest jednak odpowiedni stan zdawanego do Caterpillar urządzenia. Jeśli w czasie szeregu skrupulatnych testów okaże się, że urządzenie nie spełnia wymogów, wówczas kontrahent nie może dołączyć do programu. Co z niego wyklucza? Chociażby uszkodzenia zdawanego sprzętu, które noszą znamiona uszkodzeń ze względu na nieprawidłowe użytkowanie. Jeśli na przykład agregat prądotwórczy będzie mechanicznie zepsuty z winy użytkownika, cena za zakup urządzenia regenerowanego będzie nieco wyższa. Nie zmienia to co prawda pozostałych korzyści, jak na przykład dbanie o środowisko naturalne poprzez zmniejszenie skali „nowej” produkcji urządzeń. Program CAT® REMAN to więc szereg korzyści zarówno dla inwestorów w skali przemysłowej, jak i tych mniejszych. Wydłużony cykl życia regenerowanego sprzętu to także szansa na zdobycie urządzeń o świetnych parametrach za cenę dużo niższą, niż kwota zakupu agregatów fabrycznie nowych.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.